ReklamaLinak A1
Nowości SCM na LIGNA.Innovation Network

SCM zaprezentuje najnowsze technologie z najszerszej gamy maszyn dla przemysłu drzewnego podczas wyjątkowej edycji Ligna. 

Po ponad sześćdziesięciu latach współpracy z Deutsche Messe, SCM kontynuuje pokazy w Hanowerze wraz z kluczowymi graczami łańcucha produkcyjnego, pozostając blisko swoich partnerów biznesowych, nawet zdalnie, i ilustrując różnorodność nowych technologii, które ma do zaoferowania na rok 2021, zaprojektowanych dla najszerszych dziedzin zastosowań w branży. 

Projekty innowacji technologicznych SCM były kontynuowane nawet w 2020 r., przy 20% wzroście liczby nowych inwestycji w badania i rozwój. SCM skorzysta z dalszych inwestycji w latach 2021-2024, z ogólną sumą przydziału 100 mln euro. 

Inwestycje rynkowe są również stale kontynuowane w celu zagwarantowania coraz szerszej obecności międzynarodowej SCM. Oddziały zarządzane bezpośrednio zostały jeszcze bardziej rozbudowane i wzmocnione, w celu poprawy obsługi klienta zarówno na etapie konsultacji i sprzedaży, jak i posprzedażowego wsparcia technicznego, aby zapewnić obsługę, która jest z klientem na każdym kroku. Widać to zarówno po modernizacji istniejących struktur sprzedaży, jak i po niedawnym otwarciu nowych oddziałów na strategicznych rynkach, takich jak Turcja i Indie.

Te konsekwentne i ciągłe inwestycje w innowacje technologiczne i rynki przyczyniły się również do uzyskania przez SCM doskonałego bilansu za pierwsze półrocze 2021 roku. Grupa odnotowała dwucyfrowy wzrost obrotów i rekordowe wyniki w zakresie zamówień, znacznie przekraczając prognozowany budżet na ten okres. Nie bez znaczenia jest również wzrost liczby projektów inżynieryjnych dla zakładów o wysokim stopniu automatyzacji lub całych fabryk "pod klucz", co jest dowodem doskonałego trendu odnotowanego przez całą branżę obróbki drewna na świecie.

WSZYSTKIE NOWOŚCI NA LIGNA.INNOVATION NETWORK
Cyfryzacja, automatyzacja i ekologia to trzy główne cechy, które można znaleźć we wszystkich rozwiązaniach, które SCM zaprezentuje na targach cyfrowych. Wszystkie najnowsze produkty Grupy, od technologii autonomicznych po pojedyncze instalacje, zostały zaprojektowane z myślą o dalszym zwiększaniu produktywności naszych partnerów biznesowych, upraszczając ich codzienną pracę, nawet w przypadku elastycznych i bardziej złożonych procesów oraz utrzymując koszty na niskim poziomie dzięki zmniejszeniu ilości miejsca zajmowanego w fabryce, czasu obróbki i marginesu błędu.

Przykładem tego jest nowa fabryka Smart&Human, która znajdzie się w centrum dyskusji podczas jednego forów w ramach LIGNA.Innovation Network: Przyjazna dla użytkownika cyfrowa fabryka SCM rozszerza się, aby jeszcze bardziej sprostać wymaganiom „produkcji jednostkowej". Zautomatyzowane, elastyczne, modułowe i łatwo rekonfigurowane ogniwa, zintegrowane z przemysłowymi robotami oraz inteligentnymi bezzałogowymi transporterami, programowalne zgodnie z układem jednostki produkcyjnej, zdolne do poruszania się i pracy obok operatora w sposób całkowicie bezpieczny. Ogniwa, które można zestawić według własnych potrzeb i zaspokoić najróżniejsze wymagania obróbcze i przestrzenne. Idealne rozwiązanie, aby zrealizować marzenie o jednej fabryce, jednym magazynie, jednym obszarze montażu, pakowania i wysyłki, upraszczając maksymalnie potrzeby produkcyjne i logistyczne.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony