ReklamaRemmers - baner ogolny A1

wydarzenia

Sofa firmy Lectra była hitem konferencji dla meblarzy w Bordeaux

Sofa firmy Lectra była hitem konferencji dla meblarzy w Bordeaux

Przejście całego procesu – od projektowania, przez wirtualne prototypowanie po gotowy produkt

Paryż, 8 grudnia 2015 - Lectra, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla sektora materiałów miękkich – tekstyliów, skóry, tkanin technicznych i materiałów kompozytowych – była niedawno gospodarzem międzynarodowej konferencji dla producentów mebli tapicerowanych w Bordeaux-Cestas, we Francji.

W spotkaniu wzięło udział ponad 120 przedstawicieli branży z 16 krajów. Konferencja poświęcona była głównym wyzwaniom, z którymi obecnie zmaga się przemysł meblarski. Dyskutowano o tym, jak oferować większy asortyment produktowy w krótszym czasie oraz jak redukować koszty dzięki szybszej, wydajniejszej, bardziej opłacalnej i odpowiedzialnej produkcji.

Jednym z celów spotkania była prezentacji klientom specjalistycznej wiedzy oraz rozwiązań operacyjnych firmy Lectra w trakcie interaktywnych warsztatów, pokazów na żywo oraz dyskusji panelowych.
Kilku klientów, m.in. Polipol (Niemcy), Muebles Liz (Meksyk) i Klaussner Furniture (USA) zaprezentowało wpływ optymalizacji procesu na poprawę wyników w ich firmach.

Właśnie otworzyliśmy w Polsce nowoczesny zakład produkujący meble tapicerowane skórą. Zakład uruchomiony przy bliskiej współpracy z firmą Lectra będzie działał według koncepcji lean manufacturing, czyli szczupłego wytwarzania od momentu przyjęcia skóry po wysyłkę gotowych towarów. Pozwoli nam to skrócić terminy dostaw do naszych klientów, ograniczyć ilość odpadów oraz wprowadzić więcej informacji o skórze bezpośrednio do naszego systemu ERP” – wyjaśnił Peter Jürgens, Dyrektor Działu IT Polipol.

Glenn Kahn, Wiceprezes ds. Operacyjnych Klaussner Furnishings pokazał, w jaki sposób w jego przedsiębiorstwie udało się przyspieszyć proces rozwoju produktu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Kierownik Działu IT Muebles Liz, Victor Ibarra, zaprezentował drogę swojego przedsiębiorstwa do optymalizacji procesu cięcia materiału, dzięki której czterokrotne zwiększono zdolności produkcyjne.

Punktem kulminacyjnym całego wydarzenia było odsłonięcie „Sofy firmy Lectra” zaprojektowanej przez Sylvain Joly Design Studio specjalnie dla Lectra i wyprodukowanej przez Daveluy Creations (Francja). W ten sposób zaprezentowano możliwości i zalety zintegrowanego procesu, opartego na pracy zespołowej z wykorzystaniem zaledwie trzech rozwiązań Lectra: DesignConcept, Vector® i Versalis®. „Dzięki ścisłej współpracy z projektantem i z firmą Lectrą mogliśmy wnosić poprawki oraz rozwiązywać problemy na wirtualnym prototypie 3D. W efekcie pierwszy fizyczny prototyp był w 95% gotowy do produkcji" − zauważył Pascal Daveluy.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony