ReklamaPalette CAD a1

wydarzenia

Technologie jutra – zobacz jak wkraczają do przemysłu meblarskiego

Technologie jutra – zobacz jak wkraczają do przemysłu meblarskiego

DREMA

Przemysł 4.0 -  zakłada automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość adaptacji do zmieniających się warunków. Taki właśnie technologiczny trend wymusza na firmach z branży meblarskiej zmiany, niekiedy wręcz rewolucyjne. Jak to wygląda w praktyce, zobaczymy na targach branżowych DREMA.

Dlatego właśnie hasło: „Technologie jutra” będzie przyświecać targom DREMA, które odbędą się w dniach 10-13 września 2019. Wspólnie z targami Furnica i Sofab tworzą ekspozycję z największą ofertą zaopatrzenia dla producentów mebli. 

Produkcja mebli i wyrobów z drewna należy do dynamicznie rozwijających się sektorów polskiego przemysłu, z łączną sprzedażą na poziomie 95 mld zł (2018 r.) oraz o bardzo dużym potencjale eksportowym, ocenianym na 11 mld euro. 

Tu jednak pojawia się problem. Rodzimi przedsiębiorcy z tej branży zaczynają jednak odczuwać skutki wyczerpywania się rezerw mocy wytwórczych oraz braki kadrowe. Pożądana w branży jest również modernizacja parku maszynowego z mocnym wskazaniem na automatyzację produkcji. 

- Targi DREMA oraz organizowane w tym samym czasie targi Furnica i Sofab są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, a jednocześnie miejscem, gdzie najnowsze trendy w branży drzewno-meblarskiej będą na „wyciągnięcie ręki”. To tutaj znajdzie się oferta dla wszystkich zainteresowanych tematyką Industry 4.0. – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów Drema, Furnica i Sofab. 

Dwie ścieżki technologiczne

Podczas tegorocznych targów Drema/ Furnica/ Sofab 2019 będziemy świadkami kompleksowej prezentacji niesamowitych rozwiązań innowacyjnych, w tym nowości produktowych i technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Zobaczymy wszystkie technologiczne nowinki od surowców, materiałów i komponentów do prekursorskich maszyn i urządzeń do produkcji mebli. 

Ekspozycja zostanie podzielona na dwa technologiczne bloki: DREWNO (szeroko pojęta obróbka drewna) i PŁYTA (produkcja i dalsze wykorzystanie płyt drewnopochodnych w przemyśle meblarskim). 

- Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i podnoszenie konkurencyjności produkcji już od pewnego czasu jest wymogiem na rynku, a czwarta rewolucja przemysłowa sprawiła, że proces stałego dostosowywania się przedsiębiorstw do zmian technologicznych jest bardziej dynamiczny. Warunkiem koniecznym, by nie "przespać" szansy na odniesienie sukcesu  na rynku jest uważne śledzenie zmian w technologii i w zachowaniach klientów, a co za tym idzie – obecność na najważniejszych i największych targach dla branży drzewnej i meblarskiej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – DREMA 2019. Ich dopełnienie stanowią Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA oraz Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB - podkreśla Andrzej Półrolniczak.

Moc targów w wydarzeniach

Na uczestników targów DREMA czekają takie atrakcje jak: projekt Drema Dzieciom i pokazy produkcji mebli dziecięcych na cele charytatywne, Drema Parkiet wraz z pokazami i warsztatami parkieciarskimi, Drema Edukacja i Konsulting oraz Influencers Meeting – to już rozmowy ze znanymi youtuberami związanymi z branżą drzewną, Poligon Umiejętności i demonstracje lakiernicze, Pawilon Promocji Drewna, a w nim ekspozycja firm i instytucji działających w obszarze drzewnym i meblarskim. 

W ramach strefa Dom Drewniany zaprezentowane zostaną technologie budownictwa z drewna – od projektu po wykonanie  oraz spotkania kooperacyjne B2B Wood Meetings. Strefa Designu – tu zaprezentowane zostaną ciekawe aranżacje i przedmioty codziennego użytku z drewna. Jeśli zajrzymy do DREMA Tools zobaczymy na żywo technologie ostrzenia i regeneracji narzędzi.

Dodatkowo odbędą się pokazy Systemów Transportu Wewnętrznego, Dzień Białoruski, Akademia Pelletu ze strefą antysmogową i aleją kotłów pelletowych, wystawa eksponatów Wyczarowane z Drewna, XVIII Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ, DREMA BHP, VII Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW koordynowany przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego i odbywający się na dzień przed otwarciem Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, oraz wiele innych atrakcji!  

Sporo ciekawostką będzie ekspozycja pod nazwą: Fabryka Mebli na Żywo – Innowacyjna Kuchnia, czyli pokaz najnowszych technologii produkcji mebli kuchennych z zastosowaniem nowoczesnych maszyn i  innowacyjnych rozwiązań w zakresie okuć meblowych. 

Ważnym punktem programu SOFAB 2019 będzie Tapicernia 4.0, czyli przestrzeń prezentująca w pełni zautomatyzowany proces produkcji mebli tapicerowanych z zastosowaniem robotów przemysłowych. 
Interesująco zapowiada się panel „Forum Trendów” czyli wykłady i ekspozycja firm z branży meblarskiej, pokazy designu i najnowszego wzornictwa dotyczącego projektowania mebli (płyty, tkaniny, okucia). 

Przy okazji targów odbędzie się również IV edycja Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, czyli wydarzenie integrujące branżę meblarską, przygotowywane z ramienia Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli to najważniejsze w kraju spotkanie branżowe z udziałem przedstawicieli wiodących producentów mebli.    
Blok targów DREMA/ FURNICA/ SOFAB 2019 to najbardziej wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i jednocześnie najlepsze miejsce do zakontraktowania komponentów i materiałów oraz zakupu maszyn i narzędzi do prowadzonej produkcji mebli. 

Więcej informacji na stronach: www.drema.pl, www.furnica.pl, www.sofab.pl

Cała branża drzewna i meblarska spotyka się 10-13.09.2019 w Poznaniu na  targach DREMA / FURNICA / SOFAB. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony