ReklamaBusch A1

wydarzenia

Zaproszenie na Dni Otwarte SCM 2020

Biznes

wydarzenia

Mebleinfo   

Zaproszenie na Dni Otwarte SCM 2020

SCM

Produkcja mebli wiąże się z przeprowadzeniem wielu operacji technologicznych. Są one zależne od rodzaju surowca, specyfiki produkowanych mebli, ich funkcjonalności oraz wielu innych czynników. Aby odpowiedzieć na potrzeby szeroko rozwiniętego rynku meblarskiego, firma produkująca maszyny do obróbki drewna i tworzyw drewnopochodnych musi być elastyczna i kompleksowo podchodzić do wykonywanych przez nią zadań. 

Kompleksowe działanie firmy musi mieć swoje odzwierciedlenie w prezentacji swoich produktów. Świetną okazją ku temu jest organizacja Dni Otwartych, podczas których odwiedzający mogą poznać szeroką ofertę firmy i obejrzeć obróbkę prowadzoną na maszynach o różnym przeznaczeniu i pułapie zaawansowania technologicznego. 

Rozkrój arkusza

Produkcja meblarska rozpoczyna się od formatki, która stopniowo, po przejściu przez wszystkie procesy technologiczne staje się elementem. Wiele firm oraz hurtownie płyt wykonują rozkrój na pilarkach panelowych. Jedna z takich maszyn będzie pracować podczas Dni Otwartych SCM 2020. Gabbiani s95 to popularna i często wybierana przez klientów pilarka o wysokości cięcia pakietu wynoszącej 95 mm. 


 
Gabbiani s95

Nową maszyną od SCM prezentowaną podczas wydarzenia będzie class px 350i, czyli klasyczna pilarka formatowa z rozwiązaniem zaczerpniętym z pilarki panelowej – belką dociskową. Zapewnia ona bezpieczeństwo i stabilność obróbki. Dużym atutem tego hybrydowego modelu jest również możliwość pochylenia narzędzia o kąt 46 st.

Okleinowanie

Podczas wydarzenia SCM zaprezentowanych zostanie pięć modeli okleiniarek, które dostatecznie wypełnią cały zasięg maszyn przeznaczonych do oklejania wąskich płaszczyzn. Gamę otwierać będzie olimpic k 100 evo z frezowaniem wstępnym, mała okleiniarka prostoliniowa, która posiada rozwiązania zaczerpnięte z bardziej zaawansowanych modeli.

Pośród innych SCM zaprezentuje również model olimpic k 560 wyposażony w zbiornik klejowy SGP (Smart Glue Pot), który umożliwia zastosowanie różnych rodzajów kleju, włącznie z klejem poliuretanowym w formie granulatu. Segment okleiniarek na wystawie zamknie model o zacięciu przemysłowym - stefani kd.

CNC

Automatyczne wiertarki, centra belkowe, centra do nestingu, to wszystko na wyciągnięcie ręki zostanie zaprezentowane w Suchym Lesie w dniach 28-29 lutego 2020. Maszyny sterowane numerycznie weszły już na dobre pod strzechy producentów, niezależnie czy są to przedstawiciele rynku meblarskiego, stolarki budowlanej czy nawet domów z gotowych prefabrykatów lub cieśli. 

Podczas Dni Otwartych w SCM wykonane zostaną programy wiercenia i frezowania zarówno w tworzywach drewnopochodnych jak i drewnie litym. Centrum do nestingu morbidelli n100 będzie odzwierciedleniem aktualnych trendów w meblarstwie, gdzie technologia rozkroju płyt na maszynie nestingowej ze stołem płaskim jest coraz częściej wykorzystywana. Pokazy odbędą się na sklejce wyprodukowanej w Ostrowie Wielkopolskim przez firmę SklejkaEko oraz na płycie wiórowej firmy Egger, dystrybuowanej przez TomPłyt. 

Za obróbkę drewna litego odpowiedzialne będzie centrum morbidelli m100, wielozadaniowa   i uniwersalna maszyna ze stołem belkowym oraz dwoma polami obróbczymi. Jedno z pól zostanie przeznaczone do obróbki elementu schodów. Kooperantami w zakresie stolarki budowlanej obecnymi na wydarzeniu będą firmy Kosmosoft oraz Compas.

Nie zostanie pominięta również jedna z najbardziej popularnych maszyn SCM, czyli pionowe centrum wiercące z możliwością frezowania morbidelli cx100, jako obrabiarka ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem. Tym razem będzie można zapoznać się również z jej mniej zaawansowaną wersją, automatyczną wiertarką startech cn v. Firmą, która będzie prezentować oprogramowanie do projektowania mebli będzie Lignum Soft, z programem Corpus.
 

Morbidelli cx100

Maszyny klasyczne 

Pośród maszyn skomplikowanych, zautomatyzowanych i sterowanych numerycznie będzie również miejsce dla klasycznych maszyn stolarskich. Zaprezentowany zostanie pełen przekrój oferty, od strugarki wyrówniarki czy pilarki formatowej rozpoczynając, a kończąc na elektronicznie sterowanej frezarce dolnowrzecionowej sygnowanej dumnym logo L'invincibile, które oznacza nie tylko wyjątkowo wysoką jakość maszyny, ale także ponadprzeciętne, wyróżniające się wzornictwo. 

 

L’invincibile ti 5

Dni Otwarte SCM są doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać z przedstawicielami firm, bez których rozwój i wkraczanie w kolejne fazy zaawansowania produkcji i firmy w jej całokształcie nie byłoby możliwe. Są to nie tylko wymienieni powyżej producenci surowca, czy dystrybutorzy oprogramowania, ale także firmy narzędziowe, zajmujące się doprowadzaniem sprężonego powietrza, dostawcy klejów i obrzeży lub płynów wspomagających prace okleiniarek, a także firmy koordynujące finansowanie. 

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.scmgroup.com/pl/scmwood/news-events/events/e105233/dni-otwarte-scm-2020

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony