ReklamaRemmers - baner ogolny A1

akcesoria i komponenty

Hettich i systemy meblowe w projektowaniu bez barier

Hettich i systemy meblowe w projektowaniu bez barier

Wiemy, jak ważne dla osób z niepełnosprawnością są funkcjonalne i bezpieczne wnętrza. Oferujemy innowacyjne rozwiązania, które pozwalają stworzyć aranżacje dostosowane do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi. Dzięki tym pomysłom nasze systemy do mebli idealnie wpisują się w projekt Świat Bez Barier i dają osobom z niepełnosprawnością rzecz bezcenną: samodzielność.

Co sprawia największy kłopot osobom z niepełnosprawnością w przestrzeni kuchni? Kluczowa jest swoboda poruszania się po jej wnętrzu, dostęp do zabudowy oraz zgromadzonych w kuchni sprzętów AGD. Funkcjonalna, ergonomiczna kuchnia przyjazna dla osób z niepełnosprawnością? Tak! Z miłości do mebli tworzymy wnętrza idealne dla osób na wózku. Hettich, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, opracował niezawodne systemy, które przeobrażają kuchnię w miejsce przyjazne i bez ograniczeń. 

Zobacz co w aranżacji wnętrza kuchni stanowi największy problem dla osób z niepełnosprawnością.Łatwe korzystanie ze sprzętów AGD
Swobodny dostęp do urządzeń i sprzętów to w przestrzeni kuchennej podstawa. Jeżeli kuchnia nie jest przystosowana do potrzeb osoby na wózku,  ma ona nie lada problem, aby wykonać najprostsze czynności. Dla osób z niepełnosprawnością kłopotliwe jest np. schylanie się do zmywarki, aby cokolwiek z niej wyjąć lub do niej zapakować. Nasze okucie Comfort Lift zastosowane w zabudowie zmywarki umożliwia ustawienie kosza zmywarki jednym płynnym ruchem na poziomie szuflady. To duże ułatwienie dla osoby na wózku – kosz wysuwa się na wysokość jej kolan, co umożliwia swobodny dostęp do umieszczonych w nim naczyń. Po skorzystaniu ze zmywarki wystarczy opuścić kosz jednym ruchem, a on cicho i płynnie wsunie się z powrotem do wnętrza zmywarki.

Nieograniczony dostęp do kuchennych szafek
Osoby z niepełnosprawnością cenią komfort i prostotę rozwiązań i chcą korzystać z kuchni bez ograniczeń. My stawiamy na innowacyjne, bezdotykowe systemy otwierania frontów meblowych. Funkcjonalna kuchnia to nieograniczony dostęp np. do lodówki, dlatego zastosowaliśmy w jej przypadku elektromechaniczny system, który powoduje otwarcie całego frontu lodówki, co zdecydowanie ułatwia dostęp do jej zawartości. Doskonałym, niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest również zamontowana w lodówce obrotowa półka ComfortSpin 360 stopni. Jej konstrukcja ułatwia sięganie po produkty oraz umożliwia swobodne przestawianie ich we wnętrzu lodówki. Nasza półka, dostępna także w barwie antracytu, z powodzeniem sprawdzi się również w meblach pokojowych.

Zobacz jak dostosowaliśmy kuchnię do potrzeb osoby na wózku!Sięgnij po najlepsze rozwiązania!
Sporym problemem dla osób z niepełnosprawnością może być utrudniony dostęp do wysokiej zabudowy kuchennej, zwłaszcza mebli zawieszonych nad blatem kuchennym. Znaleźliśmy funkcjonalne i sprawdzone rozwiązanie! Proponujemy, aby w kuchni wykorzystać kolumnę z systemem elektrycznym Lega Move. Po naciśnięciu odpowiedniego włącznika, na wysokość kuchennego blatu opuszcza się cała zawartość wysoko zawieszonej szafki. To rozwiązanie umożliwia osobie na wózku nieograniczony dostęp do schowanych w szafce produktów. Co ważne, pozostali domownicy mogą otwierać górną szafkę klasycznie, dotykając jej frontów. 

We wnęce kuchennej zastosowaliśmy również solidne prowadnice o udźwigu do 50 kg, aby wykorzystać każdą wolną przestrzeń kuchenną. Dzięki naszym prowadnicom osoba z niepełnosprawnością może swobodnie wysunąć fragment blatu ze sprzętem kuchennym, np. ekspresem do kawy. 

Szukasz innych pomysłów na aranżację? Chcesz unowocześnić swoje wnętrze za pomocą naszych produktów?

Odwiedź nas na: hettich.com

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony