ReklamaLinak baner A1 showroom

akcesoria i komponenty

Hettich odpowiada na potrzeby osób starszych i z niepełnosprawnościami. Zobacz kolekcję COMFY.

Hettich odpowiada na potrzeby osób starszych i z niepełnosprawnościami. Zobacz kolekcję COMFY.

Kolekcja mebli łazienkowych Comfy, projekt: Husarska, producent: Krofam

"Sam etap projektowania skupił się głównie na rozmowach z ludźmi starszymi, seniorami z ludźmi z różnym stopniem  niepełnosprawności.

Zadaliśmy pytanie: Z czym mają tak naprawdę problem w takim codziennym funkcjonowaniu? I tak powstały pomysły na konkretne meble.

...Zależało nam przede wszystkim, żeby meble dobrze służyły użytkownikom, Żeby choć w małym stopniu przyczyniły się do poprawy jakości codziennego użytkowania łazienki"

MIEĆ WŁASNĄ TOŻSAMOŚĆ
Kiedy masz duże doświadczenie w tworzeniu mebli na rynek europejski jednak chęć wykreowania własnej, niepowtarzalnej marki pozwala w rzetelny sposób przeanalizować krajowy rynek, przyjrzeć się uważnie jego potrzebom oraz stworzyć coś niepowtarzalnego…Dla nas oznacza to tylko jedno: tu tworzy się historia, o której trzeba opowiedzieć.

WSPÓLNE DOŚWIADCZENIE
Z Krośnieńskimi Fabrykami Mebli „KROFAM” współpracujemy od wielu lat, dostarczając systemy okuć do produkowanych przez nich na rynek niemiecki mebli. Gdy usłyszeliśmy o projekcie mebli łazienkowych dla osób starszych oraz dla osób z niepełnosprawnościami, zaprosiliśmy do rozmowy Pana Grzegorza Pękalskiego, dyrektora ds. handlowych KROFAM, który uchylił nam rąbka tajemnicy i opowiedział jak powstawała kolekcja COMFY.

JAK RODZI SIĘ POMYSŁ NA KOLEKCJĘ MEBLI
Planowanie łazienki, z której będą korzystać osoby starsze lub niepełnosprawne wymaga nieco więcej przemyśleń niż planowanie tradycyjnej łazienki dla zwykłej rodziny. Z jednej strony muszą się w niej znaleźć te same elementy, ale większe znaczenie od ich wyglądu ma ich funkcjonalność.
Skąd taki pomysł?
Jakie rozmowy i pytania zostały postawione na początku projektu, by rzetelnie podejść do tematu?
Jakie założenia były brane pod uwagę na poszczególnych etapach projektowania?
Czy meble dla osób starszych i niepełnosprawnych mogą być designerskie?

Z MIŁOŚCI DO MEBLI
Tworzenie mebli w oparciu o potrzeby społeczne nie przechodzi bez echa w świecie meblarskim. Kolekcja COMFY otrzymała wyróżnienie w Konkursie „Lider dostępności priorytetowych branż” 
za kolekcję mebli łazienkowych inspirowaną potrzebami osób starszych i niepełnosprawnych, zarówno do łazienek prywatnych, jak i publicznych oraz tytuł Must have 2021 na Łódź Design Festival.

Zapraszamy do wysłuchana pełnej pasji rozmowy z Panem Grzegorzem Pękalskim. Rozmowy, która dowodzi, że z miłości do mebli rodzą się piękne projekty, a poszukiwanie własnej tożsamości, pozwala wyjść poza ramy tego co wcześniej wydawało się oczywiste.Więcej na stronie hettich.com

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony