ReklamaFestool 18V

akcesoria i komponenty

Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź

Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź

PEKA

Czy istnieje kuchnia idealna? Z pewnością dla każdego będzie charakteryzowała się innymi walorami – wszystko zależy bowiem od naszych gustów i preferencji. Na pewno jednak idealna kuchnia to taka, w której chcesz nie tylko gotować smakowite potrawy, ale również taka, która dostarcza przyjemności z przebywania w jej wnętrzu.

Duża, przestronna kuchnia, w której wszystko ma swoje miejsce i jest na wyciągnięcie ręki to marzenie wielu z nas. Funkcjonalna, wygodna i piękna. Jaka więc będzie dla nas kuchnia idealna? Na to pytanie odpowiedzi udziela firma PEKA – lider w produkcji akcesoriów kuchennych.

Najpierw jednak powinniśmy spojrzeć na kuchnię nieco z innej strony. Nie tylko jak na pomieszczenie wypełnione meblami i sprzętem AGD. Musimy zrozumieć, że kuchnia to nie tylko ergonomia i wygoda, ale również emocje. To w tym pomieszczeniu najczęściej spotykają się domownicy, aby przygotować i zjeść wspólnie posiłki. To właśnie w kuchni najczęściej dzieją się najważniejsze wydarzenia, a przede wszystkim dokonuje się niemal codziennie niezwykły rytuał gotowania, jednoczący ludzi od zawsze. 

Kiedy myślisz kuchnia – marka PEKA apeluje: otwórz się na nowe doświadczenia, które sprawią, że zakochasz się w funkcjonalności, wygodzie i estetyce propozycji marki PEKA. 

Wszystko w zasięgu ręki

To jedna z zasad idealnej kuchni według marki PEKA. Dowodem na to jest system Dispensa. To sprytne rozwiązanie, które sprawia, że jednym ruchem ręki możesz wyciągnąć całą zawartość cargo na zewnątrz. Nawet jeśli jest załadowana po brzegi wysuwa się lekko i płynnie – nie trzeba użyć do tego siły. 

Wygoda gotowania – to podstawa kuchni idealnej. Nie musisz szukać towarów w różnych szafkach, ani otwierać i zamykać każdej z nich, czy przekładać całej zawartości, by sięgnąć po produkt ukryty w głębi. Wszystko masz pod ręką i na swoim miejscu, bardzo łatwo dostępne.

Idealny porządek w kuchni

Kuchnia to miejsce pracy. Wiążę się z tym oczywiście konieczność utrzymywania porządku w tym pomieszczeniu. Tu pomaga rozwiązać ten problem system Tandem. Nawet jeśli na co dzień w Twojej kuchni jest mnóstwo zapasów, dzięki Tandemowi zawsze będziesz mieć pewność, że wszystko znajduje się we właściwym miejscu. 

Ta spiżarka idealnie komponuje się z lodówką. Umożliwia bowiem przechowywanie wszystkich suchych produktów w jednym miejscu. Nie musisz już chodzić po całej kuchni, by wykonać kompletną listę zakupów. To bardzo wygodne rozwiązanie - tylko w systemie Tandem możesz umieścić produkty zarówno na drzwiach, jak i półkach wewnętrznych. Co interesujące, w momencie otwierania drzwi spiżarki tylne półki przybliżają się do Ciebie. Można więc łatwo sięgnąć nawet w najgłębsze zakamarki tego mebla kuchennego.

Le Mans – co ma wspólnego tor wyścigowy z kuchnią?

Praktycznie każdy kojarzy nazwę „Le Mans”. To słynny tor wyścigowy we Francji i najsłynniejszy 24-godzinny wyścig świata. Le Mans to również najsłynniejsze rozwiązanie do szafek narożnych. Nie bez powodu nawiązuje nazwą do znanego na całym świecie toru. Kształt półki jest niemal identyczny! Opływowy kształt idealnie nadaje się do zagospodarowania tzw. ślepego narożnika, umożliwiając przechowywanie okrągłych i owalnych naczyń.

Jednocześnie pozwala maksymalnie wykorzystać powierzchnię użytkową. Duże patelnie, brytfanny czy garnki, dzięki tej półce znalazły swoje miejsce w kuchni! Dodatkowo warto zauważyć, że system narożny Le Mans zapewnia łatwy dostęp do wszystkich naczyń, nawet tych znajdujących się w głębi szafki.

Rozwiązania zapewniające maksymalny komfort w kuchni

Jedną z bardzo ważnych zasad marki PEKA jest tworzenie rozwiązań, które zapewnią maksymalny komfort w kuchni. Dzięki takiemu podejściu możemy, stosując system Magic Corner Comfort, wykorzystać do maksimum i skutecznie przestrzeń w rogach kuchni. Te przecież z reguły są ciężko dostępne i pozostają niewykorzystane. 

Teraz można tam przechowywać małe urządzenia AGD w pudełkach lub naczynia. Kosze znajdujące się z tyłu mogą zostać łatwo wysunięte na zewnątrz, co zapewnia pełen i komfortowy dostęp do zawartości. 

Spójrzmy na Snello, czyli system do perfekcji wykorzystujący nawet najbardziej wąskie wnęki pomiędzy innymi szafkami. Dzięki temu przemyślanemu rozwiązaniu można uzyskać ergonomiczną szafkę o różnych funkcjach nawet w najbardziej niedostępnym miejscu. Potrzebujesz miejsce na ręcznik kuchenny? Użyj modułu z wieszaczkiem. Potrzebujesz miejsca na małe buteleczki? Zastosuj wąskie półeczki. Potrzebujesz jednego i drugiego? Możesz stworzyć Snello z obiema dodatkowymi funkcjami! 

Szuflady – królestwo przyborów w kuchni

Żadna kuchnia nie może się bez nich obejść. Szuflada to ogromne królestwo pełne wspaniałych, różnorakich przyborów. Oczywiście wszystkie potrzebne do przygotowywania posiłków i ich spożywania. Problemem jest jednak przechowywanie ich w idealnym porządku oraz w taki sposób, aby miały swoje miejsce i zawsze były „pod ręką”.

Dlatego marka PEKA stworzyła ergonomiczne wkłady na sztućce, dzięki którym raz na zawsze wprowadzisz ład i porządek do szuflad. Wkład na sztućce CLASSICO w kolorze antracytowym, białym lub szarym to trwałe, estetyczne i wygodne rozwiązanie. 

Jeśli jednak w szufladzie przechowujemy nie tylko sztućce, ale również rozmaite przyprawy, z pomocą przychodzi odpowiedni typ wytłoczki SEPARADO

W każdej kuchni mamy też specjalne miejsce na pojemniki do żywności. Tu jest wymagana dyscyplina i specjalne podejście, aby te pojemniki przechowywane w idealnym porządku. Zwłaszcza, że różny kształt pudełek absolutnie temu nie sprzyja. Poza tym cały czas się przewracają. Tu z pomocą przychodzi system Spaceflexx, który po mistrzowsku rozprawia się z niesfornymi pudełkami. Organizer składa się z bocznych ramek i wewnętrznych, elastycznych przegródek, które dopasowują się kształtem do przechowywanych pudełek i pojemników.

Kosz na śmieci

Idealna czystość w kuchni i …kosz na odpady. Tych zaś „produkujemy” w naszych kuchniach bardzo dużo, są różnorodne i często również niezbyt ładnie pachną. Tu pojawia się problem ich przechowywania do momentu wyrzucenia oraz oczywiście segregacji. Jak więc połączyć porządek i kosz na śmieci? Dzięki dyscyplinie i zastosowaniu funkcjonalnych koszy na śmieci.

Odpadki organiczne, plastik, papier czy szkło – to wszystko wymaga segregacji w trosce o środowisko naturalne.  Pomocą służą nam funkcjonalne kosze na śmieci, które zapewnią bezproblemową segregację. Kosze z oferty Peka zapewniają łatwy dostęp do pojemników, wygodną obsługę i czyszczenie. 

www.peka.pl

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź
Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź
Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź
Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź
Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź
Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź
Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź
Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź
Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź
Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź
Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź
Jak stworzyć kuchnię idealną? PEKA zna odpowiedź

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony