ReklamaSenoplast - bez plam
Marcopol stawia na dystrybucję

MARCOPOL, wiodący producent śrub i dostawca elementów złącznych dla wielu gałęzi przemysłu uruchomił jeden z najnowocześniejszych systemów magazynowych w Europie. Inwestycja otwiera przed spółką nowe możliwości związane szybkością obsługi zamówień w kraju i za granicą.

MARCOPOL to rozpoznawalna w Europie marka elementów złącznych w branży B2B. W filozofii rozwoju firmy logistyka jest fundamentem do trwałego wzrostu biznesu.

Współczesny klient, oprócz wysokiej jakości produktu, oczekuje doskonałej obsługi oraz krótkiego czasu realizacji zamówienia. Szybkie przygotowanie towaru do wysyłki i transport do klienta staje się więc absolutnie priorytetową kwestią dla biznesu. Blisko dwa lata temu, równocześnie ze startem nowej strategii handlowej wystartował projekt wdrożenia nowej linii logistycznej SSI Schaffer. Decyzja w tamtym czasie była strzałem w dziesiątkę, bowiem w ciągu dwóch lat odnotowaliśmy znaczący wzrost poziomu sprzedaży. Nowy system magazynowy spełnia nasze oczekiwania dziś, ale również jest przygotowany do obsługi coraz większych wolumenów w przyszłości. Wybór koncepcji, rozbudowa obecnej hali magazynu wysokiego składowania, montaż systemu przenośników i systemu karuzel, wreszcie spięcie go z naszym systemem informatycznym to elementy projektu z którego wszyscy jesteśmy bardzo dumni mówi Piotr Pierowicz, Dyrektor Zarządzający w MARCOPOL.

Magazyn Wysokiego Składowania to dziś blisko 12 000 m² z liczbą 31 000 miejsc paletowych.

 – Nowy system działa równolegle z poprzednim rozwiązaniem opartym na transporcie palet i znajdującym się bezpośrednio pod przenośnikami transportowymi SSI. Dzięki takiemu rozwiązaniu  kompletacja wysyłek paczkowych i paletowych realizowana jest dwoma niezależnymi drogami transportowymi co przyśpiesza proces kompletacji. Zastosowany w nowym systemie bufor konsolidacyjny w postaci dwóch karuzel SCS pozwala nam na równoległą i niezależną czasowo od siebie kompletacje jednego zamówienia w wielu korytarzach magazynowych.  Po umieszczeniu wszystkich towarów  zamówienia w jednej z karuzel, system automatycznie przekierowuje zamówienie do strefy pakowania i kontroli kompletności przesyłki. Projekt ten wymagał od Działu IT naszej firmy integracji  wielu systemów informatycznych, w tym m.in. ERP SAP, SSI Wamas oraz autorskich systemów  KLAN-WMS i Listywyjaśnia Sebastian Smoliński, Główny Programista i Szef IT MARCOPOL

W przyszłości Spółka przewiduje stałe inwestycje w infrastrukturę produkcyjną i logistyczną.

www.marcopol.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ trops 1 ponad rok temu Trzymajcie namiary - https://www.teleaudyt.pl/... Czy obsługa informatyczna firm na takiej zasadzie działa dobrze? Jak to wygląda z Waszego doświadczenia? Na co warto zwrócić uwagę? Sugestie, podpowiedzi?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony