ReklamaFestool 18V
Meble trwałe i wygodnie użytkowane

Amix

Każdy z nas chce aby jego nowe meble był jak najdłużej trwałe i wygodnie się je użytkowało przez cały czas. Dlatego tak bardzo wiele zależy od tak niewielkich mechanizmów, które odpowiadają za trwałość i prawidłowe działanie tych elementów wystroju wnętrz.

Stając przed wyborem zakupu nowych mebli powinniśmy zainteresować się nie tylko ich wyglądem ale również wieloma komponentami, od których zależy to jak długo i bezproblemowo będziemy nasze nowe nabytki użytkowali. Czy szuflady nadal będą wysuwały się lekko i bezszelestnie, podobnie jak drzwi szafek?

W tym zakresie warto zainteresować się firmą -Italiana Ferramenta. To znany i ceniony włoski producent specjalizujący się w produkcji wysokiej jakości akcesoriów i drobnych wyrobów metalowych dla przemysłu meblarskiego. Firma w swojej produkcji stosuje zaawansowaną technologię komputerową przy projektowaniu komponentów meblowych, poszukiwaniu nowych materiałów, tworzeniu prototypów oraz wdrażaniu innowacyjnych pomysłów. Dzięki temu Italiana Ferramenta może zaproponować swoim klientom rozwiązania najwyższej jakości.

Dlatego też asortyment tej włoskiej marki znalazł się na liście ofertowej firmy Amix. Polski dystrybutor oferuje swoim klientom kilka wyrobów włoskiego producenta, w tym systemy mocowania i otwierania.

Podpórki, które dają pewny i mocny udźwig

Podpórka Flipper przeznaczona do półek drewnianych o grubości 16-18 mm. Składa się z dwóch części – metalowego kołka montażowego oraz plastikowego elementu montowanego do dna półki. W celu zapewnienia jak najmocniejszego trzymania mebla wymagane są kołki gwintowane.

Kolejną podpórką do półek jest Kalabrone mini. Model ten spełnia wymagania obecnego rynku komponentów meblowych, a ponadto charakteryzuje się wyszukanym wzornictwem. Pasuje do półek od 5 do 10 mm grubości. Jej solidna konstrukcja gwarantuje ładowność do 6 kg, jednak głębokość półki nie może przekraczać 150 mm. Miękki element wykonany z tworzywa sztucznego, umieszczony na górnej części podpórki, zapewnia doskonałą przyczepność, a tym samym zapobiega przypadkowemu wypadnięciu półki.

Do wolno wiszących półek przeznaczony jest system ukrytych wsporników – Triade. Został stworzony w celu uproszczenia instalacji. System przeznaczony jest do półek o grubości 25-40 mm i ładowności do 15 kg, więc zamontowanie dodatkowych wsporników umożliwia zwiększenie przenoszonego obciążenia na półkę.

Wsporniki tej włoskiej firmy wykonane są ze stopu cynku i stali, i wyposażone w trzy niezależne regulacje: pionową – dla idealnego wyrównania na ścianie, poziomą – aby skomponować luz wiercenia i łatwo zamontować półkę oraz nachylenia – można ją przeprowadzić z częściowo nałożoną półką za pomocą klucza.

Komfortowe otwieranie górnych szafek

Szafki górne to wyjątkowe meble pod względem dostosowania okuć. Ich zadaniem jest w maksymalny sposób ułatwić użytkownikowi funkcjonowanie mebla. Idealnie spisuje się tu zawias Kimana marki Italiana Ferramenta. Przeznaczony jest do otwierania i zamykania klap oraz barków. Jego niewielkie wymiary oraz minimalistyczny i elegancki design sprawiają, że jest nie tylko zawiasem funkcjonalnym, ale także pewną formą ozdoby wśród komponentów meblowych.

Za prawidłowe opuszczania klap odpowiada system Link, którego technologia została opatentowana. Wyposażony jest on w bezdotykowy mechanizm, który gwarantuje gładki ruch otwarcia i zamknięcia szafki. Jego instalacja jest bardzo prosta i nie wymaga skomplikowanych nawierceń ani frezowania.

Po zamocowaniu mechanizmu w boku szafki, koniec metalowej linki zakończonej niewielką kulką należy umieścić w otworze, który znajduje się w płytce montażowej przykręconej do drzwi szafki. Dodatkowym zabezpieczeniem tego elementu jest zaślepka otworu w płytce montażowej. Regulacja kąta otwarcia możliwa jest za pomocą klucza imbusowego S3. System ten dostosowany jest do płytkich szafek o głębokości minimum 200 mm.

Amortyzator w meblach

Bez wątpienia produktem podnoszącym jakość funkcyjną mebli jest amortyzator K Push Tech. Jego konstrukcja została przez włoską firmę opatentowana. Służy do automatycznego i bez uchwytowego otwierania szafek. Jego specjalny, wewnętrzny mechanizm zapewnia bardzo cichą pracę.

Amortyzator dostosowany jest do szerokiej gamy dostępnych na rynku frontów meblowych. Charakteryzuje go nowoczesny design. Natomiast rozszerzony zakres siły sprężyn gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie nawet dużych i ciężkich frontów szafek.

Do jego produkcji firma wykorzystała materiały o wysokiej wytrzymałości, w tym magnes o najwyższej na rynku sile. Produkt dostępny jest w wersji z odbojnikiem do szafek ze standardowymi zawiasami sprężynowymi oraz z magnesem do szafek z zawiasami bez sprężyny lub z odwrotną sprężyną. Funkcjonuje bardzo dobrze nawet przy średnicy otworu z małą tolerancją.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Meble trwałe i wygodnie użytkowane
Meble trwałe i wygodnie użytkowane
Meble trwałe i wygodnie użytkowane
Meble trwałe i wygodnie użytkowane
Meble trwałe i wygodnie użytkowane
Meble trwałe i wygodnie użytkowane

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony