ReklamaLinak baner A1 showroom
Modne obrzeża meblowe w jesiennych kolorach

Ciepłe, jednolite kolory, eleganckie dekory - dzięki pasującym obrzeżom firmy Ostermann wnętrza mogą stać się jesiennie przytulne.

Kasztany, kolorowe liście, ogień w kominku i dynia przed domem ... są to obrazy, które kojarzymy z jesienią. Eksperci firmy Ostermann udzielają wskazówek, w jaki sposób można doskonale aranżować przytulną w wystroju wnętrz za pomocą obrzeży ABS. 

Jesień jest kolorowa. I to w bardzo wyjątkowy sposób: z ciepłymi odcieniami brązu, czerwieni i ochry. Delikatne światło coraz krótszych dni sprawia, że kolory mienią się w bardzo szczególny sposób. Powstaje unikalny, przyjemny styl, który dobrze pasuje do naszych wnętrz. Aby ułatwić stolarzowi wybór materiałów podczas realizacji, eksperci firmy Ostermann wybrali siedem różnych obrzeży, które doskonale odzwierciedlają jesienną atmosferę i które można również dobrze ze sobą łączyć: ciepłe odcienie ziemi, ciemne drewno i reprodukcje materiałów o wyglądzie tkaniny i rdzy. Zaleta w firmie Ostermann: pojedyncze obrzeża są dostępne z magazynu w małych ilościach, już od długości 1 metra, w wielu standardowych szerokościach, a na życzenie z warstwą funkcyjną dla technologii spoin zerowych. Rzemieślnicy mogą znaleźć modne obrzeża w jesiennych kolorach pod hasłem „#Highlights10” na stronie internetowej firmy Ostermann www.ostermann.eu

Ciepłe, jednolite wzbudzają pragnienie koloru
Delikatnie połyskujący, jasny odcień obrzeża ABS Toffee supermat odzwierciedla intensywność żółto-pomarańczowych liści. W połączeniu z jasnobrązowym obrzeżem ABS Deep Sahara supermat lub nieco ciemniejszym czerwonawo-brązowym obrzeżem ABS Rosso Namib, rezultatem jest zarówno przyjazna, jak i przytulna kolorystyka. Dla tych, którzy lubią ciemniejsze kolory, zaleca się obrzeże ABS Brązowy Sepia z elegancką welurową strukturą. Wszystkie wymienione obrzeża można łączyć ze sobą lub opcjonalnie z obrzeżami dekoracyjnymi. 

Te obrzeża dekoracyjne pasują idealnie
Ci, którzy preferują drewniane dekory mogą wybrać obrzeże ABS Macassar Sulawesi Brąz. Żywy hebanowy dekor z charakterystycznym podłużnym usłojeniem dopełnia kolorowego blasku intensywnego jesiennego lasu. Alternatywnie, dzięki obrzeżom ABS Curio - rustykalnemu dekorowi tekstylnemu - lub Bronze Doré - nowoczesnemu dekorowi rdzawemu - dostępne są dwie nowoczesne reprodukcje materiałów, które równie dobrze komponują się z prezentowanymi jednolitymi kolorami. 

Ważne: Nie przechowywać płyty i obrzeża w zbyt niskiej temperaturze
Gdy dni stają się krótsze, a noce chłodniejsze, należy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej ilości czasu na aklimatyzację płyt i obrzeży do obróbki. Jeśli pochodzą one bezpośrednio z ciężarówki lub z nieogrzewanych pomieszczeń, materiały muszą być przechowywane w temperaturze pokojowej przez co najmniej 24 godziny przed przetworzeniem. W przeciwnym razie wpłynie to na czas otwarty kleju, a klej topliwy nie będzie w stanie utworzyć wystarczającego połączenia.

Wskazówka Ostermann: jeśli istnieje ryzyko mrozu, należy również pomyśleć o kleju stolarskim
Ze względu na wysoką zawartość wody, klej stolarski nie może być transportowany w temperaturach ujemnych. Dlatego najpóźniej teraz ważne jest, aby zgromadzić wystarczające zapasy zgodnie z zapotrzebowaniem. Eksperci firmy Ostermann zalecają REDOCOL Kombicoll Super-N D2 lub REDOCOL Kombicoll Super-N D3. Drugi wariant, klej jednoskładnikowy, spełnia wymagania trwałości w grupy obciążeń D3. Po wymieszaniu z 5% utwardzaczem R 397 spełnia wymagania trwałości w grupy obciążeń D4 według DIN EN 204.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

do góry strony