ReklamaLinak baner A1 showroom
Oto niezbędne wyposażenie twojej szafy!

Hafele

Porządek, przestrzeń i maksimum ergonomii przy minimalnym wysiłku. Planowanie garderoby to nie lada wyzwanie. Jak ułatwić sobie to zadanie? Poznajcie gotowe rozwiązania!

Wystarczy tylko otworzyć drzwi, by wiedzieć co dziś mamy na siebie włożyć. Garderoba idealna, bez względu czy jest to osobne pomieszczenie, czy dwudrzwiowa szafa, powinna zapewniać nam wygodę – tak byśmy mogli w kilka chwil wyciągnąć wszystkie potrzebne elementy stylizacji. Jak to zrobić? Po prostu – wystarczy zadbać o sprawdzone rozwiązania!

Po pierwsze: Organizacja
Dobrze zaplanowana garderoba to taka, w której wykorzystujemy każdy centymetr przestrzeni, dlatego warto zaprojektować ją według naszych potrzeb: szuflady o różnych wysokościach, wieszaki na spodnie, wkłady na biżuterię, wiszące organizery czy specjalne kosze, które pozwolą nam utrzymać nasze ubrania i dodatki w odpowiednim porządku.

 

 - Przy dobrej organizacji garderoby będzie pomocny system DressCode Häfele, czyli zestaw stelaży z drążkami oraz poziomymi prowadnicami, na których możemy zamontować m.in. stojaki na buty, wieszaki na spodnie, organizery na biżuterię czy kosze na pranie – tłumaczy Kinga Przymuszała, ekspert ds. oświetlenia i okuć meblowych Häfele.


Dodaje także, że system DressCode jest odpowiedni zarówno do garderoby zamkniętej lub otwartej, a beznarzędziowy montaż sprawi, że bez dodatkowej pomocy, będziemy mogli go modyfikować, dopasowując do naszych potrzeb. 


Właściciele wysokich szaf mogą zdecydować się również na pantograf, dzięki któremu jednym pociągnięciem możemy obniżyć górny drążek ubraniowy. Zaletą pantografu jest m.in. ergonomiczne wykorzystanie górnej części garderoby, a także większa przejrzystość szafy - ubrania są lepiej widoczne.

Po drugie: Oświetlenie 
Oświetlenie pełni w naszej garderobie równie ważną funkcję co organizery i drążki ubraniowe. Zazwyczaj podstawowe oświetlenie główne okazuje się w garderobie niewystarczające. Wtedy warto zwrócić uwagę na ciekawe rozwiązania, które oferują producenci.

 

- Możemy np. zamontować taśmę LED w drążku ubraniowym, w profilu szufladowym lub profilu, który pozwoli stylowo doświetlić wnętrze szafy – mówi Kinga Przymuszała i podkreśla, że światłem możemy sterować na różne sposoby, np. przy pomocy przełączników mechanicznych, sensorowych, czujników ruchu, a także bezprzewodowo, za pomocą pilota, przełączników ściennych lub poprzez bezpłatną aplikację Hafele Connect Mesh na smartfonie czy tablecie. 

 

Po trzecie: Estetyka
Garderoba to nie tylko ergonomia, ale i estetyka. Tu ważne jest nie tylko wnętrze, ale też i wygląd szafy z zewnątrz. Warto również zadbać o spójność i zdecydować się na system Slido F-Flush, dzięki któremu drzwi przesuwne w garderobie po zamknięciu pozostają w jednej płaszczyźnie. Wygląda to elegancko i minimalistycznie. 


Dodatkowo jeśli nasza garderoba-szafa znajduje się na poddaszu, dobry sposobem na wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni, nawet przy skosach, jest okucie do drzwi przesuwnych Aluflex, robione na indywidualne zamówienie. Rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko na poddaszach, ale również w przestrzeniach pod schodami.


Po czwarte: Gadżety!
Każdą garderobę, tak samo jak każde ubranie, uzupełniają odpowiednie akcesoria.
Obowiązkowym elementem szafy jest lustro. To w wersji garderobianej możemy zamontować na froncie szafy lub wybrać ruchome, które możemy schować w garderobie. Drugim przydatnym elementem jest deska do prasowania – dzięki rozwiązaniom Häfele możemy ją zamontować równolegle do ściany lub… po prostu wyciągnąć z szuflady!


Garderoba nie musi być duża, aby była funkcjonalna i spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Wystarczy tylko dobry pomysł i odpowiednie systemy, które ułatwią nam życie i zaoszczędzą czas. 

www.hafele.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ koreton 2 24 dni temu Ale to patrzcie na rzeczy przeznaczone do salonu, zerknijcie - https://www.amart.pl/category/... Zdecydowanie warto. Takie rozwiązania są na lata i po prostu się sprawdzają. A sensowna jakość wcale nie musi dużo kosztować.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ tokson 1 9 miesięcy temu Polecam tutaj inne elementy - https://www.amart.pl/... Kwestia taka, jak podejdziecie do zakupów, ale ogólnie w sieci jest szybciej i wygodniej, więc raczej nie ma się nad czym zastanawiać. Dobierzecie te rozwiązania z głową, to będziecie zadowoleni. Powodzenia.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony