ReklamaSenoplast A1

akcesoria i komponenty

Wkręty ASTRA KONFI to oszczędność czasu i większe możliwości

Wkręty ASTRA KONFI to oszczędność czasu i większe możliwości

Astra Trade

Czy jest możliwe zastąpienia wkrętów typu konfirmat innymi wkrętami samowiercącymi dla łatwego i szybkiego skręcania elementów mebli? Okazuje się, że tak. Takie możliwości mają wkręty ASTRA KONFI 4,0 x 50.

Jak to działa?

Wkręty te zostały wyposażone w gwint częściowy. To ma umożliwić przyciąganie i ściśnięcie dwóch elementów. Co warte uwagi, na powierzchni ich gwintu znalazł się opatentowany element wiercący w postaci zwoju o kształcie gwiazdki. Ułatwia wkręcanie do płyty wiórowej bez wiercenia i jednocześnie bez jej pękania.

Trzecim elementem wyróżniającym ten wkręt od innych jest zastosowanie żeberek frezujących pod główką. Wkręty bez frezów powodują najczęściej pękanie powierzchni laminatu płyty. To zaś nie tylko źle wygląda, ale również uniemożliwia schowanie główki w płycie.

Żeberka frezujące w ASTRA KONFI 4,0 x 50 dają możliwość bardzo efektywnego zagłębienia główki w płycie wiórowej, zapewniając jednocześnie świetny efekt wizualny.

Skuteczność i cena

Aby potwierdzić ich przydatność przeprowadzono próby wkręcania wkrętów do zestawu dwóch płyt (w poprzek płyty oraz wzdłuż płyty). Założono, że wkręcane będą wkręty o zbliżonych wymiarach do konfirmatu, a więc długość 50 mm i średnicy takiej, której wymiary, a konkretnie powierzchnia gwintu (czyli to, co decyduje o sile skręcenia dwóch płyt), odpowiadają konfirmatowi.

Według obliczeń powierzchnia gwintu konfirmatu 6,4 x 50 to 15 mm²/zwój x 9 zwojów (tyle znajduje się w przyciąganej płycie) = 135 mm2. Jeśli weźmiemy wkręt ASTRA KONFI 4,0 x 50, to powierzchnia jego zwoju wyniesie 7,8 mm2 x 17 zwojów w płycie przyciąganej = 133 mm2. Jest to wielkość bardzo zbliżona do powierzchni zwojów konfirmatu.

Oszczędność czasu

Ceny  wkrętów ASTRA KONFI 4,0 x 50 jest podobna do ceny konfirmatu 6,4 x 50. Jednak przewaga ASTRA KONFI to nie tylko oszczędność czasu (czas potrzebny na odwiercanie wiertłem specjalnym do konfirmantów), ale i oszczędza się koszt związany z zakupem tych wierteł.

Ponadto wkręty ASTRA KONFI, w odróżnieniu od konfirmantów, możemy użyć w dowolnym miejscu. Ma to znaczenie w sytuacjach montażu mebli u klienta, gdzie często występują niekorzystne ustawienia, na przykład blisko ścian czy też pod innym kątem niż 90 stopni.

Kolejna przewaga to fakt, że wkręty ASTRA KONFI są znacznie lżejsze od konfirmatów, co przekłada się na lepsze możliwości transportu i składowania. Iistnieje, tak samo jak przy konfirmatach, możliwość wsadzenia w gniazdo kolorowej zaślepki.

Podsumowując - wkręty ASTRA KONFI zapewniają oszczędność czasu i możliwość montażu dowolnych elementów mebli u klienta, bez wstępnego nawiercania.

www.astra-trade.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony