ReklamaSCM Forum Holzbau A1

akcesoria i komponenty

Wszystko, co warto wiedzieć o drewnie konstrukcyjnym

Wszystko, co warto wiedzieć o drewnie konstrukcyjnym

Drew-Trans II

Prostota, użyteczność i nowoczesny design to elementy stale łączące się ze współczesną architekturą. W tej roli doskonale sprawdzi się drewno konstrukcyjne, które poza ponadczasowym wyglądem spełnia rygorystyczne standardy i normy. 

Czym jest drewno konstrukcyjne?

Drewno konstrukcyjne jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w budownictwie szkieletowym. Posiada mnóstwo zalet, wśród których zaliczają się lekkość i trwałość produktu. Wybór drewna konstrukcyjnego C24 oszczędza czas i pieniądze wykonawcom ze względu na zapewnioną efektywność produkcji i standaryzację wymiarów. 

Ponadto drewno C24 wyróżnia wysoka odporność na wszelkiego rodzaju obciążenia. Drewno, zanim zostanie przeznaczone do sprzedaży, przechodzi szczegółową kontrolę jakości dla zapewnienia prawidłowej statyki, a także aby zabezpieczyć materiał przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Produkt zabezpiecza się jednak przede wszystkim przed pleśnią, korozją biologiczną, owadami, wilgocią, grzybami, a także ogniem. “Ze względu na specjalistyczną obróbkę, to znaczy struganie i suszenie komorowe, drewno konstrukcyjne nie wymaga dalszej impregnacji w profilach zamkniętych” - mówi Robert Zakrzewski, opiekun klienta strategicznego w firmie Drew-Trans II. 

 
Właściwości drewna konstrukcyjnego C24

Drewno na konstrukcje w klasie wytrzymałości C24 to materiał wymagany wedle obowiązujących przepisów prawnych, a także wszelkich norm budowlanych przy konstrukcjach dachowych, stropach, domach szkieletowych, oraz ścianach. Drewno C24 to rodzaj drewna struganego, suszonego wg normy PN-EN338 regulującej wartości sztywności i nośności elementów konstrukcyjnych oraz wilgotność na poziomie od 16 do 18%. Wykorzystując drewno konstrukcyjne C24 unika się problemów z pleśnią, grzybami oraz zaparzeniem.

Ten rodzaj drewna jest lżejszy niż drewno mokre. Posiada także lepsze parametry wytrzymałościowe, dzięki czemu można zastosować mniejsze przekroje np. więźby dachowej i obniżyć koszty budowy domu. Drewno musi być dostosowane do obciążenia oraz długości elementów. 

Firma Drew-Trans II w swojej ofercie posiada certyfikowane drewno konstrukcyjne C24 skandynawskiej firmy SODRA.

Drewno konstrukcyjne – cena

Przekrój oraz długość drewna w głównej mierze wpływają na jego cenę. Kolejnymi, równie ważnymi czynnikami decydującymi o koszcie, jest klasa, wytrzymałość i parametry materiału. Ceny kształtowane są także przez rynek. Drewno strugane jest droższe od pozostałych, ponieważ gwarantuje wieloletnią żywotność. Świetnym przykładem pokazującym jego wytrzymałość jest Skandynawia, gdzie domy budowane przy pomocy tego surowca są wieloletnią tradycją sięgającą do XIV wieku.

Zalety drewna konstrukcyjnego

Drewno konstrukcyjne C24 ma sporo zalet. Przede wszystkim to materiał, który gwarantuje długie użytkowanie, jest naturalny, ekologiczny oraz zapewnia oddychalność. Dodatkowo dzięki różnorodności formy i faktury drewna, projektanci oraz architekci mają mnóstwo możliwości przy tworzeniu budynków. Drewno jest to także doskonały izolator elektryczny i termiczny. Odpowiednia impregnacja sprawia, że surowiec jest bardzo trwały i niszczeje znacznie wolniej od innych materiałów budowlanych. 

Drew-Trans II
ul. Składowa 12
89-620 Chojnice
www.drewtrans.pl
tel.: 52 397 62 95
www.facebook.com/DrewTransII

Robert Zakrzewski
Opiekun klienta strategicznego 
+48 601 261 301
rzakrzewski@drewtrans.pl

Szymon Fedde
Przedstawiciel handlowy 
+48 887 448 330
szfedde@drewtrans.pl

Oddział Starogard Gdański
ul. Prusa 43
83-200 Starogard Gdański
tel.: 58 561 47 19 / 58 562 80 02
e-mail: sg@drewtrans.pl

Oddział Czarna Woda
ul. Mickiewicza 10
83-262 Czarna Woda
tel.: 58 587 85 27 / 58 587 82 07
e-mail: czw@drewtrans.pl

Oddział Piła
ul. Szybowników 19
64-920 Piła
tel.: 67 210 09 93 / 67 213 40 14
e-mail: pila@drewtrans.pl

Godziny otwarcia:
●    poniedziałek - piątek: od 8.00 do 17.00
●    sobota: od 8.00 do 13.00

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony