ReklamaPollmeier - baner A1
Wygodne otwieranie szaf bez uchwytów

Amix

Systemy bezuchwytowego otwierania szuflad i szafek są coraz bardziej popularne w naszych meblach. Może o tym świadczyć wzmożony popyt właśnie na tego typu rozwiązania.

– Mamy coraz więcej klientów na takie mechanizmy – mówi Joanna Bietkał, przedstawicielka firmy Amix. – Dzięki nim szafki i szuflady są bardzo eleganckie, a cała zabudowa kuchenna nabiera nowoczesnego stylu. Mechanizmy bezuchwytowego otwierania szuflad i szafek są alternatywą dla tradycyjnych metod pracy tych komponentów. Pozwalają bez użycia uchwytów wysunąć całą szufladę na zewnątrz lub otworzyć front szafki. Wystarczy nacisnąć na front, aby się otworzył i ponownie docisnąć, aby się zamknął i scalił z korpusem mebli.

Kolejną kategorią są specjalne akcesoria meblowe zintegrowane z zawiasem (lub prowadnicą w przypadku szuflad) lub dostępne w postaci odbojników montowanych w korpusie szafki.

Sprężyny, które gwarantują sprawną pracę

Firma Amix wprowadza rozwiązania spełniające oczekiwania wymagających klientów. Pierwszym jest opatentowany amortyzator K Push Tech marki Italiana Ferramenta, drugim prowadnice push to open.

K Push Tech to system automatycznego i bezuchwytowego otwierania szafek. Specjalny mechanizm umiejscowiony wewnątrz zapewnia bardzo cichą i trwałą pracę systemu. Dostosowany jest do szerokiej gamy frontów meblowych. Wyróżnia go nowoczesny design i rozszerzony program siły sprężyn gwarantujący prawidłowe funkcjonowanie nawet w dużych i ciężkich drzwiach szafek. Do jego produkcji zostały wykorzystane materiały o wysokiej wytrzymałości.

Zredukowana została przestrzeń pomiędzy drzwiami a korpusem szafki. Obecnie szczelina wynosi zaledwie 1,4 mm, grubość pierścienia 0,6 mm. Szerszy jest zakres regulacji – wynosi +6/-0,45 mm. Poza regulacją ujemną sprężyna pozostaje nieaktywna. To zapewnia bezpieczeństwo przy montażu. Każde zatrzymanie trzpienia w pozycji „Stop” reguluje szczelinę w drzwiach o 0,15 mm. Kliknięcie trzpienia wskazuje natomiast maksymalne wykorzystanie regulacji.

Produkt dostępny jest w wersji z odbojnikiem do szafek ze standardowymi zawiasami sprężynowymi a także z magnesem do szafek z zawiasami bez sprężyny lub z odwrotną sprężyną. Montaż płytki adaptera może być wykonany za pomocą wkrętów z łbem płaskim lub eurowkrętów. Sama płytka może być natomiast użyta jako szablon do nawierceń.

Z dobrych materiałów i w różnych długościach

Firma oferuje również prowadnice kulkowe pushto-open z serii Deluxe oraz Perfect. Te rozwiązania gwarantują płynne otwieranie i zamykanie szuflad bezuchwytowych. Umożliwiają ciche domykanie czy posiadają mechanizm spowalniający, co niewątpliwie wiąże się z poprawą komfortu użytkowania mebli. Otwieranie szuflady odbywa się poprzez jej przyciśnięcie. Zamykanie natomiast poprzez lekkie domknięcie.

Zarówno prowadnice serii Deluxe, jak i Perfect są odpowiednimi rozwiązaniami, które mogą być zastosowane w meblach z różnych zakresów cenowych. Wykonane są z wytrzymałej stali ocynkowanej i dostępne w długościach od 250do 600 mm.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Wygodne otwieranie szaf bez uchwytów
Wygodne otwieranie szaf bez uchwytów
Wygodne otwieranie szaf bez uchwytów
Wygodne otwieranie szaf bez uchwytów
Wygodne otwieranie szaf bez uchwytów

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony