ReklamaRehau Passion for Color A1

tapicerstwo

Tapicernia 4.0, czyli produkcja sterowana komputerowo

Tapicernia 4.0, czyli produkcja sterowana komputerowo

Grupa MTP

Proces produkcji mebli staje się coraz bardziej zautomatyzowany, a do „pracy” zaprzęgnięta zostaje nowoczesna technologia – do projektowania czy zarządzania produkcją. W ramach targów SOFAB 2019 firmy InfoTEC CNC oraz IMAC zaprezentują w pawilonie 8 Tapicernię 4.0 – strefę z gotowymi rozwiązaniami służącymi powstawaniu mebli tapicerowanych.

Cyfrowa produkcja mebli tapicerowanych? Roboty w procesie produkcji mebli tapicerowanych? Rozwiązania znane dotąd głównie z produkcji samochodów z sukcesem wkraczają do branży mebli tapicerowanych. 

Technologiczna rewolucja

Wynika to z kilku czynników makro i mikro ekonomicznych oraz zmian jakie zachodzą w zjawiskach społecznych, które również wpływają na przemył meblarski. Odpowiadają za to głównie przemiany w procesach produkcyjnych mebli: prężny wzrost produkcji mebli w Polsce, trudny dostęp do kadry pracowniczej, wzrost kosztów pracowniczych, częstsze adaptacje asortymentu do rynku, szybsza tendencja zmiany upodobań konsumenta, tworzenie modeli produktowych o strukturze tzw. długiego ogona czy stosowanie materiałów o krótszej żywotności. 

To powoduje, że producenci mebli oczekują od dostawców maszyn systemów, które pozwolą na rozwiązanie ich problemów wynikających z powyższych uwarunkowań. 

Tapicernia 4.0 – technologia w produkcji

Tapicernia 4.0 to wydarzenie, na którym prezentowane są systemy i rozwiązania, które zdecydowanie wpływają na efektywność i rentowność produkcji. Jednocześnie optymalizują zatrudnienie w przedsiębiorstwie. 

Jest dedykowane dla każdej wielkości fabryki mebli tapicerowanych oraz firm usługowych. Dzięki szerokiemu zakresowi prezentowanych produktów, każdy kto dąży do rozwoju swojego przedsiębiorstwa znajdzie odpowiedzi na swoje problemy w procesie produkcji. 

Podczas targów będzie można skorzystać z doświadczenia ekspertów z dziedziny automatyzacji i robotyzacji produkcji oraz praktyków, którzy zaprezentują proces produkcji mebli tapicerowanych na żywo. 

To również doskonała okazja, aby nawiązać kontakty handlowe z dostawcami zarówno technologii jak i produktów oraz akcesoriów do produkcji mebli tapicerowanych. Przestrzeń nadzorować będzie firma InfoTEC CNC - uznany polski producent maszyn CNC, który w swojej kompleksowej ofercie posiada maszyny dla firm usługowych oraz fabryk działających w obszarze produkcji mebli tapicerowanych.

InfoTEC CNC przedstawi również rozwiązania nagrodzone Złotym Medalem Drema 2019 oraz Sofab 2019. Będą to systemy do automatyzacji i robotyzacji procesu produkcji mebli tapicerowanych. W

Linie do pakowania mebli tapicerowanych IMAC

Pakowanie to jeden z najważniejszych etapów w procesie produkcji mebli tapicerowanych. Podczas targów DREMA, Furnica i Sofab 2019 w ramach przestrzeni Tapicernia 4.0 firma IMAC zaprezentuje dwie linie do pakowania mebli tapicerowanych. Będą to: linia do pakowania i owijania folią polietylenową produktów wielkogabarytowych firmy CPC (Maszyna owijająca - AS 3500 oraz Tunel grzewczy FD 1411 – 3) a także automatyczna linia do pakowania mebli tapicerowanych firmy CPC.

Oprócz InfoTEC CNC oraz IMAC w strefie Tapicernia 4.0 znajdą się też takie firmy, jak: PUREKO, AMATEC POLSKA, RAMARO – PRODUCENT MEBLI TAPICEROWANYCH, TOPSOLUTION. Meble wyprodukowane w ramach strefy Tapicernia 4.0 zostaną przekazane na projekt charytatywny Drema Dzieciom.

Tapicernia 4.0 – zapraszamy do Poznania, targi Drema/ Furnica/ Sofab, 10-13.09.2019.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ tpkson 1 ponad rok temu Co do pojazdów, to jakie sprawdzenie samochodu przed kupnem ma sens? Czy takie - https://motocontroler.com/... Czy da się tak wykryć jakieś poważniejsze komplikacje? Można je ukryć?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony