ReklamaKemichal A1
Dekor stworzony do zaaplikowania na dużych frontach meblowych

Silny, niezależny, nieco szalony i na wskroś wyrazisty - taki jest Clark - rysunek klonu Interprint. Dekor ten, wręcz stworzony by zaaplikować go na dużych meblowych frontach, doskonale wie jak pokazać swoje walory.

Proponowany przez Interprint Clark zaskakuje dwoistością swojej natury. Łagodne, kremowe tło tego rysunku jest spokojne i kojące. Natomiast wyraźnie zaznaczone ciemniejsze elementy fałszywej twardzieli, stanowią mocny kontrast i wprowadzają siłę i sugestywność. To one grają pierwsze skrzypce w Clarku i są jego główną ozdobą. Obecna w Clarku fałszywa twardziel to cecha rzadko spotykana w naturalnych fornirach. Uważana niekiedy za wadę drewna, nie do końca jest rozumiana. Niektórzy uważają, że przyczyną jej powstania mogą być choroby lub pęknięcia umożliwiające wniknięcie powietrza wewnątrz pnia. Inni uznają, że jest to mechanizm obronny drzewa. Jakakolwiek jest prawdziwa przyczyna, fałszywa twardziel Clarka fascynuje, urzeka i hipnotyzuje. Wymykając się ze wszystkich ram, skupia na sobie całą uwagę.

W całej okazałości

Hasłem, które najpełniej oddaje niepospolite piękno dekoru Clark jest wyrazistość. Obok mebli, na których został zastosowany nie sposób przejść obojętnie. Bo Clark najpełniej i najlepiej prezentuje się nie na papierze czy meblowych płytach, ale na już gotowej formie komody, witryny czy szafy. Dopiero wówczas - w dużym formacie - mamy szansę zauważyć jego dynamizm i ekspresję, siłę kontrastu i grę kolorów.

Wybierz swój kolor

Clark w ramach kolekcji Six Pack proponowany jest już drugi raz. Obecnie dostępny jest w dwóch podstawowych wersjach kolorystycznych - jaśniejszej i ciemniejszej. Poza tym, możliwe jest przygotowanie jego specjalnych wybarwień. Bo kolor w Clarku ma olbrzymie znaczenie. Widać to doskonale na przykładach zestawień z różnymi barwami. W duecie z szarością Clark wydaje się być spokojny i zrównoważony, róż podkreśla jego ciemne elementy, zaś słoneczna żółć - jasne tło. Z kolei spokojny kremowy brąz nadaje mu miękkości i przytulności.

www.interprint.com

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony