ReklamaSenoplast A1
Jakie są obecne i nadchodzące trendy?

Impress

"Działaj według tętna czasów". Te słowa są doskonałym odzwierciedleniem podejścia znawców designu, którzy są specjalistami od wystroju wnętrz, którzy inspirują i zachwycają. W impress Trendencies 2020 firma pokazuje, jakich trendów klienci mogą się spodziewać. 

Eksperci w dziedzinie wzornictwa o międzynarodowej renomie obserwują, jak aktualne trendy są rozwijane, interpretowane i reinterpretowane. Śledzą oni najnowsze i przyszłe trendy w projektowaniu, stylu i aranżacji.

„Zwiadowcy” trendów Impress regularnie dzielą się swoimi obserwacjami, inspiracjami i spostrzeżeniami, impulsami i spostrzeżeniami zarówno osobiście, jak i - szczególnie w obecnych czasach - online w kręgu projektantów Impress. Wspólnie opracowują jasne określenia trendów dotyczące tego, co jest ważne i "następne" dla wzornictwa, dekorów i produktów jutra.

Te aktualne stwierdzenia o trendach globalnego koła projektowego Impress Design Circle zostały teraz połączone w narzędzie: Trendencies 2020. "Są one wynikiem naszej nieustającej pracy, wielu warsztatów i dyskusji, na które wpływ ma stale zmieniający się świat, w którym wszyscy żyjemy", mówi Sascha Kostros, kierownik działu dekoracji w firmie Impress.

Każdy z ośmiu tematów dotyczących trendów będzie prezentowany indywidualnie jako cyfrowa tablica filmowa. Tutaj projektanci Impress prezentują spersonalizowane wypowiedzi na temat trendów, ze szczegółami w ich ojczystym języku i angielskimi napisami - w połączeniu z obrazami i wybranymi dekorami Impress, aby stworzyć świeże źródło inspiracji.

Trendy 2020 nie zapewniają, że wszystkie osiem motywów trendów będzie powszechnie zauważonych, a wszystkie elementy będą aktywne przez cały czas, we wszystkich miejscach. Z Trendów Impress 2020 można raczej skomponować indywidualne menu trendów, dostosowane do konkretnych potrzeb danego kraju, konkretnej grupy docelowej lub życzeń i zainteresowań poszczególnych osób. 

Osiem tematów trendowych Impress Decor

Elegance of Power

Powab ciemnej strony jest wszechobecny, pomimo naszego postępowego światopoglądu i ciągłego skupiania się na przyszłości. Fascynuje nas magia nocy, teatralna gra światła i cienia, ognia i ryzyka oraz zmysłowe uwodzenie i elegancja ekskluzywnych i wyrazistych materiałów. Są one lustrzanym odbiciem naszej pewności siebie, wzmacniają nas i umacniają zaufanie w nas samych. 
Ciekawy i współczesny wystrój Pitch Black w unikalny sposób uosabia ten wewnętrzny trend: Z jednej strony są to eleganckie linie ciemnego, prawie czarnego drewna sosnowego, z drugiej strony niezwykle delikatny połysk światła, który przebiega przez dekor w harmonii z jego ziarnem. Ta interakcja daje ogólne wrażenie wyraźnie eleganckiego i niezwykłego drewna, które doskonale wpisuje się w trend ciemnych i czarnych mebli.

Self Curation

Podczas gdy świat "kręci się coraz szybciej", a w miarę jak stajemy się coraz bardziej połączeni cyfrowo, ujawniają się również nasze ograniczenia. Istnieje rosnąca potrzeba równowagi między pracą a życiem prywatnym. W ciągu ostatnich kilku tygodni staliśmy się bardziej niż kiedykolwiek świadomi możliwości i korzyści wynikających z cyfryzacji, ale również bardzo świadomi naszej zależności od zdrowia, środowiska i wolności. 

Obecnie mamy szansę zacząć od nowa, wymyślić na nowo i pracować nad sobą, a także zadać sobie pytanie, czy styl życia, który prowadzimy lub prowadziliśmy, jest rzeczywiście taki, jaki chcemy. Chcemy, aby czas i chwile poświęcały nam uwagę i dbały o nas samych. Dobro emocjonalne i fizyczne jest nierozłączne i staje się coraz ważniejsze. Mamy tendencję do wybierania rzeczy, które nas otaczają, z większą starannością. 

Wystrój Dębu Fribourga, z jego naturalnym duchem i prostotą, jest doskonałym odzwierciedleniem tego trendu. Paski harmonijnie przeplatają się z elegancko ściętymi kwiatami, tworząc zrównoważony obraz całości. Naturalne kolory dębu Fribourg tworzą szczególnie uderzający efekt, ale jego jasne odcienie są również bardzo pociągające.

Space Curiosity

Człowiek jest i pozostaje dociekliwą istotą i zawsze chce poszerzać swoją wiedzę. Eksploracja przestrzeni kosmicznej skupia się na technicznych i naukowych możliwościach zbliżenia się do niej. Wraz z tym przychodzi tęsknota za alternatywnymi i dalszymi możliwościami życia na naszej planecie. Wszechświat jako potencjalne źródło nowych, dodatkowych zasobów i nieskończonych możliwości jest tym, co nas urzeka i przynosi inspirację.

Atrakcyjność nieznanego jako nowy promyk nadziei ma potencjał, by stać się nowym światopoglądem, ponieważ wiara i mistycyzm znajdują coraz mniej miejsca w naszym świecie.

Dzięki swoim nieograniczonym możliwościom projektowym, wapienny wystrój Tivoli może z łatwością przyjąć na siebie ogrom wszechświata. Wykazuje swój naturalny blask w nowoczesny, ale ponadczasowy sposób. Dzięki spokojnej strukturze i łagodnej grze kolorów, Tivoli doskonale komponuje się z wieloma litymi kolorami, jak również z naturalnym drewnem.

Blurry Borders

Granice są zamazane. Co dzisiaj jest nowoczesne czy zabytkowe, kto jest młody, kto stary? Doświadczenia cyfrowe i analogowe przenikają się, przestrzenie wirtualne i rzeczywiste nakładają się na siebie. Sieciowe światy i specjalne wielozmysłowe doświadczenia definiują nasze postrzeganie bardziej niż kiedykolwiek. Jaskrawe kolory, opalizujące efekty i materiały tworzą wciągające światy, które wydają się nam realne, w których coraz częściej się zanurzamy i które nas urzekają.

Czy to sztuka cyfrowa z animacjami graficznymi, czy też epickie gry komputerowe, przeżycia emocjonalne i odwołanie się do naszych zmysłów są zawsze najważniejsze. Stanowią one niezbędną równowagę w świecie o zwiększonych wymaganiach i rosnącym nacisku na wydajność. 

Zainspirowany klasycznymi wzorami jodełkowymi, wystrój Vaadhoo całkowicie reinterpretuje temat trendu rozmytych granic. Malowane i akwarelowe dzieło sztuki, czy to w intensywnym błękicie, czy też w neutralnych kolorach, Vaadhoo jest absolutną atrakcją w każdym pomieszczeniu. Pomimo swojej wyrazistości, jest niezwykle wszechstronne. Wyróżnia się nie tylko w segmencie nieruchomości, ale także jako stół i blat roboczy, a także jako unikalny element dekoracyjny dla poszczególnych mebli. 

Layers of Time

Przyszłość jest niepewna, ale tradycje i to, co znane, dają nam poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza dla społeczeństwa tak perspektywicznego, jak my w XXI wieku. Wcześniejsze style i mody dają nam orientację, oferują nam bezpieczeństwo, a w końcu pomagają nam się zrelaksować. Każde pokolenie ma swoje własne punkty orientacyjne i preferencje, z którymi czuje się związane.

SmArtDeco powraca i reinterpretuje Art Deco, w połączeniu z inteligentnymi możliwościami technicznymi naszych czasów. SmArtDeco łączy ducha, przepych i splendor lat dwudziestych i trzydziestych z aktualnymi trendami w architekturze wnętrz. 

Charakterystyka tego trendu znajduje odzwierciedlenie w dekorze Akron. Ekspresyjna, całościowa struktura, która w zależności od koloru może wyglądać jak beton, ceramika lub metal zabytkowy, nadaje beztroską, eklektyczną mieszankę elementów stylu, nowoczesne i uderzające wrażenie, jakie robi sztuka tej epoki. Tekstury o różnorodnych charakterach przeplatają się w hojnych ruchach; są obszary z niewielkimi inkluzjami piasku i małych kamieni, jak również obszary z subtelnymi znakami ukazującymi autentyczne ślady procesu obróbki.

Projekt ten przyciąga wzrok w każdym pomieszczeniu i tworzy charakterystyczną atmosferę z lekkim akcentem industrialnym i vintage.

Ponad stuletni, a zarazem tak nowoczesny styl Bauhausu nadal inspiruje do pożądania porządku i struktury, prostoty i prostoty. Pomimo wysokiej funkcjonalności i wyrazistych form, charakteryzuje się również zawsze pewną zmysłowością i dlatego doskonale łączy się w niepowtarzalnym wyrazie elegancji i nowoczesności.

Ta nowoczesna elegancja znajduje również odzwierciedlenie w imponującym dekorze z marmuru Esperanza. Jest to olśniewająca prezentacja koloru i delikatnie zdefiniowanych struktur krystalicznych. Szlachetna i wielowymiarowa, Esperanza jest prawdziwą ozdobą każdego eleganckiego pomieszczenia. Dzięki wyjątkowym możliwościom adaptacyjnym, pasuje równie dobrze do nowoczesnych chłodnych pomieszczeń, odzwierciedlających bardziej miejski styl. Jego naturalny kolor to zieleń z akcentami czerni i głębokiego błękitu, ale wystrój nadaje się również do wielu innych kolorów: od rdzy do szarości i czerni. 

Lata 70. były kolorowymi latami XX wieku. Od Woodstock i ruchu hipisowskiego do ABBA, roller disco i imprezowej piwnicy, lata siedemdziesiąte przyniosły wielkie wyzwolenie od konwencji społecznych. Lata 70. i 80. Były również źródłem kolorów, powierzchni i materiałów, które inspirowały zarówno styl życia, jak i wzornictwo.
Tapiz jest nowatorskim, intrygująco wyglądającym dekorem tekstylnym. Jest drobno tkany, a mimo to posiada kilka drobnych nierówności rozmieszczonych na powierzchni, co tworzy pięknie wyglądający nowoczesny efekt lekkości i ciemności. Wzór ten sprawdza się w każdym kolorze, od neutralnych kolorów po mocne odcienie retro, takie jak terakota czy mosiężna żółć - dokładnie te odcienie, które dominowały w latach siedemdziesiątych.

Orderly Structures

Ciągłe zmiany, gorączkowe i szybkie tempo zmian budzą potrzebę funkcjonalności i przejrzystości. Zewnętrzne zasady porządku nadają strukturę naszym wnętrzom, tworząc pragnienie klasycznego i ponadczasowego wzornictwa, trwałych produktów o wysokiej jakości i własnej historii oraz produktów, z którymi identyfikujemy się i możemy kształtować własny styl.

Niezależnie od szybko zmieniających się stylów życia i mód, trend w zakresie porządku i struktury rośnie coraz bardziej szczególnie w naszych czasach konsumenckich. W coraz bardziej złożonym świecie, wiele osób docenia czystość minimalistycznego i geometrycznego designu z płaskimi, gładkimi materiałami, które same w sobie mogą mocno podkreślić architekturę. To właśnie tutaj jakość ma pierwszeństwo przed ilością i pojawia się chęć odciążenia się poprzez posiadanie mniejszej ilości rzeczy.

Dekor Malto to metalowy wzór z trójwymiarowym, geometrycznym nadrukiem. Dzięki graficznemu wzorowi trójkątów i metalicznej strukturze uosabia on zarówno przejrzystość, jak i wartość tego trendu. Malto wygląda świetnie w każdym kolorze metalu, od aluminium, miedzi i brązu po stal antracytową.

Abundance of Cultures

Po długim okresie niedostatku, jakiego obecnie jesteśmy świadkami, docenimy - prawdopodobnie nawet bardziej niż kiedykolwiek - możliwość ponownego doświadczenia innych krajów i kultur. Światowe ograniczenia w podróżowaniu uświadomiły nam, że swoboda przemieszczania się i podróżowania nie są rzeczą oczywistą, ale cennym towarem. Wszyscy bierzemy nasze wrażenia z różnych krajów i kultur i mieszamy je w naszym własnym stylu aranżacji wnętrz. Wszechstronne wnętrze odzwierciedla wolność tego, co możemy dzisiaj robić, tak samo indywidualnie, jak to odczuwamy. Cenimy sztukę i rzemiosło różnych kultur, adaptujemy, interpretujemy i doceniamy to, co mogą one inspirować w naszym codziennym środowisku kolorami, wzorami i dekoracjami, których inaczej nigdy byśmy nie doświadczyli. 

Podobnie jak nasz dom, dekor Shirin Walnut jest pełen osobowości. Niezwykle łączy w sobie elegancję i naturalność, dzięki harmonijnej grze kolorów oraz bardzo delikatnemu i realistycznemu wzorowi. Hojny układ nadaje się do wielu zastosowań i zawsze promieniuje swoją nienaruszoną elegancją. 

Innovative Eco TwistNasze miasta rozwijają się, a holistyczne planowanie siedlisk staje się coraz ważniejsze. W czasach zmian klimatycznych, kwestie takie jak energia i zrównoważony rozwój odgrywają główną rolę. Urbanizacja, renaturyzacja i wzmocnienie psychicznie i fizycznie zdrowego społeczeństwa staną się głównym zadaniem przyszłego rozwoju cywilizacji. Początkowy jedynie powierzchowny entuzjazm, a nawet odrzucenie rozwoju technologicznego i innowacji w dużym stopniu ustąpiło miejsca głębokiemu ich docenieniu.

Dzięki innowacyjnemu i kooperacyjnemu współdziałaniu nauki, biotechnologii i technologii cyfrowej tworzymy podstawy dla bardziej pozytywnej przyszłości i możemy przyczynić się do ponownego zdefiniowania naszego środowiska w zdrowsze i bardziej stabilne miejsce. Dzięki inteligentnemu połączeniu w sieć, wielofunkcyjnym obiektom i połączeniu obszarów wewnętrznych i zewnętrznych tworzymy miejsca, w których warto mieszkać nawet na najmniejszej przestrzeni. 

Dębowy dekor Mauvella Oak jest prawdziwym uosobieniem współczesnej naturalności. W pełni ucieleśniający chłód i nowoczesność, promieniuje bez wysiłku prostotą i spokojem. Niemniej jednak, jest bardzo różnorodny i wyrazisty w szczegółach.

Dobrze wyważone deski z delikatnie ściętymi kwiatami oraz kilka delikatnie rysowanych węzłów w połączeniu ze szczególnie bogatą grą kolorów mogą stworzyć miękkie, szare gradienty, które sprawią, że ten wystrój stanie się absolutną koniecznością w każdym nowoczesnym wnętrzu zaprojektowanym z uwzględnieniem wpływu natury.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony