ReklamaZOW A1

surowce i półprodukty

Kamienny dekor Kjerag firmy Interprint nagrodzony Diamentem Meblarstwa 2022

Kamienny dekor Kjerag firmy Interprint nagrodzony Diamentem Meblarstwa 2022

Kamień wciąż utrzymuje się w ścisłej czołówce trendów wnętrzarskich. Dekor Kjerag odwzorowujący szlachetne piękno i moc granitu przyniósł firmie Interprint statuetkę „Diament Meblarstwa”.

Dobiegła właśnie końca 16. edycja konkursu Diament Meblarstwa, organizowanego przez wydawcę miesięcznika BIZNES.meble.pl oraz Grupę Meble.pl SA. Spośród ponad stu wyjątkowych produktów – mebli, akcesoriów i komponentów – 56 jurorów wyłoniło 33 najlepsze propozycje. Wśród nich, w kategorii powierzchnie meblowe – klasa premium, znalazł się dekor Kjerag firmy Interprint.

Kjerag to kolejny dekor firmy Interprint dostrzeżony i wyróżniony przez ten prestiżowy konkurs branżowy. Inspirowany szlachetnym granitem dekor Kjerag eksploruje surowe piękno kamienia słynącego z solidności i długowieczności. Rysunek powierzchni odwzorowuje wymagający proces obróbki naturalnego surowca – efekt płomieniowania, szczotkowania, a następnie polerowania. Dzięki temu zostało perfekcyjnie uchwycone bogactwo kolorystyczne granitu wraz z miękkim, rozmytym żyłkowaniem i refleksami zieleni, szarości i bieli. Wyrazista struktura dekoru Kjerag zapewnia efekt głębi, subtelnie wydobywając walory zdobnicze kamienia. Doskonale prezentuje się zwłaszcza na blatach roboczych.

Dekor w takiej odsłonie w pełni wpisuje się w bieżące trendy wnętrzarskie, w których stawia się z jednej strony na naturalne materiały, z drugiej – na ich tradycyjną obróbkę w oparciu o rzemiosło. Dzięki temu wnętrza zyskują więcej autentyzmu, aspekty wizualne zaś snują opowieść o historii, dojrzewaniu surowców, pozwalają też znaleźć wewnętrzną równowagę i na nowo odkrywać związek z przyrodą. Symboliczna siła kamienia, który od pradziejów związany jest z działalnością człowieka, koi zmysły oraz kojarzy się z bezpieczeństwem i solidnością. To szczególnie pożądane atuty w dynamicznie zmieniających się czasach.

Konkurs „Diament Meblarstwa”, organizowany od 2006 roku, ma na celu wyłonienie najlepszych – pod względem wzornictwa, technologii, innowacyjności oraz funkcjonalności – produktów w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. W skład kapituły konkursu wchodzą architekci, projektanci wnętrz, naukowcy i eksperci z branży meblarskiej, technolodzy produkcji, jak również designerzy, blogerzy, przedstawiciele mediów, handlu, hurtowni oraz firm patentowych i atestowych. Laureaci mają prawo do oznakowania nagrodzonych produktów logo „Diament Meblarstwa”, potwierdzającym ich oryginalność i uznanie w oczach ekspertów.

www.interprint.com

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony