ReklamaFestool 18V

surowce i półprodukty

Korzyści z obrzeża o grubości 1 mm

Korzyści z obrzeża o grubości 1 mm

Ostermann

Najlepsze obrzeże to takie, którego nie widać! Z tego powodu, w ostatnich latach obrzeża meblowe stają się coraz cieńsze. Obecnie najczęściej stosowane jest obrzeże ABS o grubości 1 mm. Specjalista od obrzeży Ostermann informuje, jakie korzyści z tego wynikają.

Nowe technologie obróbki i kleje umożliwiają połączenia, w których przejście z płyty wiórowej do obrzeży mebli jest prawie niewidoczne - to tak zwana „optyczna spoina zerowa”. Obojętnie, czy obrzeże meblowe jest nałożone technologią spoin zerowych, klejem PUR lub klejem topliwym EVA - celem jest stworzenie krawędzi, którą nie można odróżnić od płyty wiórowej. W tym celu firma Ostermann oferuje swoim klientom obrzeża ABS idealnie pasujące w kolorze, połysku, strukturze i dekorze do powierzchni od ponad 70 producentów płyt w całej Europie. Najlepszy rezultat można uzyskać, gdy obrabiane są obrzeża meblowe o grubości 1 mm.

Mały promień

Obrzeża ABS o grubości 1 mm są pewnym rozwiązaniem do delikatnych mebli ze spokojnymi powierzchniami. Nadają się szczególnie do supermatowych powierzchni, do powierzchni o wysokim połysku oraz do powierzchni z charakterystycznymi dekorami, ponieważ przy obróbce obrzeży o grubości 1 mm powstaje tylko mały promień.

Realistyczny dotyk

W porównaniu do cieńszych obrzeży o grubości 0,8 mm, przy produkcji obrzeży ABS o grubości 1 mm możliwe jest głębsze ustrukturowanie. W ten sposób można zrealizować bardziej realistyczny wygląd i dotyk na powierzchni obrzeży. W porównaniu z cieńszym materiałem, obrzeża ABS o grubości 1 mm z grubym rdzeniem płyty zmniejszają przebijanie włókien drzewnych, tzw. efekt telegrafu. Jeśli szorstki rdzeń płyty wymaga idealnego efektu połysku lub matu oraz gładkiej powierzchni na obrzeżu, polecamy wariant o grubości co najmniej 1 mm.

Różnorodność produktów Ostermann w obrzeżach o grubości 1 mm

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na obrzeża o grubości 1 mm, oferta firmy Ostermann jest stale poszerzana. Obecnie dostępnych jest ponad 5600 obrzeży ABS o wymienionej grubości i tendencja stale rośnie. Towar magazynowany jest zawsze dostępny i szybko dostarczany, co jest typowe dla firmy Ostermann.

Wskazówki Ostermann

Aby stolarz mógł idealnie dopasować obrzeże meblowe do elementu, firma Ostermann oferuje obrzeża ABS o różnych grubościach pasujące do dekoru! Daje to możliwość wykończenia strony odwrotnej i półek obrzeżem ABS o grubości 0,4 mm, korpusu i frontów obrzeżem ABS o grubości 1 mm oraz stołów i krawędzi łączących obrzeżem ABS o grubości 2 mm.

Dostępne w firmie Ostermann grubości szukanego obrzeża można szybko i łatwo znaleźć wpisując nazwę płyty w wyszukiwarce na stronie www.ostermann.eu

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony