ReklamaHafele free space A1

surowce i półprodukty

Naturalność na nowo

Naturalność na nowo

Impress

Rosnąca świadomość ekologiczna i chęć zrównoważonego życia, poszukiwanie naszych korzeni i tęsknota za pięknem natury kształtują nasz obecny styl życia. Inspirując się tym trendem, naturalność odnajduje swoje miejsce w aktualnych wydarzeniach związanych z wystrojem wnętrz.

Nawet jeśli coraz więcej ludzi, czy to zawodowo, czy też z jakiegoś innego powodu, przyciągają aglomeracje - bardziej niż kiedykolwiek naszym celem staje się ścisły związek z naturą i zielonymi oazami, osobiste odosobnienie i naturalne życie. Nowa naturalność i rozsądne wykorzystanie zasobów to ważne tematy i elementy, które znajdują odzwierciedlenie w projektach i materiałach użytych do wyposażenia naszych domów.

Robiąc nowe rzeczy ze starych, znajdując ponowne zastosowanie dla rzeczy już używanych - chcemy, aby przedmioty, które otaczają nas w naszych domach były ponadczasowe, oryginalne i prawdziwe. Trendem jest dążenie do trwałych materiałów o nieskażonej naturalności. Bliskość z naturą odnajdujemy poprzez powierzchnie inspirowane naturą. Jest ona szczególnie reprezentowana przez naturalnie wyglądające drewno i kamienie, chętnie również w recyklingu.

Dzięki bardzo drobnej strukturze drewna i śladom wzrostu, dekor "Boudica Oak" jest idealnym towarzyszem dla pomieszczeń inspirowanych naturą.

Dekor dębowy "Limerick Oak" oferuje delikatne linie i sęki oraz subtelną grę kolorów.

Nic nie jest idealne, wszystko pozostaje w uczciwej autentyczności. Z jednej strony, materiały są przedstawione w nowoczesny i chłodny sposób i celowo przełożone na estetykę rustykalną w przeciwieństwie do miejskich linii prostych. Z drugiej strony, włókna naturalne po przetworzeniu zyskują dyskretną elegancję i spokojną aurę.

Impress przełożyło na dekory temat natury i zrównoważonego rozwoju - różnorodny i inspirujący, nieskażony i nowoczesny.

Dąb - zarówno klasyczny, jak i nowoczesny, żywy, jak i balansujący - daje niemal nieograniczone możliwości interpretacji. Trwałe, naturalne i bardziej wszechstronne niż jakiekolwiek inne drewno: to cechy, które sprawiają, że dąb jest tak wyjątkowy i od dziesięcioleci odgrywa główną rolę w aranżacji wnętrz. Jego nienaruszona elegancja i uczciwy wygląd sprawiają, że są popularną powierzchnią meblową. W Impress stworzono dwa nowe dekory dębowe, które oznaczają połączenie czystej natury z tęsknotą za tym, by oryginał tworzył harmonijną całość. Nowy "Limerick Oak" to bardzo szczegółowy, naturalny dąb. Oferuje piękny, delikatny rysunek i subtelną grę kolorów, która daje wrażenie delikatnie mieniącej się głębi i wysokiej autentyczności. Dzięki tym właściwościom może być stosowany prawie we wszystkich projektach, od powierzchni mebli po kuchnie i blaty robocze.

"Dąb Boudica" jest szczególnie pięknie wykończonym dekorem o szczególnie delikatnym usłojeniu drewna i z wyraźnymi znakami wzrostu, które pokazują wiele charakteru. Efekt wapienny nadaje drewnu nowoczesny, współczesny wygląd.

Proponowane kolory dobrze komponują się z minimalistycznymi wnętrzami, inspirowanymi stylem skandynawskim.

Klasyczny dąb z jego naturalnym wyglądem jest rzeczą oczywistą, ale natura oznacza także inne powierzchnie o naturalnym wyglądzie.

Mimo że początki sięgają starożytności, terrazzo jest wciąż aktualne i bardziej na czasie niż kiedykolwiek. Dekor "Xanthi" to terrazzo, który składa się z cementowego tła z małymi białymi kamieniami. To szary i delikatnie zabarwiony kamień. Ogólny obraz jest harmonijny i naturalny - dzięki orzeźwiającemu wyglądowi retro wpisuje się w wiele trendów wyposażenia wnętrz.

Dla produktów jutra dzięki swojemu naturalnemu blaskowi, wapień o spokojnej strukturze i delikatnej grze kolorów wraca również do centrum uwagi. Pasuje zarówno do kolorów uni, jak i naturalnego drewna. Nowoczesny i ponadczasowy zarazem dekor "Tivoli" oznacza współczesną naturalność i elastyczność projektowania.

Zapraszamy do nieskażonej naturalności.

www.impress.biz

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Naturalność na nowo
Naturalność na nowo
Naturalność na nowo
Naturalność na nowo
Naturalność na nowo
Naturalność na nowo
Naturalność na nowo

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony