ReklamaBusch A1

surowce i półprodukty

Nowe powierzchnie Dekton – różnorodne i bardzo wytrzymałe

Nowe powierzchnie Dekton – różnorodne i bardzo wytrzymałe

Cosenito

Natura inspiruje producentów wyposażenia wnętrz. Nie inaczej jest również w firmie Cosentino, gdzie przedstawiono właśnie dwie najnowsze propozycje ultrakompaktowej powierzchni Dekton. Mamy tu do czynienia z dwoma kolorami będącymi wynikiem inspiracji barwami i odcieniami pochodzącymi z natury.

Wzory Baltic i Feroe powstały w wyniku współpracy pomiędzy Cosentino a architektem i projektantem Danielem Germani.

Chromica to monochromatyczne wzory, zainspirowane najnowszymi trendami w dziedzinie projektowania, charakteryzujące się ciemną podstawą i matowym wykończeniem.

- Nowa kolekcja Cosentino to kolorystyczna eksploracja. Gdy szukałem barw, które mogłyby zostać wykorzystane zarówno z materiałami organicznymi, jak i technicznymi, zdałem sobie sprawę, że odpowiedź jest oczywista… to ciemne odcienie niebieskiego i zielonego. Oba te analogowe kolory dobrze ze sobą współgrają, a do tego pasują do wielu różnych barw z koła kolorów. Najtrudniejszym elementem zadania było znalezienie odcieni, które będą jednocześnie ponadczasowe i współczesne, będą pasować zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych przestrzeni i które będą mogły zostać wykorzystane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Cała procedura była bardzo intuicyjna, a współpraca z działem badań i rozwoju Cosentino bardzo ułatwiła pracę - mówi o współpracy z Cosentino Daniel Germani.

Głęboka intensywność niebieskich odcieni Dekton Baltic oraz zielonych tonów Dekton Feroe w wysublimowany sposób podkreśla osobowość przestrzeni. To powoduje, że niemal idealnie dopasowują się do eleganckich i wyszukanych projektów, emanujących siłą i charakterem.

Valentín Tijeras, wiceprezes ds. produktów oraz działu badań i rozwoju Grupy Cosentino:

- Kolekcja Chromica została stworzona, by wyjść naprzeciw rosnącej tendencji do wykorzystywania jednolitych niebieskich i zielonych barw w projektowaniu. Estetyczne i eleganckie, pasują idealnie do każdego stylu.

Kolory Baltic i Feroe świetnie sprawdzą się w rozmaitych przestrzeniach architektonicznych. Pozwalają tym samym na wiele możliwości kombinacji z innymi materiałami, kolorami i stylami. Z punktu widzenia psychologii, kolory te kojarzone są ze spokojem, natomiast w świecie projektowania – z sukcesem.

Do wymagających projektów

Warto zauważyć, że Chromica to także niezrównana jakość powierzchni Dekton® by Cosentino. Stworzona z porcelany, szkła i kwarcu powierzchnia ultrakompaktowa Dekton® jest ceniona za najwyższą odporność na działanie promieniowania UV, zadrapania, przebarwienia i nagłe zmiany temperatury.

Dodatkowo wysoka wytrzymałość materiałów i niskie wymagania konserwacyjne gwarantują wiele długich lat bezproblemowego korzystania. Dlatego właśnie Dekton® jest powierzchnią idealną dla najbardziej wymagających projektów, narażonych na trudne warunki, np. wiatr, nieregularne obciążenia, liczne perforacje.

Świetnie więc sprawdzi się jako okładziny podłogowe, fasady, okładziny ścienne, blaty kuchenne czy schody. Występuje także w dużych formatach i różnych grubościach. Ta różnorodność pozwala architektom i projektantom na kreatywne wykorzystanie materiału w projektach mieszkaniowych i komercyjnych.

Więcej na: https://www.cosentino.com/pl-pl/

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Nowe powierzchnie Dekton – różnorodne i bardzo wytrzymałe
Nowe powierzchnie Dekton – różnorodne i bardzo wytrzymałe
Nowe powierzchnie Dekton – różnorodne i bardzo wytrzymałe
Nowe powierzchnie Dekton – różnorodne i bardzo wytrzymałe

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony