ReklamaLato z Hettich

surowce i półprodukty

Obrzeża ABS z dekorem orzechowym

Obrzeża ABS z dekorem orzechowym

Jeśli chodzi o obrzeża ABS z dekorem orzechowym, stolarze znajdą w firmie Ostermann szczególnie duży wybór.

Drewno orzechowe to szlachetne drewno. Jego żywy gradient kolorystyczny, atrakcyjne usłojenie i ciepły odcień są obecnie bardzo modne przy projektowaniu mebli i wnętrz. Płyty meblowe z dekorem orzechowym stanowią oszczędzającą zasoby naturalne alternatywę dla prawdziwego drewna lub forniru. Ostermann ma odpowiednie obrzeża. 

Jako drewno światłożądne, drzewa orzechowe mogą być wykorzystywane w leśnictwie tylko w ograniczonym zakresie. W Europie najczęściej spotyka się je jako pojedyncze drzewa w ogrodach lub parkach. Ze względu na ograniczoną dostępność oraz ze względu na dekoracyjne usłojenie i kolor, to szlachetne drewno zawsze było synonimem wysokiej jakości w aranżacji mebli i wnętrz. Od pewnego czasu szczególnie modny jest żywy gradient kolorów i ciepły odcień podstawowy. Oszczędzającą zasoby alternatywą dla prawdziwego drewna lub forniru są drewniane płyty dekoracyjne o wyglądzie orzecha. Firma Ostermann posiada w swoim asortymencie liczne obrzeża ABS z dekorami orzechowymi do wąskich powierzchni. Eksperci w obrzeżach prezentują tu pięć z nich. Wszystkie wymienione obrzeża dostępne są z magazynu w szerokościach 23, 33 43 i 100 mm. Stolarze mogą znaleźć więcej informacji na ten temat wpisując hasło „#Highlights11” na stronie internetowej firmy Ostermann www.ostermann.eu

Nowoczesne, klasyczne czy wyjątkowo szlachetne? 
Dzięki obrzeżu ABS Pacific walnut naturalny, firmie Ostermann udało się stworzyć klasyczny dekor orzechowy o wyjątkowo nowoczesnym wyglądzie. Jasny podstawowy odcień obrzeży wygląda bardzo naturalnie dzięki delikatnym, nieregularnym paskom z jasnymi i ciemniejszymi elementami. Zwolennicy nieco ciemniejszego odcienia drewna, typowego dla drewna orzechowego, mają do wyboru obrzeża orzech dijon naturalny, orzech Lincoln i orzech Carini naturalny. Wariant dijon ma tendencję do lekko czerwonawego koloru. Dekor Lincoln charakteryzuje się żywą przemiennością jaśniejszych i ciemniejszych gradientów poprzecznych. Dekor Carini stanowi nieco bardziej stonowaną alternatywę. Jest tu mniej elementów jasnych, przez co same obrzeże wydaje się nieco spokojniejsze. Obrzeże ABS orzech Okapi pokazuje nieco szersze ciemnobrązowe, pasiaste struktury i dzięki temu wydaje się szlachetne i eleganckie. 

1 czy 2 mm? Oto jest pytanie... 
Wszystkie wymienione obrzeża dostępne są z magazynu w wersji 1 mm i 2 mm. Ale który wariant jest odpowiedni dla danego projektu? Pomocne mogą być następujące pytania: Czy meble są okrągłe czy proste? A może liczy się dotyk? O ile obrzeże o grubości 1 mm sprawia, że meble o prostych liniach wyglądają wyjątkowo dobrze ze względu na niewielką wysokość i bardziej niepozorny promień, o tyle tłoczenia powierzchni a tym samym dotyk naturalnie wypadają lepiej przy obrzeżach o grubości 2 mm. Trend na zaokrąglone meble jest również lepiej realizowany dzięki 2 mm grubości obrzeży. 

Wskazówka Ostermann: 
Osoby, które preferują wrażenia dotykowe powinny wybrać dekory orzech Lincoln, orzech Carini lub orzech Okapi o grubości 2 mm. Posiadają one realistyczną strukturę porów drewna, w której naturalny wygląd jest dodatkowo wzmocniony przez realistyczny dotyk. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony