ReklamaLinak baner A1

surowce i półprodukty

Tektury, które robią różnicę! Sprawdź linię produktów firmy TOP

Tektury, które robią różnicę! Sprawdź linię produktów firmy TOP

Znajdują szerokie zastosowanie w produkcji mebli, z powodzeniem zastępując płyty pilśniowe. To ma swoje zalety, które tu przedstawimy. Tektury lite wysokiej jakości dla branży meblarskiej produkuje polska firma TOP S.A.

Warto wiedzieć, że tektury lite sklejane są z powodzeniem wykorzystywane przez producentów mebli, głównie tapicerowanych takich jak wersalki, sofy i fotele, a także krzesła oraz meblościanki. Materiał z powodzeniem może zastąpić płytę pilśniową.

TOP S.A. to jedyna na polskim rynku firma, która wykonuje ją przy zastosowaniu unikatowej technologii. Dzięki temu parametry tektur meblarskich są bardzo zaawansowane.

W czym tkwi sekret tektur firmy TOP?

Sekretem doskonałej jakości tektur litych sklejanych jest zastosowanie tzw. zaklejenia. Dzięki temu tektura nie chłonie tak wilgoci i ma wysoką odporność na odkształcenia (wilgotność tektury nie przekracza 6-7%). W celu nadania temu materiałowi jeszcze większej sztywności stosuje się również jej uszlachetnienie w postaci dodatkowego barwienia.

Dzięki zastosowaniu takich technologii produkcyjnych tektury sygnowane marką TOP S.A. z sukcesem mogą zastąpić płytę pilśniową. Ma to duże znaczenie dla branży meblarskiej. Tektury są do płyty wizualnie podobne, dobre jakościowo, porównywalne kosztowo i co ważne, dostępne w większej gamie wymiarów.

Firma TOP oferuje tektury o różnych grubościach, począwszy od 0,5 mm do 3,3 mm. Zakres grubości dla tektur sklejanych dwu i trzywarstwowych to 1,2 mm – 3,3 mm. Inna tektura stosowana jest do produkcji krzesła lub fotela (najczęściej jest to tektura o grubości 1,4-1,5mm). Natomiast odmienna jako tył szafy lub meblościanki (wówczas minimalna grubość to 2,5 mm, chociaż optymalna to 3,3mm).

- O sukcesie produktów firmy TOP SA decyduje kilka czynników. Należy wspomnieć przede wszystkim o specyficznym procesie technologicznym, zapewniającym wysoką jakość wytwarzanych produktów. Nie można jednak zapominać również o ludziach – wykwalifikowana, specjalistyczna załoga TOP SA zapewnia produkt, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów – informują specjaliści firmy TOP S.A.

Dbałość o środowisko naturalne

Bardzo ważnymi elementami polityki firmy są również: zrównoważony rozwój oraz ochrona środowiska. TOP S.A. utworzyło nowoczesne centrum recyklingu papieru oraz opakowań wielomateriałowych, dlatego produkty tej marki powstają w 100% z makulatury. To ważne w dobie tak potrzebnej ochrony środowiska naturalnego i ponownego wykorzystywania już zużytych surowców.

W dziedzinie segregacji i racjonalnej gospodarki odpadami polski przedsiębiorca ściśle współpracuje z organizacjami oraz innymi firmami w celu podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa. Potwierdzeniem, że surowce używane przez firmę w procesie produkcyjnym pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanej i nadzorowanej gospodarki leśnej jest uzyskany w 2011 r. międzynarodowy certyfikat FSC®.

www.topsa.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony