ReklamaRehau Passion for Color A1
TOP S.A. czyli najwyższa jakość tektury

Tektura Opakowania Papier S.A.

Firma TOP S.A. to wiodący producent wysokiej jakości tektur litych sklejanych dwu i trzywarstwowych (szarych i barwionych) z powodzeniem wykorzystywanych przez producentów mebli, głównie tapicerowanych takich jak wersalki, sofy i fotele, a także krzesła oraz meblościanki.

Wytwarzanie tektur meblarskich odbywa się w Wydziale Produkcji Tektur Litych w Katowicach – Kostuchnie i stanowi prawie 80% produkcji. Firma TOP S.A. jako jedyna na rynku polskim wykonuje ją przy zastosowaniu unikatowej technologii, dzięki której parametry tektur meblarskich są bardzo wysokie.
Producent stosuje bowiem tzw. zaklejenie, przez co tektura nie chłonie wilgoci i ma wysoką odporność na odkształcenia (wilgotność tektury nie przekracza 6-7%). Uszlachetnienie w postaci dodatkowego barwienia nadaje tekturze jeszcze większą sztywność.

Parametry tektur sygnowanych marką TOP S.A. z sukcesem zastępują płytę pilśniową, gdyż są do niej wizualnie podobne, dobre jakościowo, porównywalne kosztowo oraz dostępne w większej gamie wymiarów.

Wydział Produkcji Tektur Litych oferuje swoim klientom tektury o różnych grubościach, począwszy od 0,5mm do 3,3mm. Zakres grubości dla tektur sklejanych dwu i trzywarstwowych to 1,2mm – 3,3mm. Inna tektura stosowana jest na krzesło czy fotel (najczęściej jest to tektura o grubości 1,4-1,5mm), a inna jako tył szafy lub meblościanki (wówczas minimalna grubość to 2,5mm, chociaż optymalna to 3,3mm).

O sukcesie produktów firmy TOP SA decyduje kilka czynników. Należy wspomnieć przede wszystkim o specyficznym procesie technologicznym, zapewniającym wysoką jakość produktu. Nie można jednak zapominać o ludziach – wykwalifikowana i oddana załoga TOP SA zapewnia produkt, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Istotnymi elementami polityki firmy są zrównoważony rozwój oraz ochrona środowiska. TOP SA to nowoczesne centrum recyklingu papieru. Firma stworzyła technologię recyclingu opakowań wielomateriałowych.

Produkty sygnowane marką TOP powstają w 100% z makulatury.
W dziedzinie segregacji i racjonalnej gospodarki odpadami TOP SA współdziała z organizacjami oraz innymi firmami w celu podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa. Potwierdzeniem, że surowce używane przez firmę w procesie produkcyjnym pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanej i nadzorowanej gospodarki leśnej jest uzyskany w 2011r. międzynarodowy certyfikat FSC®.
Tektura Opakowania Papier SA
ul. Katowicka 182, 43-100 Tychy, Polska
Telefon: +48 32 325 73 00
Fax: +48 32 219 80 65
E-mail: sekretariat@topsa.pl
www.topsa.pl

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

TOP S.A. czyli najwyższa jakość tektury
TOP S.A. czyli najwyższa jakość tektury
TOP S.A. czyli najwyższa jakość tektury
TOP S.A. czyli najwyższa jakość tektury
TOP S.A. czyli najwyższa jakość tektury

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony