ReklamaPollmeier - baner A1
Nowa generacja szlifierek kompaktowych marki Festool

„Perfekcyjne powierzchnie“ – tym hasłem Festool od dziesięcioleci ustala najwyższe kryteria w branży. To samo tyczy się nowej generacji szlifierek kompaktowych, które niemiecki producent marki Premium zaoferował we wrześniu. Dzięki ergonomicznej konstrukcji i niewielkiemu ciężarowi, tylko 1,2 kg, praca nowymi szlifierkami przebiega lżej i szybciej. Inteligentne rozwiązania, jeśli chodzi o detale, umożliwiają ochronę szlifowanej powierzchni oraz powietrza w otoczeniu pracy.

Ergonomiczny zawodnik wagi lekkiej

Kompaktowość i lekkość – dzięki tym mocnym stronom oraz licznym ergonomicznym funkcjom, nowe szlifierki kompaktowe bez problemów pokonują wszelkie trudności, które niesie ze sobą dzień pracy. Zarówno nowa szlifierka oscylacyjna RTS 400 jak i szlifierka Delta DTS 400 oraz szlifierka mimośrodowa ETS 125 cechują się wysoką elastycznością i idealnie nadają się do długiego nieprzerwanego szlifowania. Dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkiemu ciężarowi, zaledwie 1.2 kg, doskonale nadają się do prac ponad głową. Do tego dochodzi optymalna ergonomia: perfekcyjne połączenie konstrukcji ze środkiem ciężkości i wygodnym uchwytem z powłoką Softgrip. Umiejscowiony w przemyślany sposób włącznik zapewnia komfort, dzięki któremu wszystkie trzy urządzenia nadają się zarówno dla osób leworęcznych, jak i dla praworęcznych.

Szybciej do celu dzięki lepszemu szlifowaniu
Mocne strony generacji nowych szlifierek kompaktowych powstają z sumy inteligentnych szczegółów. Urządzenia te oferują użytkownikom większą moc przy stałej, regulowanej elektronicznie prędkości obrotowej. Patrick Hitzer (Menedżer produktu Festool) podsumowuje zalety: „Nasze szlifierki kompaktowe znacznie podwyższają poziom ergonomicznej i oszczędnej pracy. Dzięki nowej elektronice regulacji MMC szlifowanie stało się jeszcze bardziej efektywne ze względu na to, że prędkość obrotowa na biegu jałowym równa jest prędkości obrotowej podczas pracy.“ Oznacza to, że: moc 250 watów jest prawie bez straty przenoszona na obrabianą powierzchnię. A prędkość obrotowa na biegu jałowym w szlifierce oscylacyjnej RTS 400 i szlifierce Delta DTS 400 wynosi pomiędzy 6.000 a 12.000 obrotów na minutę. W praktyce te trzy kompaktowe szlifierki to gwarancja największych wartości i o 25 procent lepszej skuteczności (w porównaniu do poprzedniej serii produkcyjnej). Za ten wzrost odpowiedzialna jest specjalna elektronika regulacji oraz nowa wersja silnika – w ten sposób udało się podwyższyć moc z 200 na 250 watów. Dla użytkownika oznacza to: nie tylko łatwiejszą, ale i znacząco szybciej uzyskaną żądana jakość powierzchni.

Czysta praca, ochrona zdrowia
Festool przywiązuje ogromną wagę do tego, aby otoczenie pracy było czyste. Dlatego też marka Premium standardowo wyposażyła swoje nowe szlifierki kompaktowe w opróżniany i nadający się do ponownego użytku worek na pył - Longlife z wyjątkowo wytrzymałej włókniny z poliestru. Jeszcze prościej: za pomocą odkurzacza mobilnego powstały kurz jest bezpośrednio odsysany. Nakładane protektory dbają o precyzyjne i oszczędne szlifowanie wzdłuż powierzchni okien, ram i wypełnień. To ochrania powierzchnię, która jest szlifowana i pozwala uniknąć uciążliwych prac dodatkowych.

Sprawny Serwis z Systemem
Firma zadbała również o wyjątkową usługę dla swoich narzędzi- Service allinclusive „stały pakiet bez zmartwień“. Po zakupieniu urządzenia i jego zarejestrowaniu Klient automatycznie otrzymuje następujące usługi: 36 miesięcy na bezpłatne naprawy i części zamienne, nowe urządzenie w przypadku kradzieży, 15 dni na sprawdzenie urządzenia bez ryzyka i gwarancję dostępności części zamiennych przez 10 lat.

Dalsze informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.festool.pl/serwis
Informacje o nowych szlifierkach kompaktowych dostępne są na www.festool.pl/powierzchnia

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony