ReklamaSchattdecor A1

narzędzia

Pełna moc – 20% mniejsza waga

Produkcja mebli

narzędzia

Mebleinfo   

Pełna moc – 20% mniejsza waga

Festool

Kompaktowa budowa, wydajność i wygodna obsługa: Nowy akumulator Li-HighPower firmy Festool to oszczędność na wadze, ale nie na mocy. W połączeniu z kompaktową konstrukcją jest idealnym źródłem energii dla akumulatorowych wiertarko-wkrętarek, wyrzynarek i innych akumulatorowych narzędzi montażowych oraz idealnie nadaje się do wszystkich prac wymagających maksymalnej ergonomii i łatwej obsługi.

Wydajność, obsługa i ergonomia są kluczowymi czynnikami przy planowaniu wykonywanych bezprzewodowo prac montażowych na placu budowy. Nowy, kompaktowy akumulator Li-HighPower o pojemności 4,0 Ah zapewnia pełną wydajność przy zredukowanej o połowę wielkości i o 20 procent mniejszej wadze. Oprócz wysokiego poziomu wydajności jest jednocześnie niezwykle kompaktowy i lekki: waga tego poręcznego dostawcy energii nie przekracza 600 gramów.

- W przypadku prac montażowych z użyciem akumulatorowych wiertarko-wkrętarek lub wyrzynarek szczególnie ważne jest, aby były one lekkie i łatwe w obsłudze. Nowy akumulator Li-HighPower Compact jest w tym kontekście przykładem prawdziwego „tuningu ergonomii”. Przy zredukowanej o połowę wielkości wyróżnia się parametrami wydajności i wytrzymałości, których osiągnięcie było do niedawna możliwe tylko w przypadku standardowych akumulatorów dwurzędowych. W połączeniu np. z wkrętarką akumulatorową oznacza to, że czas wkręcania pozostaje bez zmian, ale wkrętarka jest wyraźnie lżejsza i lepiej leży w dłoni - wyjaśnia Patrick Hitzer, menedżer produktu ds. technologii akumulatorowej i ładowania w Festool.

Inteligentne rozwiązania

Dzięki zintegrowanej technologii Bluetooth odkurzacze mobilne można łatwo podłączyć do zespołu elektronarzędzi zasilanych akumulatorowo. Nowy akumulator komunikuje się również z aplikacją Festool Work. W ten sposób można na przykład sprawdzić aktualne parametry użytkowe, takie jak poziom naładowania akumulatora lub liczba cykli ładowania.

„Terapia komórkowa” w celu zwiększenia efektywności

Kompaktowy akumulator Li-HighPower o pojemności 4,0 Ah osiąga parametry wydajności zbliżone do możliwości większego modelu o pojemności 5,2 Ah, oferując jedynie nieco krótszą wytrzymałość. Za wyjątkową wydajność przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych wymiarów odpowiada zaawansowana technologia ogniw. Stosowane są nowoczesne ogniwa akumulatorowe o dużej odporności na wysokie prądy.

Rezultat: użycie tylko pięciu zamiast dziesięciu ogniw oraz połączenia szeregowego zamiast dwóch rzędów ogniw połączonych równolegle, umożliwia uzyskanie identycznego poziomu wydajności, co w przypadku większych akumulatorów, przy jedynie nieznacznie niższych parametrach wytrzymałości.

- Przesłanką uzyskania porównywalnej wydajności przy zredukowanej o połowę wielkości jest technologia ogniw Li-HighPower, która została wbudowana w nowy, kompaktowy akumulator - mówi Patrick Hitzer. - Ogniwa litowo-jonowe najnowszej generacji są wprawdzie nieco większe od stosowanych dotychczas ogniw standardowych, ale oferują o około 30 procent wyższą wydajność i trwałość. Dzięki temu jednorzędowe akumulatory Li-HighPower z pięcioma ogniwami są prawie tak samo wydajne i trwałe, jak standardowe akumulatory dwurzędowe z podwójną liczbą ogniw. Pojemność 4,0 Ah jest zazwyczaj wystarczająca do całodziennej pracy z akumulatorowymi wiertarko-wkrętarkami i wyrzynarkami.

Komfort i niezawodność – również w przypadku akumulatorów

Akumulatory Li-HighPower Compact są objęte gwarancją all-inclusive**: W ciągu pierwszych trzech lat naprawa nie wiąże się z żadnymi kosztami – dotyczy to również akumulatorów i ładowarek. Dzięki temu użytkownicy mogą skoncentrować się na najważniejszym: na swojej pracy.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.festool.pl

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Pełna moc – 20% mniejsza waga
Pełna moc – 20% mniejsza waga
Pełna moc – 20% mniejsza waga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony