ReklamaRehau obrzeża
Nowe rozwiązania SCM dla stolarzy

SCM

SCM kolejny raz potwierdza, że jest solidnym, niezawodnym partnerem także w segmencie maszyn stolarskich, które odznaczają się łatwością instalacji i użytkowania.

„Ogniwo stolarskie” oferuje rozwiązanie w formie kilku maszyn wolnostojących przeznaczonych do produkcji na zamówienie, które są zdolne również do produkcji małych serii w firmach zaawansowanych rzemieślników; maszyny, które dzięki wysokiemu zaawansowaniu technologicznemu mogą zagwarantować wysoki poziom wydajności, aby nawet najbardziej złożone procesy technologiczne stały się proste.

Szeroka gama maszyn stolarskich SCM spełnia wszystkie wymagania stawiane na różnych etapach obróbki płyt drewnopochodnych i drewna litego. W tym przypadku proponowane przez SCM „ogniwo stolarskie” koncentruje się na modelach do rozkroju, oklejania wąskich powierzchni i wiercenia z wydajnością produkcyjną około 30 wyrobów gotowych na zmianę.

Ogniwo składa się z: pilarki tarczowej class px 350i z ruchomym wózkiem i uchylną do 46° tarczą; okleiniarki me 40 o wysokiej wydajności, z zaokrąglaniem naroży; automatycznej wiertarki z funkcją frezowania startech cn plus.

Piła tarczowa z ruchomym wózkiem class px 350i.

Class px 350i jest wyrazem najnowszych osiągnięć maszyn w pełni zautomatyzowanych. Pilarka wyposażona jest w piłę pochylaną do kąta 46°. Pozwala na całkowicie bezpieczną pracę, na maszynie o zredukowanych wymiarach, dzięki belce dociskowej zapewniającej doskonałą stabilność uchwytu płyty.

Pilarka może pomieścić narzędzie o średnicy do 350 mm (300 mm przy zastosowaniu funkcji podcinaka). Operatorzy mogą pracować na zredukowanej przestrzeni, dzięki unikalnej strukturze maszyny i procesowi obróbki, który obejmuje docisk płyty belką zabezpieczając operatora.

Panel sterowania "Ready" umożliwia programowanie pozycji przesuwanych automatycznie tylnych ograniczników, co zapewnia szybkie i precyzyjne pozycjonowanie oraz ergonomiczną pracę operatora.

Okleiniarka me 40 o wysokiej wydajności

Model me 40 oferuje wysoki poziom wydajności i wysoką jakość wykończenia. Nowa wersja jest tej samej wielkości co poprzedni model, ale została jeszcze bardziej zmodernizowana i wyposażona w całkowicie przeprojektowany korpus, który może pomieścić nową jednostkę zaokrąglającą, oferując wyższą jakość wykończenia nawet na doklejkach z litego drewna.

Nowy agregat zaokrąglania naroży o solidnej strukturze zapewnia unikalną jakość obróbki dla tej kategorii maszyn bez konieczności dalszych działań wykańczających. Praca operatora staje się łatwiejsza i szybsza.

Dzięki nowym ulepszeniom me 40 może jeszcze bardziej zwiększyć wydajność pracy. Posuw formatek może osiągać prędkość 9 m/min, najwyższą w tym zakresie rozwiązań. Standardy jakości obróbki wzrastają również wraz z możliwością pracy na kleju poliuretanowym i wykonywania rowkowania frezem piłkowym.

Monitoring pozycji formatki przy pomocy enkodera daje me 40 możliwość całkowitej kontroli nad obróbką podczas całego cyklu produkcji. Zarządzanie procesem jest usprawnione przez panel sterowania, z którego można łatwo wybrać wszystkie główne funkcje, jak na przykład uruchamianie i wyłączanie głowic obróbczych. PLC pomaga również operatorowi w konserwacji, czyszczeniu, diagnostyce i innych czynnościach.

Obrabiarka me 40 jest maszyną z największą liczbą akcesoriów w swojej kategorii i oferuje bardzo konkurencyjny stosunek jakości do ceny.

Automatyczna wiertarka z funkcją frezowania "startech cn plus"

Startech cn plus wyróżnia się znaczącą mocą elektrowrzeciona z 23-wrzecionową głowicą wiercącą oraz wysoką prędkością obrotową przy najlepszym stosunku jakości do ceny w kategorii maszyn podstawowych.

Na komputerze PC maszyny znajduje się oprogramowanie SCM Maestro, które gwarantuje wyższy poziom komunikacji pomiędzy maszyną a projektami. Boczny dopychacz formatek jest automatyczny i gwarantuje prawdziwą i pełną automatyzację wiertarki.

NOWA APLIKACJA OPTYMALIZUJĄCA/SEKWENCER: SCM THUNDERCUT

To aplikacja pozwalająca na optymalizację rozkroju płyty i przeprowadzenie operatora przez sekwencję cięcia, która będzie dostępna dla systemów iOS i Android OS,.

Umożliwi zarządzanie flotą pilarek tarczowych, magazynem materiałów i różnymi projektami, nad którymi pracuje firma; sekwencer 3D, dzięki prostej, intuicyjnej grafice, poleca odpowiednie ustawienia maszyny dla każdego cięcia, które ma być wykonane.

Zalety to większa prędkość cięcia, mniejsza ilość odpadów materiałowych i zminimalizowane prawdopodobieństwo popełnienia błędu.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony