ReklamaRehau obrzeża

maszyny do obróbki drewna

Pasja, doświadczenie, zaangażowanie. OSKA - czołowy producent rębaków i wielopił w Polsce

Pasja, doświadczenie, zaangażowanie. OSKA - czołowy producent rębaków i wielopił w Polsce

OSKA

Od ponad 30 lat na polskim rynku obecny jest producent oferujący wysokiej klasy maszyny do obróbki drewna i zagospodarowywania odpadów drzewnych. OSKA to firma o uznanej marce, której wyroby są użytkowane przez wiele przedsiębiorstw z branży tartacznej, meblarskiej, produkcji stolarki okiennej i wielu innych. Poznajmy bliżej profil działalności tej firmy i przyjrzyjmy się asortymentowi oferowanych przez nią wyrobów.

Rębaki

Jednym ze sztandarowych produktów firmy OSKA są stacjonarne rębaki bębnowe i zasypowe. Służą do rozdrabniania odpadów potartacznych i stolarskich na wysokowartościowe zrębki opałowe, wędzarnicze i technologiczne. Rębaki bębnowe doskonale nadają się do rozdrabniania odpadów drzewnych o różnej długości. Standardowo wyposażone w podajnik wibracyjny umożliwiają automatyczne i w pełni bezpieczne podawanie surowca do komory rozdrabniającej. Rębaki zasypowe są przeznaczone z kolei do rozdrabniania krótkich odpadów postolarskich.

Oba typy rębaków mogą zostać wyposażone w rozbudowany system podawania surowca i odbioru uzyskanych zrębków. Pozwala to niemalże w pełni zautomatyzować proces produkcji biomasy i w konsekwencji ograniczyć ponoszone przez przedsiębiorstwo koszty, a także wyeliminować coraz częściej pojawiający się wśród polskich przedsiębiorców problem braku rąk do pracy.

Rębaki bębnowe i zasypowe stanowią bazę do projektowania i wykonawstwa kompleksowych linii do produkcji biomasy z odpadów drzewnych z przystosowanym do potrzeb klienta systemem podajników i transporterów, a także systemem sortowania frakcji.

Pilarki wielopiłowe

Pilarka wielopiłowa, zwana inaczej wielopiłą, była pierwszym urządzeniem wyprodukowanym przez firmę OSKA. Maszyny te służą do wzdłużnego rozkroju pryzm z dowolnego gatunku drewna na krawędziarki, listwy, łaty w różnych zakresach wysokości. Z biegiem lat zostały one znacznie unowocześnione i udoskonalone, ale ich działanie niezmiennie cechuje niezawodność i doskonała jakość. Początkowo firma produkowała tylko wielopiły jednowałowe z posuwem gąsienicowym, jednakże stały rozwój i poszukiwanie nowych rozwiązań pozwoliły na wzbogacenie oferty o wielopiły z posuwem rolkowym oraz wielopiły dwuwałowe.

Pilarki mogą zostać wyposażone w system podawania i odbioru surowca na bazie podajników rolkowych. Mogą również stanowić bazę dla kompleksowej linii rozkroju tarcicy z system sztaplowania, rozsztaplowania i odbioru odpadów do rozdrobnienia w rębaku.

Maszyny do pianki tapicerskiej

W ofercie OSKA znajdują się również proste w obsłudze i funkcjonalne pilarki przeznaczone do pionowego cięcia pianki tapicerskiej (poliuretanowej) lub jej ukosowania czy też wycinania klinów. Maszyny te dedykowane są głównie małym i średniej wielkości zakładom meblowym i tapicerskim.

W myśl zasady kompleksowości firma posiada w swojej ofercie również maszyny do wtórnego przerobu i zagospodarowania odpadów powstałych po procesie rozkroju pianki, czyli tzw. szarparki. Z oferowanych przez firmę OSKA maszyn do pianki można z powodzeniem utworzyć niewielką linię rozkroju pianki tapicerskiej z funkcją utylizacji odpadów na granulat do zastosowania w charakterze wypełniacza poduszek, zabawek itp.

Jakość gwarantowana

Od samego początku istnienia firma OSKA stawia swoim wyrobom wysokie wymagania i standardy jakościowe, gwarantujące satysfakcję klienta. Dlatego też w procesie produkcji stosowane są najlepsze materiały i komponenty, co pozwala zapewnić dłuższy okres eksploatacji oferowanych maszyn i ich małą awaryjność. Ponad 30 letnie doświadczenie w branży drzewnej gwarantuję naprawdę wysoką jakość produkowanych wyrobów.

Kompleksowość

Firma OSKA, jako jedna z nielicznych firm w Polsce proponuje kompleksowe rozwiązania dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. OSKA świadczy usługi od pomysłu i projektu po produkcję, montaż i serwis. Projektowane i instalowane przez firmę kompleksowe instalacje do rozkroju tarcicy drzewnej, wewnątrzzakładowe systemy transportu drewna oraz linie do produkcji biomasy z odpadów drzewnych odpowiadają na stale rosnące oczekiwania rynku w zakresie unowocześniania i automatyzacji produkcji.

Indywidualne podejście do klienta

Urządzenia produkowane w firmie OSKA są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki kadrze wykwalifikowanych konstruktorów, specjalistów do spraw produkcji i monterów, nowoczesnym programom komputerowym oraz wieloletniemu doświadczeniu każdy klient otrzymuje profesjonalne doradztwo w zakresie możliwych rozwiązań technicznych a w efekcie zawsze idealnie dopasowane rozwiązanie.

Więcej: https://www.oska.com.pl/

Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "OSKA"
Zbigniew Oskwarek, Kazimierz Kasprowicz, Jarosław Kasprowicz - Spółka Jawna

Przyłęki, ul. Wydmowa 7
86-005 Białe Błota
tel.: 52 381 02 18
faks: 52 381 01 97

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony