ReklamaRemmers - baner ogolny A1

oprogramowanie

Nowa wersja oprogramowania dla projektantów mebli tapicerowanych

Nowa wersja oprogramowania dla projektantów mebli tapicerowanych

Lectra wprowadza nową wersję rozwiązania DesignConcept Furniture V3R1 do wirtualnego projektowania w 2D/3D, prototypowania i kosztorysowania

Nowa wersja pozwoli uwolnić kreatywność projektantów mebli tapicerowanych, z poszanowaniem zarówno założeń projektowych, jak i ograniczeń kosztowych i produkcyjnych


Paryż, 12 stycznia 2016 – Lectra, światowy lider w sektorze kompleksowych technologii dla przemysłu wykorzystującego materiały miękkie – tkaniny, skórę, tkaniny techniczne i materiały kompozytowe – ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji oprogramowania DesignConcept Furniture do wirtualnego projektowania w 2D/3D, prototypowania i kosztorysowania mebli tapicerowanych.

W dynamicznym i wysoce konkurencyjnym środowisku każdy wyróżnik, taki jak czas wprowadzania produktu na rynek czy zarządzanie kosztami, może okazać się kluczem do sukcesu producenta.

Poszerzanie oferty produktowej w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, personalizacja produktów oraz kompleksowe rozwiązania technologiczne to za mało. Dziś producenci muszą znaleźć również sposób na wyróżnienie się na tle innych firm, by móc zachować i zwiększać swoją konkurencyjność. Odpowiedzią na to wyzwanie jest kreatywność. Dzięki nowej wersji oprogramowania, wszystkie typy mebli tapicerowanych, w tym pikowane i guzikowane, jak na przykład meble Chesterfield, można prezentować w formie wirtualnego prototypu. Można szacować koszty ich produkcji i przygotowywać dokumentację produkcyjną. Od teraz jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta.

DesignConcept Furniture zaprojektowano, by znacząco skrócić czas rozwoju produktu: do 20% na etapie przygotowania prezentacji oferty produktowej, 25% przy fizycznym prototypowaniu oraz 25% przy projektowaniu modeli pikowanych i guzikowanych. Cel ten osiągnęliśmy dzięki koncentracji na współpracy przy rozwoju produktu i w procesie przygotowania produkcji, by umożliwić zespołom jednoczesne opracowywanie pokrowców, pianki i konstrukcji ramowej. Dzięki DesignConcept Furniture, zespoły zajmujące się projektowaniem oraz prototypowaniem mogą przygotowywać symulacje nowych modeli i testować wiele opcji, co pozwala praktycznie o połowę zmniejszyć liczbę kosztownych i pochłaniających mnóstwo czasu fizycznych prototypów. Dodatkowo, oszczędność czasu rośnie wykładniczo. Sytuacja różni się w poszczególnych firmach, ale zwykle stworzenie fizycznego prototypu zabiera od 3 dni do 3 miesięcy, a ostateczna walidacja wymaga nawet do ośmiu takich egzemplarzy. W przypadku tradycyjnej sofy, standardowy cykl 15 dni roboczych na stworzenie od zera pierwszego fizycznego prototypu można skrócić o 4 dni.

Nowa wersja promuje również standaryzację, pozwalając użytkownikom udostępnianie wizualizacji w 3D elementu tapicerowanego, np. zagłówka lub podnóżka, oraz zapisywanie w bibliotece do ponownego wykorzystania w innych modelach. Wszelkie modyfikacje stylu lub rozmiaru modelu 3D są automatycznie przenoszone do danych produkcyjnych w 2D oraz uwzględniane przy prezentacji projektów, a dla usprawnienia komunikacji informacje są udostępniane w postaci plików pdf 3D. Generowana jest również dokumentacja techniczna, taka jak zestawienie materiałowe, dane do cięcia CNC elementów z drewna i pianki, czy też szczegółowe instrukcje montażowe. Pozwala to nie tylko wyeliminować ryzyko błędu, lecz również zredukować koszty na każdym etapie procesu produkcji.

Korzyści oferowane przez nową wersję DesignConcept Furniture zostały ocenione przez agencję Sylvain Joly Design oraz specjalistów ds. prototypowania z Daveluy Creations (Francja), którzy zaprojektowali i wykonali sofę dla Lectry w ramach przygotowań do niedawnego międzynarodowego seminarium dla branży meblarskiej.

Dzięki DesignConcept wszelkie prace związane z wizualizacją oraz dopracowywaniem szczegółów przeprowadzamy na wirtualnym modelu w 3D, podczas spotkań bądź też zdalnie. To oznacza, że wykonanie fizycznego prototypu staje się szybkie i proste, zupełnie jak układanie klocków Lego. Ryzyko błędów jest minimalne, a efekty znakomite, i to za pierwszym razem. Rozwiązanie to umożliwia nam opracowywanie w 95% przypadków tylko jednego prototypu przed wdrożeniem go do produkcji”, wyjaśnia Pascal Daveluy.

Lectra dokłada wszelkich starań, by wspierać branżę mebli tapicerowanych na drodze do doskonałości operacyjnej na każdym etapie, od projektowania po produkcję. Nowa wersja programu DesignConcept Furniture sprawia, że uzyskanie pożądanego efektu za pierwszym razem jest łatwiejsze niż kiedykolwiek,” oświadcza Celine Choussy Bedouet, Dyrektor ds. Marketingu w firmie Lectra.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony