ReklamaRehau Passion for Color A1

oprogramowanie

Palette CAD– zintegrowany system CAD/CAM do projektowania, wizualizacji i produkcji mebli

Palette CAD– zintegrowany system CAD/CAM do projektowania, wizualizacji i produkcji mebli

Narzędzie dedykowane dla małych lub średnich firm zajmujących się projektowaniem i produkcją mebli na wymiar. Dzięki zaawansowanej technice modelowania i konfiguracji mebli, oprogramowanie można wykorzystywać niemalże bez ograniczeń. Dowolność kształtów modelowanych brył oraz ich obróbek, łączeń, uchwytów, frontów czy kolorystyki projektowanych mebli, pozwala projektantowi na tworzenie nie tylko mebli skrzyniowych w powtarzających się seriach mebli kuchennych czy szaf wnękowych , ale także na tworzenie indywidualnych dowolnych zabudów, kompleksowego wyposażenia lokali użyteczności publicznej, czy zabudowy stoisk targowych.

Funkcja modelowania pozwala na tworzenie dowolnych, sparametryzowanych kształtów i konturów mebla co może zostać wykonane sposobem poprzez dodawanie formatki do formatki i łączenie ich z sobą łącznikami, lub poprzez zaawansowane konfiguratory korpusów mebli. Proces konfiguracji korpusu odbywa się w sposób graficzny i opisowy przetwarzając wprowadzane parametry w widoku 3D na obróbki w meblu. W jednym i drugim przypadku w formatki wprowadzone są łączniki i okucia, dodane są obrzeża a sterowanie nimi odbywa się przy pomocy zmiennych. Wszystkie obróbki są adaptowane przez formatki co skutkuje generowaniem dokumentacji technicznej dla dalszych procesów produkcyjnych.

Aby prawidłowo zaprojektować i wykonać zabudowę do dyspozycji projektanta jest wiele bibliotek producentów. Począwszy od tekstur płyt meblowych, łączniki, szuflady, poprzez AGD i inne akcesoria meblowe.
Palette CAD udostępnia interfejs do oprogramowania DYNALOG firmy Blum, dzięki czemu każdy korpus pobrany w Palette CAD można eksportować do Dynalog wprowadzić wszelkiego rodzaju zabudowy i znowu powrócić do PaletteCAD w celu dalszej kontynuacji projektowania.

Dokumentacja techniczna
Na podstawie projektu tworzy się dokumentacja techniczna, w formie wydruku zwymiarowanych formatek z naniesionymi obróbkami, do dalszej produkcji. Produkcja w takim przypadku może odbywać się ręcznie, gdzie wszystkie obróbki wykonywane są w sposób tradycyjny wykorzystując piłę formatową, okleiniarkę, wiertarkę wielowrzecionową, lub generowane są pliki do hurtowni.

Niezależnie od wydruku formatek generują się pliki CNC na prawie wszystkie obecne w tej chwili na polskim rynku centra obróbcze. W zależności od rodzaju centrum i jego oprogramowania zostają wygenerowane odpowiednie formaty plików CNC. W tym przypadku wygenerowanie odpowiedniego pliku przez postprocesor to tylko naciśnięcie klawisza „Podanie CNC”.
Automatycznie cały projekt zostaje wysłany w zadaną lokalizację np. folder docelowy w obrębie komputera na którym projekt został wykonany, pamięć przenośną, serwer lub bezpośrednio na centrum obróbcze.

Aby jednak zachować pewną logikę i systematyczność procesu produkcyjnego, utworzona na podstawie projektu specyfikacja w której zostały uwzględnione wszystkie formatki, ich wymiary, obróbki, obrzeża ich ilość oraz kolorystyka, generuje optymalizację cięcia na piłę panelową, drukuje etykiety z kodem kreskowym i innymi informacjami.

Wyposażone w skaner centrum obróbcze, skanując etykiety, rozpoznaje pliki produkcyjne CNC przyporządkowane do danej formatki i dokonuje obróbek zadanych już w fazie projektowania przez projektanta.

W właściwościach oraz ustawieniach postprocesora istnieje możliwość wygenerowania dodatkowych obróbek, które nie są przyporządkowane danej formatce, ale można założyć że globalnie wszystkie formatki mają zostać przed obróbką sformatowane , co nie jest konieczne w przypadku piły panelowej to w przypadku ”formatówki” jest to jak najbardziej wskazane, lub można sobie założyć że formatki dłuższe niż 1250 mm. Mają zostać obrabiane zawsze na polu np.3. Postprocesor pozwala użytkownikowi na wprowadzanie zmian ustawień oraz wpisywanie warunków i założeń. Jest to narzędzie bardzo elastyczne, pozwalające na utworzenie indywidualnych dla każdej firmy procesów produkcyjnych.

W chwili obecnej coraz częściej spotyka się centra obróbcze z funkcją nestingu. Palette CAD/CAM też oferuje odpowiednią konfigurację postprocesora uwzględniającą tę opcję. W przypadku nestingu konieczne jest zastosowanie innych łączników formatek ze względu na dokonanie nawiertów tylko w płaszczyźnie pionowej. Biblioteka Palette CAD dysponuje tego typu łącznikami a umieszczenie ich w danej zabudowie jest tak samo proste jak w przypadku mimośrodów, konfirmantów lub zwykłych kołków montażowych.

Palette CAD/CAM daje użytkownikowi do ręki profesjonalne narzędzie pracy, pozwalając na obsługę zleceń i założeń produkcyjnych. Począwszy od projektu dla klienta a na dokumentacji technicznej i produkcji kończąc. Wyposażone w ten system przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na szybką i w pełni profesjonalną realizację zleceń. Zaprojektowane meble tworzą integralną część wnętrza w którym powstały. W takiej formie zaaranżowane wnętrze można dowolnie zwizualizować wykorzystując zaawansowaną technikę wizualizacji w postaci zdjęcia, panoramy 360º lub filmu AVI. Projekt został wykonany i zakończony wizualizacją i ofertą dla klienta oraz dokumentacją techniczną do produkcji . Dokumentacja techniczna bazuje na projekcie i na każdym etapie projektowania jest możliwość wglądu do spisu użytych elementów.

PaletteCAD
ul. Szkolna 29
44-200 Rybnik
tel. +48 32-426-40-22
tel. +48 505 039 090
e-mail: info@palettecad.pl
www.palettecad.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony