ReklamaRehau Passion for Color A1

oprogramowanie

Poznaj możliwości oprogramowania F5 dla branży meblarskiej!

Poznaj możliwości oprogramowania F5 dla branży meblarskiej!

Znany polski producent oprogramowania do optymalizacji rozkrojów płytowych Agmasoft jest obecnie w stanie intensywnego rozwoju produktowego. Po hicie sprzedażowym, którym niewątpliwie okazała się Formatyzacja 5, firma zdecydowała się na pójście kolejny krok do przodu. Efektem długoletnich prac nad nowym produktem jest oprogramowanie F5, które pozwala już nie tylko wydajnie zoptymalizować rozkrój, ale również wyjść do klienta z ofertą, korzystając z funkcjonalności mających zastosowanie w relacjach B2B i B2C.

F5 w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie jest pojedynczym programem komputerowym. Za tą nazwą kryje się kompleksowe środowisko sprzedażowo – produkcyjne możliwościami wybiegające naprzeciw potrzebom dynamicznie rozwijającej się branży meblarskiej. W dobie pandemii coraz większym problemem dla przedsiębiorstw jest wyjście do klienta z produktem. Dzięki swojej modułowości F5 może stanowić platformę handlowo – produkcyjną, w której zostanie zaprezentowana oferta płyt, akcesoriów czy nawet w pełni wyposażonych mebli skrzyniowych – to wszystko z możliwością wytworzenia produktu w ramach jednego oprogramowania.

Modułem umożliwiającym sprzedaż wyrobów online jest Fastcut. To internetowe środowisko B2B umożliwiające przede wszystkim dystrybucję płyt meblowych każdego rodzaju. Możliwe jest w nim określenie ceny jednostkowej – np. za metr kwadratowy płyty lub za jedną sztukę, a w dalszej kolejności wprowadzenie listy formatek wraz z oklejaniem krawędzi oraz operacjami CNC. Optymalizator umieszczony w chmurze obliczeniowej w ciągu kilku sekund podaje wynik rozkroju i przedstawia kalkulację całego zlecenia. Z punktu widzenia wygody klienta interesującymi opcjami są: możliwość określenia terminu wykonania rozkroju, wyboru metody transportu czy opcje różnych płatności online. Użytkownik może również określić, czy wyraża chęć, aby odpad powstający w wyniku cięcia zabrać ze sobą. Dzięki tak kompleksowemu rozwiązaniu korzystanie z Fastcuta w wielu przypadkach wyklucza konieczność kontaktu bezpośredniego z klientem, co w okresie funkcjonowania choćby obostrzeń pandemicznych może stanowić przewagę nad konkurencją.

Drugim modułem online, będącym jednocześnie najświeższym produktem firmy Agmasoft, jest Konfigurator 3D. Pozwala na projektowanie mebli skrzyniowych w środowisku przestrzennym, a następnie wycenę per sztuka z możliwością dodatkowej kalkulacji akcesoriów i usług. Sposób oprogramowania konfiguratora daje możliwość integracji z profesjonalnymi systemami e-commerce, np. Shoper, dzięki czemu przedsiębiorstwo może mieć skonstruowane środowisko B2C z pełni funkcjonalnym koszykiem, płatnościami, możliwościami transportu. Dodatkowo bardzo przydatne stają się możliwości tworzenia promocji oraz specjalnych banerów reklamowych na stronie internetowej.

Najświeższą funkcjonalnością systemu F5 jest połączenie Fastcuta z powyższym modułem Konfiguratora 3D. Dotychczas konfigurator działał jako oddzielne środowisko B2C. Wadą tego rozwiązania był ograniczony zasięg funkcjonalny usługi – w praktyce stolarze, będący potencjalnie głównym beneficjentem takiego rozwiązania, stawali się wykluczeni z procesu na rzecz klienta końcowego. Obecnie mamy już do czynienia z pełną integracją obu modułów. Użytkownik Fastcuta może skonfigurować cały zestaw mebli jako bryły, które następnie trafiają na listę formatek jako oklejone elementy płytowe wraz z pełną listą akcesoriów i usług. Efektem końcowym jest dobrze już znany rozkrój za pomocą optymalizatora online. To w praktyce czyni z Konfiguratora 3D moduł w pełni przeznaczony dla stolarzy, w którym mogą zaprojektować kuchnię, a następnie w prosty sposób nabyć niezbędne do jej wykonania elementy płytowe i okucia po cenach dedykowanych dla zleceń rozkroju.

Tak duża funkcjonalność w środowisku online nie byłaby dla przedsiębiorstw żadnym atutem, gdyby nie Order Manager – główny moduł zarządzający całym środowiskiem F5. Jest to bezpośredni następca Formatyzacji 5. To tutaj zostają w czasie rzeczywistym zapisane wszystkie zamówienia złożone przez klientów online przez Fastcuta. Dzięki takiemu podejściu firma dostaje bieżący podgląd we wszystkie typy zleceń jednocześnie. Dzieje się tak dlatego, gdyż Order Manager spełnia również rolę niezależnego modułu produkcyjnego, który pozwala na zakładanie rozkrojów wewnętrznych. To tutaj zakładana jest baza wszystkich materiałów i usług, klientów, pracowników, definiowane maszyny oraz postprocesory generujące pliki wykonawcze na pilarki panelowe. Order Manager pozwala również na dywersyfikację cen produktów poprzez zakładanie odpowiednich grup cenowych, które są następnie przypisywane poszczególnym użytkownikom systemu. To pozwala na zarządzanie całym środowiskiem F5 za pomocą jednego programu w myśl zasady „wszystkie zlecenia w jednym miejscu”. Elastyczność Order Managera przejawia się również poprzez szerokie możliwości integracyjne z oprogramowaniem klasy ERP. Dzięki temu produkt firmy Agmasoft może znaleźć zastosowania zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i mikrofirmach.

www.agmasoft.pl

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Poznaj możliwości oprogramowania F5 dla branży meblarskiej!
Poznaj możliwości oprogramowania F5 dla branży meblarskiej!
Poznaj możliwości oprogramowania F5 dla branży meblarskiej!
Poznaj możliwości oprogramowania F5 dla branży meblarskiej!
Poznaj możliwości oprogramowania F5 dla branży meblarskiej!
Poznaj możliwości oprogramowania F5 dla branży meblarskiej!
Poznaj możliwości oprogramowania F5 dla branży meblarskiej!
Poznaj możliwości oprogramowania F5 dla branży meblarskiej!

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ Zawiedziony 1 ponad rok temu Mozna klikać w nieskończoność a programu jak nie bylo tak nie ma
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony