ReklamaLinak baner A1 showroom
Szybkie projektowanie w TOPSOLID WOOD

Od początków trójwymiarowego projektowania CAD konstruktorzy ustalają w każdym z łączonych elementów operacje technologiczne takie jak nawierty, frezowania, itd. Niewątpliwie są to kluczowe operacje do wykonania produktu. Nie ważne, czy są to meble skrzyniowe, tapicerowane, produkcja seryjna czy indywidualne realizacje. Nie musimy jednak każdej z tych operacji projektować od zera zaglądając do katalogu producenta. Dzięki rozwojowi oprogramowania TopSolid Wood oraz kolejnych bibliotek, które są do niego dostępne, projektowanie staje się o wiele prostsze.

 

SZYBKO, SPRAWNIE I ZA DARMO
TopSolid Wood oferuje możliwość całkowicie darmowego pobrania wielu bibliotek akcesoriów meblowych. Są to między innymi okucia GTV oraz złącza meblowe OVVO. Biblioteka to zbiór gotowych brył, które nie tylko zawierają informacje o kodzie katalogowym i nazwie, ale również automatycznie wykonują odpowiednie operacje technologiczne w łączonych elementach. Bardzo dokładne odwzorowanie modeli okuć świetnie sprawdza się także przy tworzeniu dokumentacji montażowej mebli. Do grona producentów oferujących takie biblioteki dołączyła również firma Häfele. W skład biblioteki wchodzi wszystko to, co konstruktor może chcieć użyć do stworzenia kompletnego projektu mebla.BIBLIOTEKA HÄFELE
W bibliotece elementów Häfele znalazły się między innymi klasyczne połączenia jak mimośród, kołki meblowe oraz złącze Rafix, do połączeń nakładanych. Jest ono praktyczne z racji tego, że łatwo można go użyć w przypadku małej przestrzeni nad zabudową. W bibliotece są również akcesoria montażowe takie jak wsporniki półek, czy drążki ubraniowe.

Drugim najczęściej stosowanym okuciem w meblarstwie są zawiasy. Zostały one logicznie posortowane na rodziny oraz przeznaczenie. Ogromną zaletą TopSolid Wood jest wymienność elementów w przypadku pomyłki lub zmiany konstrukcji. Wszystko to odbywa się szybko i intuicyjnie. Zawiasy dostępne są w dwóch formach: jako złożone w całości, opisane odpowiednim kodem oraz w wersji alternatywnej – umożliwiającej modyfikację np. rozstawu wiercenia.

Biblioteka zawiera również wiele systemów prowadnic. Między innymi system Favorit, zawierając prowadnice typu „push” oraz zwykłe z samodociągiem. W skład biblioteki wchodzi także zupełnie nowy system prowadnic „Altoslim”.Wszystkie te elementy sprawiają, że projektowanie w TopSolid Wood staje się jeszcze bardziej przyjemne, a przede wszystkim bardziej pewne i szybsze. Nowe biblioteki firmy przygotowane przez Häfele będą dalej rozbudowywane i aktualizowane. Porównując to z samodzielnym przygotowaniem komponentów, gotowe biblioteki dają ogromną oszczędność czasu. Dodatkowo warto wspomnieć, że zestawy okuć można zmieniać także pomiędzy bibliotekami. Dzięki temu ewentualna zmiana dostawcy nie pociągnie za sobą konieczności gruntownej zmiany projektu. Podmieniamy intersujący nas komponent, a wszystkie operacje technologicznie również ulegają podmianie.

Chcesz wiedzieć więcej o TopSolid Wood ora bibliotekach? Skontaktuj się z nami – info@topsolution.pl

www.topsolution.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony