ReklamaHettich majówka

chemia

One For All Crystal – klejenie i uszczelnianie w każdych warunkach

Produkcja mebli

chemia

Mebleinfo   

One For All Crystal – klejenie i uszczelnianie w każdych warunkach

Pattex

Poszukując produktu, który jednocześnie trwale łączy rozmaite powierzchnie, a także pełni rolę skutecznego uszczelniacza, warto zwrócić uwagę na klej polimerowy One For All Crystal. Oparty na innowacyjnej technologii Flextec Polymer® doskonale nadaje się do trwałego mocowania niemal każdej powierzchni i to w najtrudniejszych warunkach.

One For All Crystal – uniwersalny klej polimerowy i uszczelniacz

One For All Crystal charakteryzuje się krystaliczną przezroczystością, będąc przy tym niezwykle uniwersalnym. Sprawdza się do klejenia niemal wszystkich materiałów (poza PE, PP, PTFE, szkłem akrylowym, miedzią, mosiądzem oraz miękkim PVC, granitem i marmurem), a jego stosowanie jest możliwe również w trudnych warunkach – jest odporny na warunki atmosferyczne oraz wysokie temperatury (nawet 70° Celsjusza). To klej polimerowy, który utwardza się pod wpływem wilgoci, zapewniając trwałe mocowanie i skuteczne uszczelnianie – cechuje się przy tym wysoką elastycznością oraz bezpieczeństwem stosowania (nie zawiera rozpuszczalnika).

 

Do jego najważniejszych parametrów zaliczamy:

 

 • czas pełnego utwardzenia: 2 mm w ciągu 24 godzin;

 • przyczepność początkową: około 10 g/cm2;

 • wytrzymałość końcową (DIN EN 205): około 3 N/mm2;

 • wydłużenie przy zerwaniu (DIN 53504, S2): około 150%.

 

Tak doskonałe parametry uzyskano dzięki zastosowaniu odpowiedniej bazy (polimer z silanami) oraz innowacyjnej technologii Flextex Polymer®. Gwarantuje ona najlepsze efekty klejenia i uszczelniania na każdej powierzchni, bez względu na warunki – dzięki niej klej polimerowy jest odporny na wibracje, drgania oraz warunki zewnętrzne.

W jakich aplikacjach sprawdza się klej Crystal?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, uszczelniacz i klej montażowy One For All Crystal, znajdzie zastosowanie na wielu podłożach – zarówno chłonnych, jak i niechłonnych. Idealnie sprawdzi się w przypadku drewna, cegły, betonu, ceramiki, kamienia, metalu, szkła, luster, styropianu, płyt gipsowo-kartonowych, plastiku, a nawet powierzchni wilgotnych. Ze względu na swoje funkcje uszczelniające polecany jest do stosowania w łazience – doskonale sprawdzi się w sklejaniu zlewów, przyklejaniu kabin prysznicowych, uszczelnianiu umywalek i wanien oraz wielu innych.

Co więcej, klej polimerowy:

 

 • znajdzie zastosowanie nie tylko we wnętrzach, ale i na zewnątrz – wystarczy skorzystać z techniki nanoszenia liniami pionowo (nie może być nałożony w sposób ciągły na powierzchni klejonej, ponieważ jego utwardzanie następuje pod wpływem wilgoci);

 • może być stosowany w przypadku powierzchni szerokich – w takim wypadku należy nanosić „faliście”, co pozwoli zwiększyć jego wstępną przyczepność, po czym powinno się mocno docisnąć do siebie klejone powierzchnie;

 • może kleić ciężkie przedmioty – w zależności od powierzchni niezbędne może okazać się podparcie ich przez co najmniej 24 godziny.

 

Proponujemy przetestowanie kleju montażowego i uszczelniacza wszystkim tym osobom, które liczą na trwały i szybki efekt. Co więcej, istnieje możliwość wzięcia udziału w konkursie Pattex – „Przetestuj Moc”. Wystarczy, że nakręcisz film pokazujący użyciu kleju tej marki – dzięki temu możesz wygrać narzędzia Festool.

 

* Technologia Flextec Polymer - opatentowana przez firmę Henkel, gwarantująca doskonałe efekty klejenia i uszczelniania wszystkich rodzajów powierzchni (chłonnych i niechłonnych) dzięki wyjątkowej odporności na wibracje, drgania i warunki zewnętrzne.www.przetestujmoc.pl

www.pattex.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony