chemia

REDOCOL Kantomelt PUR LM o obniżonej zawartości izocyjanianów.

Produkcja mebli

chemia

Mebleinfo   

REDOCOL Kantomelt PUR LM o obniżonej zawartości izocyjanianów.

Nowy klej topliwy REDOCOL Kantomelt PUR LM ma obniżoną zawartość izocyjanianów i dlatego nie podlega wymogowi szkolenia w zakresie PUR zgodnie z Europejskim Rozporządzeniem w sprawie chemikaliów (w skrócie REACH).

Dzięki nowemu klejowi topliwemu PUR REDOCOL Kantomelt PUR LM, firma Ostermann oferuje teraz produkt o niskiej zawartości izocyjanianów monomerycznych. 

Kleje topliwe na bazie poliuretanu (PUR) zapewniają szczególnie dobre, trwałe i odporne na wodę i ciepło połączenie podczas obróbki obrzeży. Ponieważ wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska rosną w obszarze klejów PUR, firma Ostermann ma teraz w swojej ofercie klej topliwy PUR o obniżonej zawartości izocyjanianów monomerycznych. Nowy REDOCOL Kantomelt PUR LM jest pierwszym produktem PUR marki REDOCOL, który nie wymaga oznaczeń. Jest on dostępny w blokach 2 kg i w dwóch kolorach (naturalnym i białym). Dalsze informacje na ten temat można znaleźć wpisując hasło „#REDOCOLLM” na stronie internetowej firmy Ostermann www.ostermann.eu

Nowa grupa produktów: REDOCOL PUR LM 
LM jest skrótem od „low monomer”. Oznacza to, że nowe produkty REDOCOL noszące to oznaczenie mają szczególnie niską zawartość izocyjanianów monomerycznych. W przypadku produktów o zawartości izocyjanianów poniżej 0,1% nie jest wymagane szkolenie użytkownika w zakresie PUR. Podobnie jak wszystkie kleje topliwe PUR, nowy produkt charakteryzuje się wysoką wytrzymałością początkową oraz doskonałą odpornością na wodę i ciepło. Pierwszym produktem w nowym asortymencie jest blok 2 kg. Planowane są kolejne kleje. 

Szkolenie PUR - żaden problem 
Jako usługa dla handlu, firma Ostermann już od pewnego czasu stworzyła stronę informacyjną na temat obowiązkowego szkolenia PUR i w ramach biuletynu poinformowała swoich klientów o obowiązku szkolenia. Informacje te są zebrane w przyjazny dla użytkownika sposób na stronie internetowej Ostermann https://www.ostermann.eu/pl_PL/page/obowiazek-szkolenia-na-temat-pur.

Wskazówka Ostermann: 
Stolarze, którzy również stawiają wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska, jeśli chodzi o środki czyszczące na okleiniarce, powinni zapoznać się ze środkiem czyszczącym na bazie bioalkoholu REDOCOL greenline Teclinex One For All. Może być stosowany we wszystkich jednostkach natryskowych w strefach formatowania, klejenia i docisku, wykończeniowych i końcowych. Zmniejsza to koszty przechowywania i ułatwia pracę.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony