ReklamaRehau obrzeża

pokój dzienny

Black Red White - tak projektuje się meble

Black Red White - tak projektuje się meble

Black Red White to jeden z najbardziej znanych w Polsce producentów i dystrybutorów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Już od 25 lat firma oferuje swoim klientom rozwiązania przeznaczone do wyposażenia wnętrz mieszkalnych – meble pokojowe, stoły i krzesła, meble tapicerowane, szafy, materace, a także meble kuchenne.

Szerokie portfolio produktów, różnorodne wzornictwo i konkurencyjne ceny sprawiają, że Black Red White od początku swojego istnienia utrzymuje się w gronie najbardziej znanych i cenionych polskich marek. Autodesk Inventor wraz z Woodwork for Inventor oraz Autodesk Vault to podstawowe narzędzia pracy projektantów mebli Black Red White. Dzięki nim firma może tworzyć produkty, które zadziwiają klientów swoją innowacyjnością, unikalnym wzornictwem i funkcjonalnością zaspokajającą potrzeby współczesnych Polaków. Za doradztwo, wdrożenie i wsparcie w zakresie oprogramowania Autodesk odpowiedzialna była firma CADSOFT – Autoryzowany Partner Autodesk.

Black Red White ze wsparciem 3D
Polski producent od ponad 20 lat współpracuje w obszarze oprogramowania z firmą Autodesk. Obecnie w BRW wykorzystywane jest oprogramowanie Autodesk Inventor wraz ze specjalnym rozszerzeniem branżowym Woodwork for Inventor oraz Autodesk Vault, służące do projektowania mebli i zarządzania bazami danych.

Oprogramowanie Autodesk stosujemy zarówno w zakładach specjalizujących się w meblach skrzyniowych, tj. w Biłgoraju, Lubartowie i Mielcu, jak i zakładach produkujących krzesła, stoły oraz meble tapicerowane, które wchodzą w skład Grupy Black Red White” – mówi Paweł Jurkowski, Z-ca Dyrektora Handlowego Ds. Badawczo-Rozwojowych Black Red White. Z roku na rok sukcesywnie wprowadzane były nowe pakiety Autodesk do wszystkich firm wchodzących w skład Grupy Black Red White. Ponieważ przez lata programy dobrze spełniały swoją funkcję, współpraca ta była kontynuowana z obopólną korzyścią.
Na przestrzeni czasu mieliśmy okazję stosować różne rozwiązania sygnowane marką Autodesk, m.in. Autodesk AutoCad, Autodesk Mechanical Desktop, Autodesk Inventor czy Autodesk Vault Professional. Oprogramowanie było i jest wykorzystywane przede wszystkim w zakresie projektowania mebli skrzyniowych oraz frontów meblowych z płyt MDF oraz drewna litego. Programy Autodesk doskonale sprawdzają się także przy wykonywaniu rysunków technicznych oraz technologicznych na potrzeby komórek produkcyjnych w całej firmie, tworzeniu instrukcji montażu oraz wizualizacji 3D, kreacji brył do renderingów, a także projektowaniu modeli nowych okuć”mówi Paweł Jurkowski

Dzięki oprogramowaniu Autodesk, Black Red White może znacznie usprawnić codzienną pracę. Zaawansowane rozwiązania pozwalają wyeliminować większość potencjalnych błędów już we wstępnej fazie projektowania produktów BRW, co przekłada się bezpośrednio na skrócenie czasu wdrażania nowych wyrobów. Modele mebli przydatne są także przy tworzeniu instrukcji montażowych oraz umieszczane są na stronie www bezpośrednio z poziomu programu. Oprogramowanie Autodesk pozwala również efektywnie zarządzać bazami danych, umożliwiając np. szybkie generowanie zestawień elementów z pełnym opisem wymiarów, obróbką oraz wagą. Od momentu wdrożenia programu Autodesk Inventor, powstają w nim wszystkie projekty mebli dostępnych w sieci sprzedaży Black Red White.

Autodesk Inventor, czyli efektywniejsze projektowanie
Autodesk Inventor Professional pozwala inżynierom Black Red White znacząco skrócić czas projektowania, dzięki czemu firma może wprowadzać na rynek lepsze produkty meblarskie w znacznie krótszym czasie, a także utrzymywać przewagę konkurencyjną.
Zaawansowane modelowanie w Autodesk Inventor służy inżynierom BRW do projektowania 3D. W dalszej kolejności na podstawie modelu tworzone są rysunki złożeniowe i wykonawcze. Wszystkie wprowadzone w modelu zmiany są automatycznie uwzględniane na rysunkach płaskich. Tworząc w Autodesk Inventor Professional, projektant BRW koncentruje się przede wszystkim na zbudowaniu kompletnego modelu 3D. Kiedy model jest już gotowy i zatwierdzony, wówczas oprogramowanie pomaga przygotować dokumentację rysunkową projektu, wykonując w sposób zautomatyzowany rzuty rysunkowe, przekroje, tworząc listę części, numery pozycji, itp. Najważniejszą korzyścią dla projektantów mebli jest to, że Inventor pozwala większość czasu przeznaczyć na prace koncepcyjne. Projektant nie musi spędzać zbyt dużo czasu przy kreśleniu rysunków, a wszystkie zmiany wykonane w modelu 3D są automatycznie przenoszone na dokumentację płaską.

Sprawny przepływ informacji dzięki Autodesk Vault
Wdrożenie programu Autodesk Vault pozwoliło uporządkować pracę i usprawnić przepływ informacji między poszczególnymi działami w całej firmie. „Vault to baza danych, w której gromadzimy całą dokumentację, dzięki czemu poszczególne informacje o danym produkcie nie są rozproszone. Oprogramowanie umożliwia sprawne zarządzanie plikami i śledzenie ich historii. Pozwala to skracać czas wdrażania nowych produktów oraz szybciej i, co najważniejsze, dokładniej kontrolować procesy wdrożeniowe. Bieżąca aktualizacja wszystkich plików, do których wgląd mają osoby zainteresowane, pozwala nam wyeliminować możliwe pomyłki związane np. z bazowaniem na nieaktualnych informacjach czy rysunkach” – mówi Paweł Jurkowski.

Oprogramowanie Autodesk Vault umożliwia projektantom Black Red White wyszukiwanie danych projektowych w zaledwie kilka sekund. Zapewnia bezpieczne udostępnianie informacji na temat cyfrowych prototypów wszystkim członkom zespołu oraz pozwala sprawdzić, kto i kiedy dokonywał zmian w projekcie. Umożliwia także monitorowanie wszystkich cyfrowych danych projektów meblowych. Dane są bezpiecznie przechowywane i można zarządzać nimi w sposób scentralizowany, co pomaga zespołom projektowym BRW tworzyć szybko nowe koncepcje, realizować je, a także udostępniać i ponownie wykorzystywać informacje projektowe. Dużo krócej trwa też wyszukiwanie plików, dzięki czemu inżynierowie mogą skoncentrować się na pracy projektowej. Vault służy do zarządzania procesem tworzenia i przetwarzania danych projektowych całych zespołów Black Red White, zatem inżynierowie mogą współbieżnie pracować nad projektami. Oprogramowanie pozwala rozszerzać kontrolę nad danymi, między innymi poprzez zarządzanie zmianami, błyskawiczne odszukanie informacji i ponowne wykorzystanie danych projektowych. Dużym ułatwieniem pozwalającym utrzymać porządek w bazach projektowych jest możliwość zarządzania wersjami.

Autodesk Vault zawiera wszystkie narzędzia niezbędne do centralnego śledzenia danych projektowych w firmie Black Red White. Dane przetwarzane są w czasie rzeczywistym, co sprawia, że nie ma żadnych opóźnień w realizacji zadań przez poszczególnych projektantów.

W najbliższym czasie Black Red White planuje nadal rozwijać obszary, w których sukcesywnie wdrażane były rozwiązania Autodesk. „Chcielibyśmy wciąż ulepszać i optymalizować naszą pracę, by stawała się coraz bardziej efektywna. Skupimy się m.in. na rozwoju oprogramowania Autodesk Vault Office” – podsumowuje Paweł Jurkowski.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ kiki 1 4 miesiące temu zakupy w BRW to totalna porażka kupujesz meble a w paczkach nie wiadomo co ????? następnie reklamują i czekasz miesiącami na swój mebel za który zapłaciłeś !!!!!!! szkoda nerwów i slów............................................
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony