ReklamaSenoplast - bez plam
Jak sprzedawać meble wypoczynkowe?

Toptextil

Meble wypoczynkowe towarzyszą nam przez lata. Wybierając się na poszukiwania nowej kanapy warto wiedzieć, co jest najważniejsze w ich wyborze. Popularny lekarz sklepów - dr Marek Borowiński, ambasador marki Toptextil zdradzi, na co trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

Idealny mebel, czyli jaki?

Klient odwiedzając sklep meblowy w poszukiwaniu mebli do salonu, najpierw widzi otaczające go kolory i formy, aż w pewnym momencie jego oczy napotykają idealny mebel. Dopiero po pierwszej fascynacji nadchodzi moment analizy, czy rzeczywiście wybrany mebel jest tym jednym na milion. Nie każdy klient wie, że prawie każdy mebel można obić w różne tkaniny, o różnych fakturach i apreturach. - Obecnie w sklepach klienci mogą przebierać w setkach różnych tkanin i dopasowywać je do mebli w dowolnych kombinacjach. Cały czas spotykam się z sytuacją, gdzie pokazany mebel w konkretnej tkaninie jest traktowany jako gotowy produkt, bez możliwości naniesienia zmian. Na szczęście sprzedawcy starają się obudzić w klientach fantazję i pokazać, jak wiele elementów mogą pozmieniać, by cieszyć się idealną sofą - zauważa dr Marek Borowiński ambasador marki Toptextil.

Jak skorzystać z wiedzy sprzedawcy?
Rola sprzedawcy zaczyna się w momencie, kiedy klient ma już wypatrzony mebel. I od tego miejsca, powinien zbadać potrzeby klienta. Przede wszystkim ważna jest wiedza na temat stylu życia konsumenta, ile osób i jak często będzie korzystało z mebli wypoczynkowych. Czy stawia na funkcjonalność mebla, czy posiada dzieci i czy w jego domu mieszkają czworonogi. Mając zebraną taką wiedzę na temat konkretnego klienta, sprzedawca może dopasować obicie mebla odpowiadające jego wymaganiom. Im częściej i intensywniej mebel będzie użytkowany tym wyższa jakość tkaniny jest potrzebna. I tu należy przeanalizować gramaturę i wytrzymałość tkaniny potwierdzoną testami Martindale’a oraz sprawdzić, czy ma właściwości plamo- i brudoodporne. Tkanina posiadająca wysoką wartość powyższych cech będzie jedną z najbardziej wytrzymałych, a mebel nią obity będzie służył nawet wielodzietnej rodzinie przez wiele lat. Co innego, jeśli nasz klient prowadzi życie singla, rzadko bywa w domu i nie posiada zwierząt. W tym przypadku nie ma konieczności doradzania tkaniny o dużej liczbie uszlachetnień, ponieważ produkt jest mało eksploatowany.

Rola nowoczesnych ekspozytorów
W salonach meblowych ważnym elementem są ekspozytory. To tam znajdują się najważniejsze informacje dla klienta - katalogi, broszury przedstawiające korzyści dla klienta, opis właściwości konkretnych tkanin. Znajdują się też próbki tkanin, które można dowolnie zestawiać z wybranym meblem, by sprawdzić, w którym kolorze mebel będzie najlepiej wyglądać. Możemy też sprawdzić od razu, czy tkanina jest mila w dotyku. Ekspozytor podpowiada jak wiele jest możliwości wyboru tkanin do jednego mebla. Pokazuje, że każdy mebel można obić tkaniną, która jako pierwsza rzuciła nam się w oczy. - Nowoczesne ekspozytory budzą zainteresowanie wśród klientów. Firma Toptextil wprowadza nowy model, który ułatwi klientom dobranie idealnej tkaniny do ich mebla. W dzisiejszych czasach ludzie żyją szybko, i jeśli mają jakieś wątpliwości to chcą wyjaśnienia natychmiast. Dlatego tak ważne jest, aby przy ekspozytorze konkretnej firmy, od razu mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, zainspirować się i móc przyjrzeć się tkaninom - wyjaśnia dr Marek Borowiński, ambasador marki Toptextil, znany Shop Doctor.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Jak sprzedawać meble wypoczynkowe?
Jak sprzedawać meble wypoczynkowe?
Jak sprzedawać meble wypoczynkowe?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony