ReklamaIMM

sypialnia

3 sposoby na aranżację naszej garderoby

Meble

sypialnia

Mebleinfo   

3 sposoby na aranżację naszej garderoby

Komandor

Podążając za modą w wyposażeniu wnętrz powinniśmy postawić na aranżację z wykorzystaniem najbardziej modnego koloru – Classic Blue. Do tego bazujemy na odwołaniu do ekologii oraz stylu japandii, czyli fuzji japońskiego i skandynawskiego designu.

Tym razem nie będziemy skupiali się na metamorfozie całego mieszkania, ale zajmiemy się jedynie garderobą. Zmiany w tych aspektach nie będą takie czasochłonne i kapitałochłonne. Efektem będą uporządkowane, pięknie wyeksponowane ubrania i dodatki.

1. Wyspy Szczęśliwe

Pojęcie wyspy w odniesieniu do wyposażenia wnętrz kojarzy nam się z kuchnią. Wiedząc jednak jak wygodne jest to rozwiązanie, które dodatkowo pozwala na korzystanie z dobrodziejstw wyspy kilku osób jednocześnie, warto pomyśleć o zastosowaniu go także w garderobie.

Wyspa garderobiana powinna – analogicznie do tej kuchennej – zajmować centralną część pomieszczenia, tak by umożliwiać dostęp do niej z każdej strony więcej niż jednemu domownikowi. Podstawę stanowi tu funkcjonalność tego elementu wyposażenia, dlatego zwykle zawiera on rządy szuflad i wysuwanych tac, organizery na drobne przedmioty, pojemne szafki i wnęki, a wszystko w indywidualnie wybranej kombinacji.

Jednakże element wizualny nie schodzi tu na drugi plan. Portfele, okulary, zegarki czy biżuteria, które najczęściej są „mieszkańcami” wysp są też perfekcyjnie i niezwykle efektownie wyeksponowane. Jest to możliwe dzięki przeszklonym elementom – blatom czy czołom szuflad – które nadają lekkości, pełniąc rolę jubilerskiej mini gabloty.

Projektanci firmy Komandor myślą o wyspach w szerszych kategoriach, byśmy mogli przechowywać w nich także przedmioty niekojarzone z typową szafą: ulubioną prasę, książki czy perfumy.

2. Rozwiązania systemowe

Warto pamiętać, że bez zabudowy meblowej nie może być mowy o garderobie z prawdziwego zdarzenia. Od wielu lat dużą popularnością cieszą się systemy półek, szafek i wnęk wykonanych z płyty meblowej.

Według marki Komandor najbardziej „na topie” jest obecnie system Orto – smukły, subtelny i lekki. Filarem i bazą takiej garderoby są aluminiowe profile nośne, pozwalające stworzyć nowoczesne ażurowe wnętrze. Pozostałe elementy – półki, szuflady, kontenery czy strefy do wieszania ubrań – można konfigurować dowolnie, aranżując garderobę na swój autorski sposób. Przy tak surowej bazie, jaką jest wąski profil, będą one wyglądać świeżo i nowocześnie. Możliwość wyboru kolorystyki profilu to dodatkowa zaleta, która ułatwia nie tylko dobór poszczególnym części, ale też dopasowanie pomieszczenia do konkretnego stylu.

Tak zbudowana garderoba perfekcyjnie koresponduje z wnętrzami utrzymanymi w duchu loftu, industrialnymi czy minimalistycznymi. Co więcej, systemy takie z powodzeniem sprawdzą się także w roli zabudowy meblowej salonu, sypialni, a nawet kuchni ze względu na swój wyraźnie designerski charakter.

3. Szklana pogoda

Obok tego rozwiązania także nie sposób przejść obojętnie, a to dlatego, że kusi widokiem ekspozycji eleganckich szpilek, sukni wieczorowych albo efektownych torebek. Przeszklone witryny to obecnie bardzo popularny trend przywodzący na myśl gabloty najlepszych paryskich butików.

Mebel ze szklanymi półkami i frontem niewątpliwie podnosi rangę garderoby przydając jej elegancji. Dedykowane moduły meblowe Komandora, pięknie podświetlone za zamkniętymi szklanymi drzwiami w wyraźnie odcinających się kolorystycznie ramach, urozmaicają klasyczną zabudowę.

Szklane fronty służą nie tylko prezentacji odzieżowych skarbów, ale też chronią je przed osadzaniem się kurzu, a przy tym powiększają optycznie pomieszczenie. I znów strefa za szkłem okazuje się być miejscem uniwersalnym, gdzie idealnie odnajdą się również pamiątki lub eksponaty hobbistyczne, jak rzeźby przywiezione z egzotycznych podróży czy zabytkowe aparaty fotograficzne. Szklane drzwi pozwalają cieszyć się ważnymi i cennymi przedmiotami w spokoju o ich bezpieczeństwo.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

3 sposoby na aranżację naszej garderoby
3 sposoby na aranżację naszej garderoby
3 sposoby na aranżację naszej garderoby
3 sposoby na aranżację naszej garderoby
3 sposoby na aranżację naszej garderoby
3 sposoby na aranżację naszej garderoby
3 sposoby na aranżację naszej garderoby
3 sposoby na aranżację naszej garderoby

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony