ReklamaIMM

sypialnia

6 sposobów na ochłodzenie sypialni

6 sposobów na ochłodzenie sypialni

123rtf

Upał nie odpuszcza i każdy z nas poszukuje najlepszego sposobu na schłodzenie swojego domu lub mieszkania. Najlepszym sposobem jest oczywiście klimatyzacja. Jednak jeśli takiego urządzenia nie posiadamy, możemy wypróbować kilka innych sposobów. Oto 6 „orzeźwiających” trików.

#1 Wieczorne pranie

Aby nieco odpocząć od uciążliwych upałów w domu należy zwiększyć wilgotność w naszym wnętrzu mieszkalnym. Jest bardzo prosty sposób by to szybko osiągnąć, łącząc przyjemne z pożytecznym. Zaplanujmy wieczorne pranie – najlepiej pościeli, ręczników lub dużych tkanin. Następnie ustawmy suszarkę z mokrym praniem w sypialni. Parująca woda wpłynie na poziom wilgotności, sprawiając, że odczujemy ulgę, a powietrze w sypialni przestanie być suche.

#2 Harmonogram wietrzenia

Musimy również wiedzieć jakie okna i kiedy należy otwierać a kiedy lepiej tego nie robić i uniknąć masy rozgrzanego powietrza wlewającego się do naszej przestrzeni mieszkalnej.

Jeżeli okna naszej sypialni wychodzą na południe lub zachód, nie powinniśmy zostawiać ich otwartych, kiedy wychodzimy do pracy. Warto pamiętać również o tym, aby nie otwierać okien zaraz po zachodzie Słońca. Dlaczego? Wtedy ziemia oddaje całe ciepło, które wchłonęła w ciągu dnia. Otwarcie okien sprawi, że w naszym mieszkaniu może zrobić się jeszcze cieplej.

Najlepiej wietrzyć sypialnię w nocy i wczesnym rankiem. Jeżeli jednak chcemy zostawić uchylone okna podczas naszej nieobecności pamiętajmy, by użyć zasłon. Dzięki temu zapewnimy cyrkulację powietrza i zminimalizujemy przedostawanie się ciepła do wnętrza sypialni.

#3 Chłodząca poduszka

Nocne upały chyba każdemu dały się we znaki. Nie pomagają nawet otwarte okna a My pocimy się w pościeli. Dlatego warto, aby w trakcie upalnych nocy, w naszych łóżkach znalazły się specjalne poduszki, które znacznie zwiększą komfort snu w gorące noce.

– Jeżeli zależy nam na tym, by poczuć ulgę w trakcie upalnych wieczorów i nocy, warto wybrać poduszkę, której strukturę stanowi pianka Gelax. To innowacyjny materiał, który zwiększa wentylację poduszki, a dzięki temu przynosi pewnego rodzaju „orzeźwienie” i ulgę w naprawdę gorące noce – tłumaczy Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

#4 Orzeźwiająca kąpiel

Warto również sięgnąć po chłodną kąpiel – czy to w wannie czy używając prysznica. Pamiętajmy, by kontrolować temperaturę wody tak, by była możliwie najniższa, ale jednocześnie nie zbyt niska. W przeciwnym razie trudno będzie nam wypracować nawyk „zimnego prysznica” przed pójściem do łóżka, ponieważ sam proces będzie dla nas po prostu bardzo nieprzyjemny. Ochłodzenie temperatury ciała w połączeniu z pozostałymi trikami, pozwoli nam na błogi sen przez całą noc.

#5 Materac z chłodzącą strukturą

Możemy również, w upalne noce, sięgnąć po chłodzące materace. Najlepiej, jeżeli w jego strukturze również znajduje się pianka Gelax – zwiększona wentylacja materaca także i w tym przypadku pozwoli nam poczuć ulgę.

- Pianka Gelax to nie tylko „lek” na wysokie temperatury. Jest jednocześnie pianką, która bardzo dobrze wspomaga regenerację po wysiłku fizycznym i aktywności na świeżym powietrzu – tym bardziej warto na nią postawić, przygotowując sypialnię na lato – dodaje Artur Wasążnik.

Warto zadbać również o to, by materac został umieszczony w pokrowcu chłodzącym, tzn. takim, który został pikowany włóknem klimatyzującym. Jego działanie okaże się zbawienne!

#6 Naturalna pościel

Na koniec sama pościel. W upały warto postawić na tkaniny naturalne – bawełnę oraz len. Jeżeli temperatura w nocy jest wyjątkowo wysoka, pamiętajmy również o jedwabiu – jest przewiewny i ma właściwości termoregulacyjne.

Jeśli w ten sposób dobierzemy pościel, to pozwoli nam jeszcze bardziej odczuwać chłodzące działanie materacy, pokrowców oraz specjalistycznych poduszek. A co najważniejsze, będzie przyjemnym zwieńczeniem wprowadzenia w życie wszystkich trików na obniżenie temperatury w sypialni.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony