ReklamaSenoplast A1

sypialnia

Czar kontynentalnych łóżek. 5 wskazówek jak je wkomponować w sypialni

Meble

sypialnia

Mebleinfo   

Czar kontynentalnych łóżek. 5 wskazówek jak je wkomponować w sypialni

Comforteo

Wygodne i stylowe. Znane z wielu filmów oraz hoteli. Łóżka kontynentalne – wygodne i bogato zdobione zaczynają coraz częściej trafiać również do domów i mieszkań, ozdabiając nasze sypialnie. W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej? O czym też warto pamiętać wybierając takie łóżko? Oto 5 praktycznych wskazówek.

Kilka komfortowych warstw

Rynek meblarski reaguje na zapotrzebowanie klientów. Ponieważ łóżka kontynentalne stają się coraz bardziej popularne, dostępnych jest coraz więcej najróżniejszych modeli tych komfortowych mebli sypialnych.

Czym kierować się przy ich wyborze?

- Warto w tym miejscu wziąć pod uwagę wysokość łóżka oraz na materace, które tworzą konstrukcję danego mebla. W dużym uproszczeniu można zasugerować, aby kierować się nieskomplikowaną zależnością – im więcej warstw sprężynujących, tym większa wygoda. Poza materacem bazowym i materacem właściwym bardzo dobrym rozwiązaniem jest dobranie jeszcze trzeciej warstwy w postaci nakładki na materac. Tutaj w zależności od preferencji, każdy może wybrać miękki lub twardy topper. Jeśli zwrócimy dodatkowo uwagę na wykonanie poszczególnych warstw z jak najlepszych, innowacyjnych komponentów, wówczas uzyskamy z całą pewnością wysokie i niezwykle wygodne łóżko kontynentalne – podpowiada Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Metraż ma znaczenie?

Już na pierwszy rzut oka można łatwo zauważyć, że łóżka kontynentalne najlepiej sprawdzają się w dużych sypialniach. Tak to przynajmniej wygląda na ekranach kin. Jednak czy tak jest faktycznie i czy posiadacze mniejszych pomieszczeniach nie zdadzą rezultatu?

Wprawne oko zauważy jednak, że w odróżnieniu do zwykłych łóżek tapicerowanych, łóżka kontynentalne nie posiadają ram dokoła materaca, gdyż rama znajduje się na samym dole – pod materacem. Dzięki temu można zaoszczędzić niekiedy nawet do dwudziestu centymetrów przestrzeni.

Wybór zależy od tego, jak dużą powierzchnię sypialni chcemy przeznaczyć na miejsce do odpoczynku. Dodatkowo, jeżeli zależy nam na zwiększeniu przestronności wnętrza, możemy rozważyć czy pewne strefy mogą zostać przeniesione do innych pomieszczeń w domu. Na przykład miejsce do pracy, którego nie potrzebujemy w sypialni, komoda z bibelotami, dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Powinniśmy dobrze przeanalizować naszą przestrzeń sypialną czy uda nam się ją powiększyć pod łóżko kontynentalne.

Łóżko kontynentalne a aranżacja sypialni

Dopasowując łóżko kontynentalne do naszego stylu wystroju wnętrz musimy pamiętać, że w porównaniu ze standardowymi łóżkami tapicerowanymi i drewnianymi, te meble są nieco bardziej wyrafinowane. Ich walory w pełni podkreślą efektowne aranżacje wnętrz. Stonowany, amerykański styl Hampton, niezwykle ozdobny styl glamour, przytulny i elegancki styl angielski, „słoneczny” styl kalifornijski – to cztery przykłady kierunków aranżacyjnych, w których warto podążać podczas urządzania sypialni z łóżkami kontynentalnymi w roli głównej.

Tapicerka – stonowana czy wyrazista?

Wybór koloru obicia łóżka również zależy od naszych upodobań. Musimy jednak pamiętać, że dobierając fakturę i odcień tapicerki warto zwrócić uwagę na wezgłowie łóżka, głównie na jego zdobienie. Im więcej znajduje się tam drobnych elementów, np. głębokich pików, tym lepiej sprawdzi się jasny odcień tapicerki. Dzięki niemu nawet najdrobniejsze zdobienie będzie dobrze widoczne.

Bardzo ważną rolę odgrywa również światło w sypialni. Jeżeli do pomieszczenia dociera go dużo, zwłaszcza tego naturalnego, można zdecydować się na połączenie pikowanego wezgłowia z nieco ciemniejszym lub zupełnie ciemnym kolorem tapicerki. Zdobienia zagłówka w postaci regularnych przeszyć z wciągami znacznie łatwiej podkreślić, dlatego tkanina może w tym przypadku być ciemniejsza oraz posiadać mniej jednolitą strukturę. Całkowicie gładkie wezgłowia zapewniają z kolei zupełną swobodę. Musimy jednak pamiętać, by zwracać uwagę na oświetlenie pomieszczenia i nie dobrać zbyt ciemnej tapicerki. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że mebel będzie sprawiał wrażenie jeszcze bardziej masywnego, a w konsekwencji przytłaczającego.

Praktyczne funkcje łóżka kontynentalnego

Najważniejszą funkcją łóżka kontynentalnego, podobnie jak każdego innego mebla, jest zapewnienie śpiącemu komfortowego odpoczynku przez całą noc. Jednak warto też zauważyć, że wysoko zlokalizowana powierzchnia spania ułatwia wstawanie i siadanie na łóżku osobom w starszym wieku, co sprawia, że codzienne funkcjonowanie jest znacznie mniej uciążliwe.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony