ReklamaFestool odkurzacze CT15

sypialnia

Doradzamy jak urządzić samodzielnie sypialnię

Meble

sypialnia

Mebleinfo   

Doradzamy jak urządzić samodzielnie sypialnię

VOX

W sypialni zaczynamy i kończymy każdy dzień. Tu też bardzo często odpoczywamy po codziennych trudach. Jeśli chcemy samodzielnie zaaranżować tą przestrzeń mieszkalną musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Zadanie jednak nie jest trudne. Zobaczcie jak to można zrobić.

Tu pomocą służyć nam będą odpowiednio dobrane meble i praktyczne dodatki. Takie zestawienie sprawi, że łatwo stworzymy wnętrze, w którym kameralna atmosfera będzie szła w parze z wygodą i funkcjonalnością.

Jeśli chcemy samodzielnie dokonać aranżacji naszej sypialni, zacznijmy od precyzyjnego wymierzenia pomieszczenia oraz wyposażenia, które chcemy wykorzystać. Jeśli mamy wątpliwości, czy wybrane przez nas rozwiązania sprawdzą się w sypialni, warto skorzystać z wirtualnych kreatorów wnętrz.

Rozwiązania takie jak VOXBOX nie wymagają instalowania – uruchamia się je bezpośrednio w oknie przeglądarki.

Znajdź miejsce w sypialni

Miejsce dla łóżka wybieramy nie tylko względem okna (by mieć dobre doświetlenie) i drzwi (by zapewnić sobie prywatność), ale też w stosunku do pozostałego wyposażenia wnętrza. Ważne jest, by mieć do niego wygodny dostęp, a zarazem móc swobodnie korzystać z pozostałych mebli. Dlatego szafka nocna musi być dopasowana wysokością do łóżka, a szafy na ubrania ulokowane tak, byśmy mogli wygodnie je otwierać, zaś szuflady w komodzie swobodnie wysuwać.

W małych pomieszczeniach warto postawić na szafy z drzwiami harmonijkowymi. Dzięki nim zyskamy potrzebną nam przestrzeń.

W mniejszych pokojach łóżko warto postawić w narożniku lub skierować dłuższym bokiem równolegle do ściany. Takie ustawienie gwarantuje optymalne wykorzystanie przestrzeni. Najważniejsze jest, by dookoła mebla zapewnić sobie wygodną przestrzeń do codziennego wstawania. A co z rozmiarami łóżka? Długość wybieramy do swojego wzrostu, zaś szerokość - w zależności od liczby użytkowników.

Twoje miejsce

Nawet w sypialni, którą dzielimy z drugą osobą, warto wyznaczyć sobie prywatną przestrzeń. Własny kąt do codziennego wykorzystania pomoże nam wydzielić praktyczna toaletka z kolekcji Nature od VOX. Jest ona nie tylko miejscem, w którym codziennie dbamy o swój wygląd. Ten sprytny mebel, który bez problemu zmontujemy sami, wzbogaci nasze wnętrze o nowe funkcje. Po wewnętrznej stronie blatu znajduje się lusterko, czyli najważniejszy element toaletki. Po jego opuszczeniu mebel zamienia się w wygodne biurko. Dzięki temu rozwiązaniu, sypialnię szybko zmienimy na domową pracownię, gdy zechcemy odciąć się od reszty domowników i w skupieniu popracować. W tym czasie, gdy w domu przebywa cała rodzina, sypialnia może być naszym azylem także w ciągu dnia. Pomyślmy też, by dodać do przestrzeni i sobie trochę życia – np. poprzez rośliny. Te nie tylko staną się efektowną ozdobą, ale także pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie, pomogą się odprężyć i zrelaksować.

Zadbaj o klimat

Przy aranżacji sypialni, zwłaszcza takiej, która będzie też od czasu do czasu naszym miejscem pracy, należy pamiętać o odpowiednich dodatkach i oświetleniu. Komodowa lampa Til przyda się w trakcie wieczornej lektury. Będzie też cenną ozdobą pomieszczenia dzięki swojej lekkiej i minimalistycznej formie.

Nastrojowa sypialnia, to taka w której nie rozpraszają nas zbędne przedmioty, a otaczają nas rzeczy, których naprawdę potrzebujemy. Resztę chowamy do szafek, szuflad albo w komodzie takiej jak ta kolekcji Simple. Można ją skonfigurować dokładnie tak, jak mamy na to chęć – samodzielnie wybieramy kolor frontu, odcień korpusu, pasujące uchwyty oraz nóżki i mebel marzeń gotowy.

Jeśli kolejne dni spędzamy w tym samym otoczeniu, to czasem lekka jego modyfikacja potrafi zdziałać cuda. Wystarczy lekko przemeblować sypialnię, przestawić meble albo wynieść coś do innego pokoju tworząc sobie np. kącik do praktykowania jogi. Możemy wymienić zasłony albo dodać element dekoracyjny. Ścianę za zagłówkiem łóżka możemy pokryć bardziej dekoracyjną tapetą albo wykorzystać wytrzymałe ściany dekoracyjne Kerradeco.

Więcej na www.vox.pl

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Doradzamy jak urządzić samodzielnie sypialnię
Doradzamy jak urządzić samodzielnie sypialnię
Doradzamy jak urządzić samodzielnie sypialnię
Doradzamy jak urządzić samodzielnie sypialnię
Doradzamy jak urządzić samodzielnie sypialnię
Doradzamy jak urządzić samodzielnie sypialnię
Doradzamy jak urządzić samodzielnie sypialnię

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony