ReklamaKemichal A1

sypialnia

Jak „zaprojektować” dobry sen? 3 sposoby na aranżację sypialni

Jak „zaprojektować” dobry sen? 3 sposoby na aranżację sypialni

KODO Projekty i Realizacje.

Sypialnia. Jedno z najważniejszych miejsc w naszej przestrzeni mieszkalnej. Tu kończymy i zaczynamy dzień. W sypialni szukamy odpoczynku po ciężkim dniu, dobrego snu i chwil bliskości. Dlatego bardzo ważnym jest, abyśmy w tym pomieszczeniu czuli się bardzo dobrze. Oto trzy pomysły na aranżację tego pomieszczenia – dla fanów naturalnych motywów, ciemnych barw oraz stylu industrialnego. 

Idealna sypialnia - roślinny baldachim

Praktycznie każdy z nas bardzo dobrze czuje się na łonie przyrody. Stąd tak chętnie elementy związane z naturą przenosimy w różny sposób do naszych wnętrz mieszkalnych. Motywem przewodnim tej aranżacji są pnącza w postaci przyciągającej wzrok tapety zdobiącej ścianę za łóżkiem. Tym samym wzór ten jest dominującym elementem we wnętrzu, spotęgowanym dodatkowo odbiciem w lustrze oraz scenerią utrzymaną w naturalnych barwach.

- Przestrzeń sypialni została zorganizowana w formie dwóch jasno wydzielonych stref – snu oraz przechowywania. W pierwszej z nich króluje duże, komfortowe łóżko oraz nieszablonowe stoliki nocne. Tradycyjne lampki zastąpiono tu nowoczesnym oświetleniem mocowanym do sufitu, w oprawach korespondujących z szarością drzwi i zagłówka. Na tym tle wyróżniają się drobne elementy w miedzianej barwie – fragmenty kloszy oraz blaty stolików, przypominających antyczne tace – mówi Lena Kwietniewska, architekt z pracowni KODO Projekty i Realizacje.

W tej sypialni znalazło się również miejsce na pojemną i funkcjonalną szafę, której fronty tworzą niemal jednolitą ścianę. Jej istnienie zdradzają jedynie miedziane uchwyty, które nawiązują do pozostałych dekorów – oraz wbudowana, nowoczesna toaletka z lustrem i miejscem do przechowywania kosmetyków, biżuterii oraz innych drobiazgów. Wnętrze niejako ociepla motyw drewna. Natomiast energii pomieszczeniu dodają detale – w postaci żółtych poduszek, niebieskiej narzuty i błękitnych świec.

Głębia snów

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami jasnych kolorów w sypialni, alternatywą będzie wnętrze urządzone w klimacie klasycznej, niemal aksamitnej elegancji. Postawiono tu na ciemne barwy – w formie tapet, tkanin oraz frontów mebli. Na ich tle wyróżniają się wysmakowane detale, wykonane ze skóry i drewna a także  dekoracje w barwie złota i zieleni. Całość tworzy ciekawie zaprojektowaną, przytulną i sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę.

- Strefa snu łączy się z obszarem przechowywania – obszerna szafa z lustrem, zabudowana ciemnymi frontami, stanowi optyczne przedłużenie tapetowanej ściany. Naprzeciw łóżka zorganizowano eleganckie miejsce do pracy, wyposażone w niewielką komodę, proste biurko, półkę ścienną i krzesło. Wszystkie elementy wyposażenia są spójne stylistycznie i utrzymane w jednolitej kolorystyce brązu, drewna i szarości. Nastrój buduje w tym pomieszczeniu oświetlenie – dwa niewielkie punkty nad wezgłowiem łóżka oraz designerska lampa sufitowa. Ich rozproszone światło wydobywa urodę dodatków utrzymanych w barwie zieleni i złota – roślin, poduszek i dekoracji – wyjaśnia ekspert pracowni KODO.

Gra w kontrasty  

Jak jednak zaprojektować sypialnię tym osobom, które odnajdują się najlepiej w nowoczesnym, niemal industrialnym wnętrzu? Zestawienie na jednej ścianie zimnego betonu i ciepłego drewna sprawi, że pomieszczenie to jest jednocześnie surowe, jak i przytulne. W centrum sypialni znajduje się oczywiście łóżko z szarym, pikowanym zagłówkiem, wkomponowane w oryginalną zabudowę umieszczoną na całej długości ściany. Pojemne szafki pełnią nie tylko rolę stolika nocnego, ale także służą do przechowywania książek i drobiazgów.

Ten minimalistyczny styl sypialni możemy przełamać dodatkami. Świetnie odnajdą się tu wzorzyste narzuty, poduszki wykonane z aksamitnych, strukturalnych tkanin oraz tłoczonej skóry. Materiału korespondującego kolorystycznie z zabudową. Egzotyczne motywy powtórzono w dekoracjach o barwach ciemnego drewna, złota oraz zieleni. Surowy w podstawach klimat wnętrza nabiera dzięki nim tak ważnej w sypialni miękkości i przytulności. Natomiast ciepło sypialni nadaje oświetlenie w postaci dużych, regulowanych lamp ściennych, zamontowanych nad wezgłowiem łóżka. 

- W pomieszczeniu znalazło się również miejsce na garderobę, którą wydzieliliśmy dodatkową ścianką. Jest to praktyczne rozwiązanie, które z jednej strony nadało długiej i wąskiej przestrzeni lepszych proporcji, z drugiej utworzyło zamkniętą i zorganizowaną strefę na ubrania – idealny sposób na uporanie się z bałaganem – dodaje Lena Kwietniewska. Na ścianie naprzeciw łóżka właściciele umieścili telewizor – dzięki czemu tak urządzone wnętrze stało się również miejscem wspólnego spędzania czasu i wypoczynku przy ulubionych filmach.

Dobrze zaprojektowana sypialnia to duży komfort wypoczynku

Jak widać aranżacją sypialni można się świetnie bawić zamiast po prostu wstawić łóżko i jakieś szafki. Ciekawy styl, zgodny z naszymi upodobaniami, odpowiedni dobór kolorów i naturalnych materiałów, harmonia oraz podział na strefy – to wszystko sprawi, że nasza sypialnia odwdzięczy się nam jakością snu i wypoczynku. Bo jak mówi przysłowie… jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Jak „zaprojektować” dobry sen? 3 sposoby na aranżację sypialni
Jak „zaprojektować” dobry sen? 3 sposoby na aranżację sypialni
Jak „zaprojektować” dobry sen? 3 sposoby na aranżację sypialni
Jak „zaprojektować” dobry sen? 3 sposoby na aranżację sypialni
Jak „zaprojektować” dobry sen? 3 sposoby na aranżację sypialni
Jak „zaprojektować” dobry sen? 3 sposoby na aranżację sypialni
Jak „zaprojektować” dobry sen? 3 sposoby na aranżację sypialni

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony