ReklamaNCS A1

sypialnia

Nowoczesna i modna sypialnia – jak ją odpowiednio zaprojektować?

Nowoczesna i modna sypialnia – jak ją odpowiednio zaprojektować?

Michał Gulajski

Tu kończymy dzień i go zaczynamy. Tu też odpoczywamy, śpimy i relaksujemy się czy ulegamy porywom uczuć. Jak zaprojektować sypialnię, w której będziemy czuli się dobrze a odpoczynek będzie udany?                

Elementy roślinne od dość dawna zdobyły już swoje miejsce w naszych sypialniach. Pojawiają się w donicach, słojach, wazonach, wiszących, plecionych koszach nie tylko upiększając to wnętrze ale również kojąco wpływają na nasze samopoczucie. Elementy roślinne pojawiają się też na sypialnianych tapetach, pościeli, poduszkach.

- Ostatnio w aranżacji sypialni pojawia się wiele interesujących tendencji – garściami czerpiemy z natury - im więcej roślin i botanicznych motywów, tym lepiej. Inspiracje możemy szukać nie tylko w dżungli, ale także z rajskiego ogrodu – mile widziane figurki ptaków, motyle, ważki czy kwiaty. Odważni mogą postawić na Living Coral – kolor roku, a tym, którzy wolą nieco spokojniejsze barwy – proponuję pudrowy, nieco przybrudzony róż. Przede wszystkim jednak należy pamiętać o tym, że sypialnia jest miejscem, w którym mamy się dobrze czuć – dlatego jeśli trendy nie do końca do nas przemawiają – urządźmy ją w zgodzie ze swoim poczuciem estetyki – wyjaśnia stylista Michał Gulajski, właściciel pracowni Wnętrza Michała.

W sypialniach pojawiają się odważnie tapety zawierające motywy roślinne czy zwierzęce. Modnymi kolorami są  Living Coral, nasycony granat, pastele, pudrowy róż. Można je kontrastowo zestawić z butelkową zielenią lub wybrać nieco bezpieczniejsze rozwiązanie - duet z błękitem, który pozwoli stworzyć w sypialni prawdziwie rajski zakątek.

Nie tylko rośliny czy odpowiednio zaprojektowane ściany tworzą w sypialni wyjątkowy klimat. Równie ważne są wszelkiego rodzaju dodatki w tym pomieszczeniu. Może to być ciekawy obraz, pamiątkowa fotografia z podróży, stylizowana mapa miasta czy kultowy plakat. Istotne, by to wnętrze zostało zaprojektowane zgodnie z naszymi upodobaniami i pomysłem. Modne są również elementy vintage. Stare kufry, walizki czy palety mogą tu znaleźć nowe zastosowanie - służyć jako miejsce przechowywania, bądź zmienić się w nietypowy stolik nocny.

Facebook: https://www.facebook.com/wnetrzamichala/

Instagram: https://www.instagram.com/wnetrza_michala/

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony