ReklamaLinak baner A1 showroom

sypialnia

Odpowiednie oświetlenie sypialni zbuduje nam nastrój

Meble

sypialnia

Mebleinfo   

Odpowiednie oświetlenie sypialni zbuduje nam nastrój

Zasypiamy tu i budzimy się. Odpoczywamy, czytamy przed snem, przeżywamy romantyczne uniesienia. Sypialnia jest miejscem bardzo ważnym w każdym domu czy mieszkaniu. Budując w tym pomieszczeniu oczekiwany „klimat” powinniśmy również zadbać o odpowiednie oświetlenie.

Klimat w sypialni

Na ogół nocą w sypialni panuje mrok - chyba, że ktoś woli spać przy lampce nocnej. Istnieje jednak wiele innych scenariuszy, w przypadku których sypialnia wymaga funkcjonalnego lub nastrojowego oświetlenia. Relaks przy wieczornej lekturze, chwile romantycznych uniesień albo po prostu ubieranie się i tworzenie stylizacji to chwile w czasie których odpowiednie oświetlenie w sypialni będzie niezbędne.

To oczywiste, że do tak wielu różnych sytuacji jedna lampa do sypialni to za mało. Poniższe pytanie w sprawie wyboru oświetlenia do sypialni jest więc całkowicie uzasadnione.

Niektórzy z nas nie lubią intensywnego światła w sypialni. Do czytania korzystamy z lampek przy łóżku a główne źródło światła powinno być delikatne, przyjazne, budujące odpowiedni nastrój. Najlepiej tak wkomponowane w przestrzeń tego pomieszczenia, aby było jak najmniej widoczne.

Dlatego wiele osób rezygnuje z lamp czy żyrandoli szukając tu alternatywnego źródła światła.

Poza głównym źródłem światła warto jednak zadbać również o dodatkowe oświetlenie, odpowiednie do wieczornego wypoczynku. W tej roli idealnie sprawdzą się lampki nocne. Zwykle ustawiane są symetrycznie po obu stronach łóżka. Co istotne, powinno je charakteryzować światło skierowane do dołu.

Lampki nocne powinno się ustawiać w pobliżu łóżka, tak, by włącznik światła znajdował się w zasięgu ręki co znacznie ułatwi jej użytkowanie. Wybierając lampki wyposażone z sterownik światła można ustawiać je także w innych rejonach sypialni, dzięki czemu zyska ona ciepły i przytulny wygląd.

Jakie światło główne do sypialni?

W sypialni, podobnie jak w każdym innym pomieszczeniu, niezbędne jest zamontowanie źródła głównego - oświetlenia na suficie. 

Jeśli nie chcemy w tym pomieszczeniu montować lamp czy żyrandoli, dobrym rozwiązaniem będą nowoczesne taśmy LED. Poza zaletami ekologicznymi i ekonomicznymi ten rodzaj oświetlenia po prostu prezentuje się wspaniale i doskonale spełnia swoją funkcję użytkową.

Jaka taśma LED do sypialni? Czy tego typu oświetlenie sprawdzi się jako główne źródło światła?

W takim przypadku należy zdecydować się na model o wysokiej lub bardzo wysokiej mocy świetlnej. Co prawda w sypialni zazwyczaj pragniemy się relaksować przy stłumionym ciepłym oświetleniu, jednak w niektórych sytuacjach wyższa intensywność jest pożądana.

Taśma LED o mocnej intensywności może zostać ukryta w podwieszonym suficie lub gzymsie. Jako uzupełnienie warto zastosować nocne lampki LED, które przydadzą się na przykład do czytania książki.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem będzie wyposażenie taśmy LED w sypialni w sterowanie, a przede wszystkim ściemniaczem. Dzięki temu intensywności oświetlenia można wygodnie dostosować do pory dnia. Ścielenie łóżka czy porządki przeprowadzamy przy intensywnym świetle, ale tuż przed snem zdecydowanie lepsze dla naszych oczu jest stłumione ciepłe światło.

Jaka taśma LED do sypialni sprawdzi się najlepiej? W jaki sposób wykorzystać potencjał taśmy w sypialni i innych pomieszczeniach?

O tym można dowiedzieć się więcej tu: https://sklep.neonica.pl/jaka-tasma-led-do-sypialni

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony