ReklamaRehau A1

sypialnia

Poznaj historię fotela z uszami

Biznes

Mebleinfo   

Poznaj historię fotela z uszami

Gala Collezione

Tradycyjny, wygodny fotel z wysokimi oparciami – popularny „uszak” swoją historię zaczyna bardzo dawno. Już w XVI wiecznej Anglii panujący w mieszczańskich kamieniach chłód skłonił ludzi do poszukiwania ciepła. Tak powstały właśnie te wygodne meble.

Upłynęły wieki, a fotele zwane popularnie „uszakami” wciąż chętnie znajdują miejsce w  naszych domach i mieszkaniach. Można śmiało powiedzieć, że dla wielu stały się ulubionymi meblami do odpoczynku w salonie, sypialni i w gabinecie.

Solidne obicie z grubego i miękkiego materiału, szerokie podłokietniki, wysokie oparcie i „uszy” miały gwarantować ich właścicielom dodatkową porcję komfortu. Charakterystycznym elementem fotela z uszami były wtedy drewniane nóżki i wygodne, szerokie komfortowe siedzisko.

Wzornicza różnorodność

Takie były początki projektu fotela, który z biegiem czasu zaczął przybierać coraz bardziej zróżnicowane formy. Wzorzyste obicie charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii, zastąpiono jednokolorową tkaniną lub naturalną skórą w klasycznym albo bardzo fantazyjnym kolorze. Niektóre modele wyposażane są teraz nadal w drewniane nóżki, czasem tak wysokie, że upodabniają mebel do krzesła o nowoczesnym, oryginalnym kształcie. Inne „uszaki” osadzane są na metalowej, obrotowej podstawie, dzięki czemu doskonale nadają się na przykład do domowego gabinetu.

W wersji z podnóżkiem

Chcąc uczynić je jeszcze wygodniejszymi, można do nich dokupić wygodny podnóżek. Jeżeli masz ochotę na wieczór z ulubioną książką albo wypoczynek przed telewizorem, taki fotel będzie do tego najlepszy. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko, wysokie oparcie dające wygodne wsparcie dla kręgosłupa, uszy, które dodają meblowi przytulności, a także wygodne podłokietniki, pozwolą odprężyć się i całkowicie zrelaksować.

Fotele uszaki z oferty Gala Collezione świetnie dopasują się do każdego wnętrza. Pełne gracji, smukłe kształty uczynią każdą aranżację jeszcze bardziej elegancką i wysmakowaną. W ostatnim czasie fotel zyskuje również miano fotela dla młodych matek. Jego doskonale wyprofilowana konstrukcja idealnie nadaje się do karmienia, dając poczucie komfortu i wygody.

www.GalaMeble.com

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Poznaj historię fotela z uszami
Poznaj historię fotela z uszami
Poznaj historię fotela z uszami
Poznaj historię fotela z uszami
Poznaj historię fotela z uszami
Poznaj historię fotela z uszami

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony