ReklamaLinak A1

pokój dziecięcy

Jaki grzejnik zainstalować w pokoju dziecka?

Meble

pokój dziecięcy

Mebleinfo   

Jaki grzejnik zainstalować w pokoju dziecka?

Atlantic Polska

Okres zimowy skłania nas do większego zainteresowania się grzejnikami domowymi. Zwłaszcza tych instalowanych w pokojach dzieci. Te urządzenia – oprócz ocieplania pomieszczenia powinny także zapobiegać wysuszaniu powietrza i cyrkulacji kurzu. Warto również zwrócić uwagę na łagodny kształt i blokadę ustawień termostatu. Niektóre mają również specjalne podświetlenie LED.

Możemy wybrać zarówno tańsze grzejniki konwekcyjne, jak i droższe - radiacyjne. Dzięki podświetleniu LED stworzą w pokoju dziecka przytulny nastrój.

Co jest ważne w grzejnikach?

Nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w którym przebywamy powinno wynosić 40-60% wilgotności. Zbyt suche powietrze jest szczególnie groźne dla dzieci, gdyż mechanizmy odporności ich organizmów nie są jeszcze pełni rozwinięte.  

Warto również postawić na model, który wyposażony jest w system ASP zapobiegający cyrkulacji kurzu, pyłków czy roztoczy.

Zwróćmy uwagę na kształt

Niestety wiele standardowych modeli grzejników posiada ostre krawędzie i  odstające elementy i powierzchnie. Są groźne dla najmłodszych dzieci, gdyż mogą powodować różne urazy jak np. rozbicie głowy, uderzenia, otarcia, potłuczenia, zadrapania czy nawet rany otwarte skóry. Aby im zapobiegać warto zainteresować się urządzeniami o płaskiej i cienkiej budowie, które posiada zaokrąglone brzegi.

Blokada termostatu

Kolejnym elementem, na który powinni zwrócić uwagę rodzice, jest funkcja blokady ustawień termostatu. Dzięki niej będziemy mieć pewność, że dziecko nie przestawi samemu temperatury urządzenia, którą wcześniej nastawiliśmy.

Grzejnik z podświetleniem LED

Do pokoju dziecka możemy wybrać także bardziej zaawansowany technologicznie radiator Divali, sterowany aplikacją mobilną, który również jest dostępny w ofercie Atlantic Polska.

Dostępny jest w kolorze białym lub antracytowym, w formie poziomej lub pionowej (możliwość montażu w rogu pomieszczenia). W jego tylnej części umieszczone są diody LED, które wytwarzają światło o ciepłej barwie. Subtelna poświata stworzy we wnętrzu przytulny klimat i ułatwi naszym pociechom zasypianie. Podświetleniem można cieszyć się przez cały rok - nawet gdy urządzenie jest wyłączone.

Grzejnik może być inteligentny

Dzięki detektorowi ruchu i światła urządzenie samo obniży temperaturę, gdy nie ma nikogo w domu lub jest noc. Potrafi także dostosować pracę do nieprzewidzianych okoliczności, np. szybko nagrzać pomieszczenie, gdy dziecko wróci ze szkoły wcześniej niż zwykle. Z kolei dzięki czujnikowi otwartych okien - urządzenie automatycznie zatrzyma swoją pracę na czas wietrzenia pomieszczenia.

Zadaniem grzejnika w pokoju dziecka jest nie tylko zapewnienie odpowiedniej temperatury. Urządzenie to powinno także zmniejszyć ryzyko dolegliwości zdrowotnych, na które narażone są nasze pociechy.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Jaki grzejnik zainstalować w pokoju dziecka?
Jaki grzejnik zainstalować w pokoju dziecka?
Jaki grzejnik zainstalować w pokoju dziecka?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony