ReklamaFestool odkurzacze CT15

kuchnia

Biała kuchnia – nowoczesna i…klasyczna

Meble

kuchnia

Mebleinfo   

Biała kuchnia – nowoczesna i…klasyczna

KAM

Biel nadal jest ulubionym kolorem w aranżacji kuchni i doskonale pasuje do mebli w każdym stylu. Właśnie ta barwa mebli nadal gościła w trendbookach producentów mebli kuchennych. Biel jest charakterystyczna zarówno w projektach nowoczesnej, minimalistycznej zabudowy, jak i klasycznych kolekcjach inspirowanych tradycją.

Białe meble kuchenne nie wychodzą z mody i nadal chętnie są kupowane przez klientów. Bieli nie szkodzą nawet zmieniające się trendy i propozycje designerów nowych inspiracji kolorystycznych, pomocnych przy aranżowaniu modnych wnętrz.

Co powoduje, że białą kuchnia nadal cieszy się takim zainteresowaniem? Biel jest efektowna, świeża, elegancka i ponadczasowa. Niepodważalną zaletą koloru jest uniwersalność. Ten kolor daje najwięcej możliwości aranżacyjnych i doskonale współgra z zabudową meblową w każdym stylu.   

- Biel jest lubiana i nadal bardzo popularna, ponieważ potrafi podkreślić zarówno nowoczesność, jak i tradycję, a tym samym odpowiada na oczekiwania różnych grup użytkowników mebli – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa, producenta mebli kuchennych. - Biel nie jest przypisana do konkretnego stylu wnętrza. Uniwersalny charakter pozwala plastycznie kształtować jej wizerunek, dlatego zagospodarowaliśmy ją w kuchniach w stylu rustykalnym, prowansalskim czy vintage, ale także modern classic, nowoczesnym lub glamour. W każdym z nich wypada przekonująco i efektownie.

Dobierając odpowiednie fronty meblowe możemy białą kuchnię dopasować do wymarzonego przez nas stylu. Odmienny wygląd zapewnią fronty w wykończeniu matowym lub w wysokim połysku. Decydując się na fronty o minimalistycznej, gładkiej powierzchni osiągniemy inny efekt, niż w przypadku mebli z frontami stylizowanymi, z dekoracyjnym ramiakiem czy frezowaniem.

- Gładkie płaszczyzny frontów w macie lub wysokim połysku to opcja najchętniej wybierana przez miłośników współczesnych rozwiązań, którzy stawiają na aranżacyjny minimalizm, proste formy mebli i jednolitą kolorystykę. Z kolei zwolennicy kuchni, których styl odwołuje się do tradycji, wybiorą fronty z ozdobnymi frezowaniami na powierzchni – wyjaśnia projektantka.

Fronty frezowane są bardziej dekoracyjne, a ich rustykalny charakter można zbalansować bielą, która sprawi, że wizualnie wydają się lżejsze, dzięki czemu zabudowa meblowa nabiera subtelności. Z kolei połyskująca biel na gładkich frontach doskonale podkreśli surowy urok minimalistycznej zabudowy.   

Piękno bieli jest ponadczasowe. To oznacza, że kuchnia w tym kolorze będzie nas cieszyła przez lata. Do tego biały kolor stwarza również najwięcej możliwości aranżacyjnych, ponieważ dobrze komponuje się z całą gamą kolorów i dekorów. Z łatwością poddaje się odświeżającym zmianom stylistycznym - wystarczy zmienić kolor dodatków, aby odmienić wygląd kuchni.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Biała kuchnia – nowoczesna i…klasyczna
Biała kuchnia – nowoczesna i…klasyczna
Biała kuchnia – nowoczesna i…klasyczna
Biała kuchnia – nowoczesna i…klasyczna
Biała kuchnia – nowoczesna i…klasyczna
Biała kuchnia – nowoczesna i…klasyczna
Biała kuchnia – nowoczesna i…klasyczna

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony