ReklamaSenoplast A1
Co z tym kątem w kuchni zrobić?

Belmeb

Kuchnia to pomieszczenie wielofunkcyjne i serce każdego domu – centrum zarządzania i miejsce spotkań. Wykorzystanie każdej wolnej luki w kuchni to wyzwanie a najczęściej pojawiające się to róg, kąt, ciemny zaułek kuchennych szafek. Co z tym kątem zrobić?

Szafka narożna w kuchni to temat intrygujący. Miejsca w szafce sporo, ale jak dotrzeć do tej przestrzeni i ogromnej ilości przedmiotów, które zawsze warto mieć pod ręką? Z pomocą przychodzą sprytne rozwiązania producentów akcesoriów i wyposażenia mebli, którzy oferują innowacyjne systemy cargo, narożne systemy szuflad czy wyciągi.

Wszystkie przygotowane są na dość duże obciążenie, łatwe w montażu i użytkowaniu, przeznaczone do różnych szafek i gustów Pań i Panów.

Wyczynowy system Le Mans – pobij rekord prędkości w pracy z „nerką”

Wysuwany system Le Mans posiada półki przypominające słynny francuski tor wyścigowy, od którego zapożyczył nazwę. Łączy on optymalne wykorzystanie przestrzeni z przejrzystością i komfortem korzystania. Dzięki wysuwanym dużym półkom, cała zawartość narożnika wyjeżdża na zewnątrz szafki precyzyjnym, ciekawym ruchem. Każdy użytkownik kuchni ma pełen dostęp do zawartości dzięki możliwości wysunięcia każdej półki z osobna na zewnątrz szafki. Podstawową wygodą jest szybki dostęp do naczyń i przedmiotów z góry. Półki są obszerne, posiadają powłokę antypoślizgową, która zabezpiecza je przed wilgocią oraz zapobiega przesuwaniu się naczyń.

Dodatkową zaletą i elementem estetycznym jest opływowy, niespotykany kształt półek, który sprawia, że garnki i naczynia idealnie się na nich układają. Półki wysuwane są na zewnątrz na niezależnych ramionach i są dedykowane do obciążenia nawet do 25 kg na każdą półkę. Warto rozważyć to rozwiązanie dla ciężkich naczyń i sprzętu AGD.

Magiczny kąt dla czarodziejek

A jeśli nie jesteś fanką obłych kształtów w kuchni i prędkość ponad 200 km/h przyprawia Cię o ból głowy? Gdy kuchnia jest Twoją magiczną krainą, możesz wybrać rozwiązanie Magic Corner. To systemy bardziej złożone z pełnym wysuwem prostokątnych półek, wyjeżdżających sekwencyjnie. W tym przypadku półki na froncie można wyposażyć w naczynia używane częściej a półka w drugiej linii może przechowywać sprzęt.  Na każdą półkę zewnętrzną obciążenie wynosi do 10 kg a na wewnętrzną do 8 kg.

Karuzela w kuchni

Systemy obrotowe to najczęściej wybierane rozwiązanie w związku z najbardziej przystępną ceną.

Standardowe obrotnice są wygodne w montażu i ich wybór na rynku jest dość spory. Cena zależy od jakości i parametrów. Ułatwiają dostęp do przestrzeni narożnika szczególnie w półkach z frontami na zawiasach. Systemy obrotnic zapewniają szybki dostęp do zawartości i wykorzystanie przestrzeni przechowywania nawet w problematycznych narożnikach.

Istnieje kilka rodzajów obrotnic, co umożliwia dobranie ich indywidualnie według potrzeb, do każdego narożnika. Peka proponuje np. cztery różne wersje. Komplety obrotowe na ½ koła, na ¾ koła, na 4/4 koła oraz na 45° umożliwiają dobranie takiego otwarcia szafki, jakie będzie najbardziej pasowało użytkownikowi kuchni. Systemy obrotnic doskonale zagospodarowują przestrzeń przechowywania szafek narożnych z frontem na zawiasach, dostęp do przechowywanych przedmiotów jest wygodny oraz pracuje płynnie przez wiele lat – Systemy obrotnic doskonale zagospodarowują przestrzeń przechowywania szafek narożnych z frontem na zawiasach, dostęp do przechowywanych przedmiotów jest wygodny oraz pracuje płynnie przez wiele lat . Dodatkowo półki posiadają powłokę antypoślizgową, udźwig do 25 kg na 1 półkę oraz możliwość regulacji wysokości górnej części.

Giro to cała gama optymalnych rozwiązań dwupoziomowego zagospodarowania przestrzeni szafek narożnych we włoskim designie. Z kolei Duetto jest idealnym rozwiązaniem do prostokątnych szafek narożnych. Dwa wózki, oba wyposażone w dwupoziomowe platformy, wyjeżdżają z rogu w synchronizowany wężowy sposób dając optymalny dostęp do każdej części tzw. martwego kąta.

Z takim systemem przestrzeń użytkowa kuchni w kształcie litery L może być wykorzystana, co do centymetra dostępnej przestrzeni szafki. Każda platforma jest łatwo regulowana.

Optymalizacja narożnika dla dużego sprzętu

Jeśli w kuchni planujesz trzymać duży sprzęt propozycja Corner Optima może Cię zainteresować.

Konstrukcja systemu Corner Optima została opracowana w taki sposób, aby całkowicie wykorzystać pustą przestrzeń narożnej szafki. Składa się z dwóch półek zbudowanych z wysokiej klasy płyty meblowej i niewysokich obręczy umożliwiających pomieszczenie większej liczby garnków, których uszy mogą swobodnie wystawać poza granice półek.

Warto zaznaczyć, że nieregularne kształty półek mają zastosowanie praktyczne – pozwalają pomieścić więcej owalnych przedmiotów – zarówno dużych, jak i mniejszych. Obie półki wysuwają się niezależnie od siebie, co pozwala na wygodne wyjmowanie umieszczonych na nich przedmiotów.

Półki Corner Optima wysuwamy w dwóch sekwencjach, za pomocą płynnego, falistego ruchu. Mechanizm działa sprawnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 15 kg na półkę.

Pomysł na narożną szufladę i nie tylko

Jak wspominaliśmy, innowacji i rozwiązań producentom nie można odmówić, perfekcyjna Pani domu, która ceni „dobry układ” z kuchnią może wybrać rozwiązania dedykowane do najczęściej otwieranych miejsc w kuchni, czyli szuflad. Te z pełnym wysuwem pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i wyjmować produkty jednym ruchem. „Warsztat kuchenny” umieszczony w szufladach narożnych z pełnym wysuwem jest łatwo dostępny dla szefowej kuchni i zawsze na miejscu.

Źródło: https://www.belmeb.pl/blog/co-z-tym-katem-zrobic-czyli-jak-zagospodarowac-szafke-narozna/

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Co z tym kątem w kuchni zrobić?
Co z tym kątem w kuchni zrobić?
Co z tym kątem w kuchni zrobić?
Co z tym kątem w kuchni zrobić?
Co z tym kątem w kuchni zrobić?
Co z tym kątem w kuchni zrobić?
Co z tym kątem w kuchni zrobić?
Co z tym kątem w kuchni zrobić?
Co z tym kątem w kuchni zrobić?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony