ReklamaRehau Passion for Color A1

kuchnia

Cztery złote zasady ręcznego zmywania

Meble

kuchnia

Mebleinfo   

Cztery złote zasady ręcznego zmywania

Comitor

Zmywarki naczyń od lat na dobre zadomowiły się w naszych kuchniach i wyręczają nas w zmywaniu. Jednakże warto wiedzieć, że nie wszystko dobrze umyje nam to rewelacyjne urządzenia. Niektóre naczynia musimy oczyścić ręcznie.

Nie wszystko dobrze umyjemy w zmywarkach – urządzeniach niezwykle praktycznych w naszych kuchniach. Umycie kieliszków do wina, drewnianych łyżek, powlekanych patelni, czy większych talerzy, jest wciąż zadaniem dla zlewozmywaka i naszych dłoni. Niestety ale spalone dna garnków czy patelni wymagają dokładnego ręcznego wymycia.

O to, jak prawidłowo, dobrze umyć ręcznie naczynia i jednocześnie dbać o środowisko naturalne, zapytaliśmy specjalistów z firmy Comitor, dystrybutora baterii i zlewozmywaków marki BLANCO. 

Resztki jedzenia

Czy będziemy naczynia myli w zmywarce czy zrobimy to ręcznie i tak na początku musimy się z nich pozbyć resztek po posiłkach. Jeśli tego nie zrobimy te pozostałości mogą zatkać zarówno odpływ w zlewie, jak i w zmywarce. To zaś spowoduje z czasem powstawanie nieprzyjemnych zapachów. 

Ich usuwanie będzie proste, jeśli w kuchni pod zlewem zainstalujemy domowy system gospodarki odpadami. Dostępne w ofercie Comitor selektory kuchenne zapewniają optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej, wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i możliwością indywidualnej konfiguracji. 

W tym wypadku wystarczy otworzyć szafkę, czy szufladę i wyrzucić odpadki do jednego z plastikowych koszy, idealnie pasujących rozmiarem do Twojej szafki. To zapewni w kuchni idealny porządek. Przy zabudowie kuchennej z wysuwanymi szufladami szczególnie sprawdzą się selektory BLANCO SELECT i BLANCO FLEXON, z przydatną szufladą organizacyjną. 

W przypadku drzwi na zawiasach możemy wybrać system BLANCO BOTTOM PRO i BLANCO SINGOLO, które można zamontować na dole szafki i łatwo wysuwać na szynach. Wbudowany pojemnik na odpady BLANCO SOLON będzie szczególnie praktyczny do usuwania kompostu i odpadów organicznych. 

W pozbyciu się resztek jedzenia pomagają także rozdrabniacze odpadków. Młynki InSinkErator potrafią zmielić resztki z obiadu, skórki z owoców, obierki z warzyw, torebki od herbaty. Natomiast niektóre modele mogą poradzić sobie nawet z kośćmi i łupinami orzechów.

Nie myjemy naczyń pod bieżącą wodą

Jeśli decydujemy się na ręczne mycie naczyń, to zdecydowanie zły pomysł, który powoduje marnowanie zasobów wodnych. Lepszym rozwiązaniem jest zebranie brudnych naczyń, a następnie umyć w zlewie wypełnionym do połowy wodą. Wystarczy tylko dodać kilka kropli płynu do mycia naczyń do zlewozmywaka z już napuszczoną woda. W ten prosty sposób pomagamy chronić środowisko, a przy okazji zapobiegamy nadmiernemu tworzeniu się piany. Schowane w blacie dozowniki do mydła BLANCO pomogą w racjonowaniu płynu. Ponadto będą wyglądać bardziej elegancko, niż stojące plastikowe butelki.

Patenty na suszenie

Odpowiednie miejsce do wysuszenia umytych w zlewie naczyń, to ważny element kuchni, który może podkreślać jej wystrój lub... totalnie go zepsuć. Możemy łatwo połączyć praktyczność i funkcjonalność z elegancją. W ofercie Comitor znajdziemy zlewozmywaki z funkcją ociekania. Dodatkowe akcesoria do zlewozmywaków, takie jak kratki ociekowe, sprawią, że zmywanie stanie się o wiele szybsze i przyjemniejsze.

Zapewniamy sobie i innym higienę przy zlewie

Niestety wilgotne gąbki i ściereczki są miejscem, gdzie rozwijają się zarazki. Jeśli chcemy tego uniknąć, po umyciu pozwólmy ściereczkom i gąbkom całkowicie wyschnąć. Zamieniajmy je na nowe maksymalnie po dwóch tygodniach użytkowania. Jeśli nie chcemy mieć gąbek na widoku, zainstalujmy w kuchni zlewozmywak Etagon BLANCO. Wyposażono go w szyny, które wkłada się do zlewozmywaka. Będą idealnym miejsce do powieszenia szmatek czy gąbek, których widok chcemy ukryć. 

Więcej na: www.comitor.pl

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Cztery złote zasady ręcznego zmywania
Cztery złote zasady ręcznego zmywania
Cztery złote zasady ręcznego zmywania
Cztery złote zasady ręcznego zmywania
Cztery złote zasady ręcznego zmywania
Cztery złote zasady ręcznego zmywania
Cztery złote zasady ręcznego zmywania
Cztery złote zasady ręcznego zmywania

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 1
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony