
Comitor
Mamy już naszą wymarzoną kuchnię – nowe meble, sprzęt AGD, liczne dodatki. Możemy tym się teraz zachwycać i doświadczać dumy. Co jednak zrobić aby wyposażenie tego pomieszczenia wyglądało jak nowe przez wiele lat? Są na to sposoby o których właśnie piszemy.
Kuchnia to miejsce gdzie niestety nie unikniemy zabrudzenia oraz nie zachowamy nigdy sterylnej czystości. Podstawą jest natomiast odpowiednia pielęgnacja mebli i sprzętów AGD. Jednak jak to robić by przy okazji nie zniszczyć tego co tak nas teraz zachwyca?
Najwięcej brudu zbierać się będzie najczęściej w naszym zlewozmywaku, bez względu na to, czy został wykonany ze stali, ceramiki, czy innego kompozytu. Problemem będzie tu z pewnością osad wapienny związany z twardością wody, który powoduje plamy na powierzchni.
Gdy zauważymy tego typu zmiany na elementach wyposażenia kuchennego, możemy je rozpuścić wraz z osadem.
Trzeba jednak wiedzieć, że aby nadal mieć kuchnię w stanie idealnym, nie tylko musimy utrzymywać w niej czystość ale również zapewnić meblom i sprzętowi AGD odpowiednią ochronę przed zniszczeniami.
Niektórzy producenci oferują specjalne środki pielęgnacyjne przeznaczone do danego sprzętu. Wśród nich znajduje się marka zlewozmywaków Blanco.
– Oferujemy między innymi zestawy do czyszczenia stali Blanco Durinox składające się z preparatów czyszczących, gąbek i ściereczek. Posiadamy też środki przeznaczone do zlewozmywaków ceramicznych z powierzchnią PuraPlus, a także do gruntownego czyszczenia zlewozmywaków z kompozytu Silgranit PuraDur – mówi Magdalena Wrońska - Shohag z firmy Comitor, dystrybutora marki Blanco w Polsce. - Zawarte w nich aktywne składniki skutecznie usuwają zanieczyszczenia, rozpuszczają także osady wapienne, tłuszcz oraz plamy po kawie czy herbacie.
Warto również sięgnąć po domowe sposoby czyszczenia i pielęgnacji naszej kuchni. Możemy starać się zmiękczyć wodę i osad wapienny z pomocą proszku do prania. Do 3 – 5 cm gorącej wody (ok. 60 °C) należy wsypać kilka łyżek proszku do prania. Taką miksturę najlepiej przygotować wieczorem i pozostawić na noc (a minimum na dwie godziny).
Następny krok to czyszczenie zlewozmywaka środkiem do mycia naczyń i szorstką stroną gąbki. Czynność powinna być powtarzana regularnie, najlepiej co kilka tygodni.
Najbardziej ekologiczną metodą jest jednak wykorzystanie octu i cytryny, czyli składników, które większość z nas posiada w swoich kuchniach.
Komentarze (2)