ReklamaKemichal A1
 Jak dbać o wyposażenie kuchni, aby zawsze było piękne?

Comitor

Mamy już naszą wymarzoną kuchnię – nowe meble, sprzęt AGD, liczne dodatki. Możemy tym się teraz zachwycać i doświadczać dumy. Co jednak zrobić aby wyposażenie tego pomieszczenia wyglądało jak nowe przez wiele lat? Są na to sposoby o których właśnie piszemy.

Kuchnia to miejsce gdzie niestety nie unikniemy zabrudzenia oraz nie zachowamy nigdy sterylnej czystości. Podstawą jest natomiast odpowiednia pielęgnacja mebli i sprzętów AGD. Jednak jak to robić by przy okazji nie zniszczyć tego co tak nas teraz zachwyca?

Najwięcej brudu zbierać się będzie najczęściej w naszym zlewozmywaku, bez względu na to, czy został wykonany ze stali, ceramiki, czy innego kompozytu. Problemem będzie tu z pewnością osad wapienny związany z twardością wody, który powoduje plamy na powierzchni.

Gdy zauważymy tego typu zmiany na elementach wyposażenia kuchennego, możemy je rozpuścić wraz z osadem.

Trzeba jednak wiedzieć, że aby nadal mieć kuchnię w stanie idealnym, nie tylko musimy utrzymywać w niej czystość ale również zapewnić meblom i sprzętowi AGD odpowiednią ochronę przed zniszczeniami.

Niektórzy producenci oferują specjalne środki pielęgnacyjne przeznaczone do danego sprzętu. Wśród nich znajduje się marka zlewozmywaków Blanco.

– Oferujemy między innymi zestawy do czyszczenia stali Blanco Durinox składające się z preparatów czyszczących, gąbek i ściereczek. Posiadamy też środki przeznaczone do zlewozmywaków ceramicznych z powierzchnią PuraPlus, a także do gruntownego czyszczenia zlewozmywaków z kompozytu Silgranit PuraDur – mówi Magdalena Wrońska - Shohag z firmy Comitor, dystrybutora marki Blanco w Polsce. - Zawarte w nich aktywne składniki skutecznie usuwają zanieczyszczenia, rozpuszczają także osady wapienne, tłuszcz oraz plamy po kawie czy herbacie.

Warto również sięgnąć po domowe sposoby czyszczenia i pielęgnacji naszej kuchni. Możemy starać się zmiękczyć wodę i osad wapienny z pomocą proszku do prania. Do 3 – 5 cm gorącej wody (ok. 60 °C) należy wsypać kilka łyżek proszku do prania. Taką miksturę najlepiej przygotować wieczorem i pozostawić na noc (a minimum na dwie godziny).

Następny krok to czyszczenie zlewozmywaka środkiem do mycia naczyń i szorstką stroną gąbki.  Czynność powinna być powtarzana regularnie, najlepiej co kilka tygodni.

Najbardziej ekologiczną metodą jest jednak wykorzystanie octu i cytryny, czyli składników, które większość z nas posiada w swoich kuchniach.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony