ReklamaFestool akumulator

kuchnia

Jak urządzić otwartą kuchnię w naszym domu lub mieszkaniu?

Meble

kuchnia

Mebleinfo   

Jak urządzić otwartą kuchnię w naszym domu lub mieszkaniu?

fabrykamebli.pl

Obecne trendy w wystroju wnętrz coraz częściej preferują otwarte przestrzenie mieszkalne. W tym oczywiście kuchnia płynnie łączy się z salonem, stanowiąc nie tylko jego przedłużenie ale również ozdobę. W takiej kuchni otwartej idealnie sprawdzą się meble z frontami o neutralnej kolorystyce i zbliżonej estetyce do pomieszczenia sąsiadującego.

Meble w kuchni i salonie nie muszą być oczywiście takie same. Wystarczy, że będą współgrały estetycznie ze sobą choćby pod względem palety barw, uchwytów, czy stylizacji.

Kuchnia otwarta to najmodniejszy trend obecnego roku. Stosowany w małych pomieszczeniach mieszkań w bloku, ale i na dużych powierzchniach domów własnościowych. Warto podkreślić zalety takiego rozwiązania, zwłaszcza z uwagi na fakt, że daje ono całkiem spore pole do popisu dla aranżacji i wystroju.

Wyspa

Pomimo otwartej przestrzeni i połączeniu kuchni z salonem lub jadalnią, ważne jest aby jednak te dwie strefy w jakiś sposób zróżnicować. Idealnym rozwiązaniem będzie tu wyspa kuchenna. Takie element nie tylko rozgraniczy kuchnię z dalszą częścią domu, ale i wprowadzi wrażenie wizualnego porządku. Wyspa kuchenna stanowi również idealną przestrzeń robocza i miejsce na przechowywanie używanych sprzętów.

Wentylacja

Podczas przygotowania posiłków nieunikniona jest sytuacja, w której wydzielają się zapachy. Nie zawsze akceptowane i lubiane przez resztę domowników wymagają odpowiedniego ukrycia. Unoszące się duża ilość pary wodnej wraz z cząstkami kurzu osiada na meblach i sprzętach, dlatego w każdej kuchni otwartej odpowiednia wentylacja to podstawa.

Design

Otwarta kuchnia najlepiej prezentuje się, gdy jej wnętrze współgra z resztą domu. Idealnie w kuchni otwartej sprawdzą się meble z frontami o neutralnej kolorystyce i zbliżonej estetyce do pomieszczenia sąsiadującego. Jednak meble w kuchni i salonie lub jadalni nie muszą być takie same. Powinny jednak być kompatybilne ze sobą choćby pod względem palety barw, uchwytów, czy stylizacji.

Doskonale podczas urządzania kuchni otwartej sprawdzą się meble na wymiar. Dzięki nim dopasujecie każdy element niezwykle precyzyjnie, efektownie wykorzystując tym samym przestrzeń do zagospodarowania.

Detale

Decydując się na rozwiązanie w postaci kuchni otwartej, należy wybrać sobie jeden dany kierunek, w stronę którego będziemy podążać. Dobór detali powinien być przemyślany i nieprzypadkowy. Każdy wyeksponowany element wnętrza to swego rodzaju biżuteria dla pomieszczenia.

Dlatego wybierając np. chlebak, blok na noże kuchenne, małe AGD, czy nawet armaturę – warto być wiernym jednej, konkretnej tematyce aranżacji.

Kuchnia otwarta pozwala optycznie powiększyć dom lub mieszkanie, a także stworzyć niepowtarzalną aranżację z salonem. Dzięki możliwościom, jakie oferuje, doskonale sprawdzi w każdej przestrzeni, bez względu na metraż.

Tak zaprojektowania kuchnia z wyjściem na salon to odpowiednia opcja dla singla, wieloosobowej rodziny, czy młodego małżeństwa. Praktycznie więc dla każdego, kto ceni sobie komfort i rozwiązania ułatwiające codzienne życie.

www.fabrykamebli.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony